دوره های آموزشی و خدمات

بیماری های مقاربتی

بیماریهایی که از طریق جنسی منتقل می شوند، بیماری های مقاربتی نامیده می شوند.این بیماریها که در ایران نیز نسبتا شایع شده اند، شامل موارد ذیل میباشند:

سیفلیس

گونوره یا سوزاک

کلامیدیا

هپاتیت ب

هرپس یا تب خال تناسلی

ویروس پاپیلومای انسانی یا زگیل تناسلی

ویروس نقص ایمنی انسان یا ایدز

آموزش،غربالگری،درمان،وپیشگیری برای زنان در معرض خطر این عفونتها بسیار مهم هستند.تشخیص این بیماریها بر اساس معاینه فیزیکی و شرح حال و آزمایش های بالینی میباشد.مثلا زخم های تناسلی در بیماری سیفلیس و هرپس (تبخا ل تناسلی)دیده میشود.یا در بیماری پاپیلوما فرد با یک یا چند زگیل در ناحیه تناسلی مراجعه می نماید.در این گونه بیماریها مشاوره دقیق جهت درمان بیمار و شریک جنسی وی لازم است.

آیا این بیماریها در بارداران نیز ممکن است دیده شوند؟

این بیماریها در دوران بارداری نیز مشاهده میشوند.و می توانند از مادر به جنین منتقل شوند.بنابراین در مشاوره قبل از بارداری انجام آزمایشات مربوط به این بیماریها ضروری است.

پیشگیری

درپیشگیری از ابتلا به این عفونتهای خطرناک پاکدامنی و وفاداری  به خانواده  نقش اساسی را دارند.او در افرادی که چندین شریک جنسی دارند بیشتر دیده میشود.ستفاده از کاندوم نیز در فرد مبتلا تا حد بسیار زیادی از انتقال بیماری پیشگیری می نماید.

در مرکز مشاوره رویان کلیه خدمات آموزش،مشاوره،تشخیصی ودرمانی یا ارجاع به مراکز تخصصی انجام می شود.

3 نظر

  1. اگر کسی دوسال پیش رابطه خطرناک جنسی ازپشت داشته باشد وعلایمی نداشته باشد بجز ایدز دچار کدام بیمارهای امیزشی است ایا اگر واکسن هپاتیت زده باشد باید ازمایش بدهد یانه هپاتیت c چطور؟

  2. آیا برای ویروس HPV و HSV I/II درمان خاصی وجود دارد؟

    • مرکز مامایی رویان

      درمان درجهت رفع علایم و پیشگیری از بروز مجدد است. ویروس در بدن فردبه صورت نهفته وجود دارد. با مشاورین مرکز تماس بگیرید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Call Now Button