دوره های آموزشی و خدمات

تاثیر ورزش قبل از بارداری

تاثیر ورزش قبل از بارداری

آیا ورزش قبل از بارداری به مادر کمک می کند ؟

می دانید که ورزش از مراقبت های قبل از بارداری است ؟

از آنجایی که بارداری از مراحل مهم و پر دغدغه برای والدین محسوب می شود خانم ها به دنبال راه های مناسب بارداری هستند و می خواهند بدانند چه عواملی برای بهتر شدن دوره بارداری به آنها کمک می کند.

ورزش یکی از مواردی است که خانم ها به آن توجه می کنند و به دنبال ورزش در دوران بارداری و یا بعد از زایمان هستند. ما در این مقاله سعی داریم اهمیت ورزش را قبل از بارداری ، برای والدین بیان کنیم.

ورزش قبل از بارداری

ورزش قبل از بارداری

ورزش کردن قبل از بارداری

ورزش کردن قبل از بارداری ، به بارداری کمک زیادی می کند. اگر قبل از بارداری شما ورزش های مناسب را داشته باشید و بدن را آماده کنید و عضلات تنفسی و سیتم قلبی و عروقی و همچنین عضلات اسکلت و عضلانی را تقویت کنید و بتوانید کنترل عضلات را بدست بگیرید. می توانید این اطمینان را داشته باشید که بارداری راحتی را خواهید گذراند و چون ترس هنگام حامگی را ندارید می توانید راحت تر ورزش کنید .

ورزش هایی که قبل از بارداری توصیه می شود

ورزش هایی که قبل از بارداری موثر خواهد بود مانند

  • ورزش های تنفسی

ورزش های تنفسی مثل پیاده روی ، شنا ، و یوگا در بارداری انجام شود .

  • ورزش های ایزومتریک

ورزش های ایزومتریک انجام شود . ورزش های ایزومتریک ورزش هایی هستند که شما عضلات را منقبض می کنید، بدون اینکه مفصل جابجا شود . این ورزش ها هیچ احتیاجی به وسیله ای  خاص ندارد و در هر مکانی قابل انجام است .

به عنوان مثال در اداره و مکان های عمومی ، بدون اینکه از جای خود بلند شوید ، می توانید انقباض عضلات را انجام دهید . می توانید حالت های مناسب این ورزش را بیاموزید و در مواقع استراحت و ما بین کار های روزمره خود این ورزش ها را بگنجانید .

  • ورزش های شکم و کمر

ورزش های دیگر ورزش های شکم و کمر است که ورزش خاصی است که می تواند عضلات شکم و کمر را تقویت کند. مثل حالت نیمه نشسته و یا فشار زانوها به بالا از جمله ورزش هایی هستند که این قسمت ها را تقویت می کند.

  • ورزش عضلات پرینه

تقویت عضلات پرینه و بدست گرفتن کنترل عضلات پرینه ، می توانند مهمترین عضلاتی باشند که در زایمان به کمک مادر می آیند و باعث می شوند خانم باردار زایمان طبیعی و بدون دغدغه داشته باشد زیرا این عضلات بیشترین درگیری را در حین زایمان دارند  و در دوران بارداری این عضلات قوی به مادر کمک می کنند .

مرکز مامایی رویان مهر با دانش روز دنیا بهترین توصیه های دوران بارداری را در همه زمینه ها ارائه می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به مرکز با شماره 33 81 35 02144 و 50 35 35 02144 تماس بگیرید. همچنین جهت ارتباط از طریق اینستاگرام هم می توانید اقدام نمائید.

نتیجه گیری

ورزش قبل از بارداری می تواند خیلی مفید برای باردار شدن و دوران بارداری باشد و در داشتن زایمان خوب موثر باشد در نتیجه نه تنها ورزش در دوران بارداری و ورزش بعد از زایمان توصیه می شود بلکه ورزش، قبل از بارداری و کسانی که قصد باردار شدن دارند یک اجبار تلقی می شود .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شانزده − 8 =

بازاریابی اینترنتی ، طراحی سایت و سئو توسط بهسون

خريد اپل ايدي    قیمت ایزوگام   وکیل   دوره هلی تخصصی شبکه