بارداری | از کجا متوجه بشویم باردار شده ایم یا نه؟

از کجا متوجه بشویم باردار شده ایم یا نه؟

بارداری
بارداری

● اولین علامت
برای بسیاری از خانم‌ها، به تاخیر افتادن قاعدگی، بهترین و اولین دلیل برای  بارداری آنهاست و به تعویق افتادن دوره‌های ماهانه، حتی تا یك‌ماه و بیشتر از آن، دلا‌یل متعددی ممكن است داشته باشد.تغییرات رژیم غذایی، ورزش شدید، مسافرت و اضطراب نیزمی‌تواند باعث تاخیر دوره‌های ماهیانه شود. بسیاری از خانم‌ها نیز دوره‌های منظمی ندارند و به همین علت نمی‌توانند دوره بعدی را پیش‌بینی كنند تا در صورت تاخیر، به بارداری مشكوك بشوند.

 • فقط اشتباه نكنید
  همان‌طور كه عقب‌افتادن دوره‌های قاعدگی نمی‌تواند دلیلی بر قاعدگی باشد، هر خونریزی هم قاعدگی به حساب نمی‌آید. ممكن است شما باردار باشید، حالا فرض كنید كه دوره پریود خود را داشته‌اید، در صورتی كه این طور نباشد. زمانی‌‌كه یك تخمك تازه بارور شده به دیواره رحم می‌‌رسد، ممكن است باعث خونریزی كمی شود. معمولا این حالت چند روز قبل از زمانی اتفاق می‌افتد كه اگر باردار نبودید و در آن زمان باید پریود می‌شدید. در صورتی‌كه شما در دوره‌های معمولی خود خونریزی شدیدی نداشته باشید، احتمالا این خونریزی را با دوره‌های خود اشتباه می‌گیرید.
  بدن در شرایط دیگری هم چنین واكنشی از خود نشان می‌دهد و آن‌هم در هفته‌های اول بارداری است. در دو هفته اول بارداری، به دلیل نوسانات شدید سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونریزی كمی‌، شبیه پریود، می‌شود. همچنین عفونت و یا پولیپ‌های رحمی با رشد غیرعادی می‌تواند باعث خونریزی‌های این چنینی شود. اما علامت‌های دیگری هم وجود دارد كه در كنار عقب افتادگی پریود می‌تواند دلیل موجهی برای تشخیص زود هنگام حاملگی باشد.
 • علائم بعدی
  خستگی شدید در هفته‌های اول تا ششم می‌تواند دلیل بارداری باشد. همین‌طور حساس شدن سینه‌ها، حالت تهوع با استفراغ یا بدون آن به خصوص صبح‌ها، كه در ۱۰ تا ۲۰ درصد بارداری‌ها وجود دارد، از دیگر نشانه‌های حاملگی است. همچنین بسیاری از خانم‌ها در ابتدای بارداری دچار یبوست، گاز معده و یا نفخ می‌شوند و احساس درد و گرفتگی در ناحیه شكم دارند. در كل، ممكن است كه یك خانم باردار تمام این حالات را تجربه كند یا حتی هیچ‌كدام این مشكلات را نداشته باشد.
  اما عده‌ای، عوارض دیگری مثل تكرر ادرار (هفته ۶ تا ۸ بارداری)، نوسانات رفتاری و افزایش‌ ترشحات واژن را هم پشت‌سر می‌گذارند. حتی ممكن است خانمی در ماه‌های اولیه بارداری اشتهای زیادی به خوردن غذا داشته باشد و یا برعكس، از غذا متنفر بشود! تمام این حالات در افراد مختلف متفاوت است و چه بسا، یك خانم طی دو بارداری حالات متفاوتی را تجربه كند.
 • اشتباه بعدی!
  حالاتی مثل حالت تهوع و سرگیجه، هم می‌تواند به خاطر حاملگی ایجاد شود و هم از عوارض مسمومیت غذایی یا یك عفونت روده‌ای باشد و همین‌طور احساس خستگی و كوفتگی در بدن، ممكن است از افسردگی، سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ناشی شود.
 • آزمایش خون و ادرار
  برای اینكه شما بتوانید واقعا از بارداری مطمئن شوید راه دیگری هم وجود دارد:. اگر شما احتمال می‌دهید میزبان یك مهمان كوچولو هستید، بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشك مراجعه كنید. آزمایش خون می‌تواند حاملگی را حتی در ۶ یا ۷ روز اول آن، مشخص كند و ۱۰ روز بعد از بارداری، بررسی احتمال حاملگی از طریق آزمایش ادرار نیز امكان‌پذیر است. آزمایش خون و ادرار، هر دو، با اندازه‌گیری هورمون HCG كه فقط در بدن زنان باردار ترشح می‌شود، امكان تشخیص بارداری را بسیار راحت‌تر می‌كند.
 • هرچه زودتر بهتر!
  آگاهی سریع‌تر از وجود جنین در رحم این مزیت را دارد كه مادر می‌تواند هر چه سریع‌تر، شرایط مناسب برای گذراندن دوران بارداری سالم را به وجود آورد. این شرایط مراجعه منظم به پزشك در تمام طول بارداری و آزمایش برای اطمینان از رشد مناسب جنین را شامل می‌شود. در صورتی‌كه مادر احساس كند تحركات فرزندش كم و یا متوقف شده، مراجعه سریع به پزشك از خطرات بعدی جلوگیری می‌كند. آزمایش‌های پزشك هم می‌تواند با مشاهده تغییرات فشارخون و میزان مواد شیمیایی خون و ادرار مادر و تغییرات وزن وی، وضعیت جنین را كنترل كند.
 • بایدها و نبایدها
  یك خانم باردار باید نسبت به واكنش‌های بدن خود، عكس‌العمل‌های مناسبی نشان دهد و هر نوع درد و خونریزی را عادی تصور نكند. درد شدید در ناحیه شكم و ورم دست و پاها، همین‌طور درد مداوم سر می‌تواند زنگ خطری برای مادر باشد. در صورت مشاهده ترشحات بیش از حد واژن و پیشرفت درد شكم نیز بهتر است هر چه سریع‌تر به پزشك مراجعه شود. رعایت این نكات می‌تواند سلامت مادر و فرزندش را تضمین كند.

تغذیه در دوران باردارینقش مهمی را ایفا می‌كند. چرا كه جنین از طریق جفت تغذیه می‌شود و دقیقا مواد غذایی مصرفی مادر را برای رشد استفاده می‌كند. پس باید از خوردن و مصرف موادی مثل الكل، سیگار، كافئین زیاد و دیگر مخدرها پرهیز كرد. چرا كه الكل، به تنهایی می‌تواند صدماتی مادام‌العمر روی جنین بگذارد و باعث سخت‌شدن زایمانو دیگر مشكلات شود. مصرف سیگار نیز اثراتی مثل كاهش وزن نوزاد هنگام تولد، زایمان زودرس، سقط و … دارد و نیكوتین موجود در سیگار باعث تنگ شدن رگ‌های خونی و در نتیجه كاهش اكسیژن و غذای دریافتی جنین می‌شود. مصرف دارو نیز می‌تواند در دوران بارداری خطرات زیادی به همراه داشته باشد.پس برای استفاده از ساده‌ترین داروها نیز از پزشك خود مشورت بخواهید. تا دوران بارداری را به سلامت بگذرانید. حتی بهتر است در مورد مصرف قهوه و چای ودیگر نوشیدنی‌هایی كه كافئین دارند، با پزشك مشورت كنید.

در این دوران، از تماس با حیوانات به خصوص گربه، پرهیز كنید. چون گربه‌ها دارای نوعی انگل هستند كه باعث عفونت غدد لنفاوی و دستگاه عصبی انسان می‌شود و این عفونت در دوران بارداری حتی می‌تواند باعث سقط جنین و یا مرده‌زایی شود. در صورتی‌كه با رعایت نكات بهداشتی و به لطف پیشرفت علم، امروزه احتمال سقط جنین فقط در ۱۵ تا ۳۰ درصد حاملگی‌ها وجود دارد كه در صورت رشد مناسب جنین این احتمال به ۳ درصد كاهش پیدا می‌كند. ریسك مرگ جنین در مراحل پایانی بارداری و یا مرگ نوزاد در ساعات اولیه تولد كمتر از یك درصد است.

 • و اما نكته آخر:
  برای محاسبه زمان زایمان می‌توان ۳ ماه از آخرین روز آخرین پریود، كم کنید و ۷ روز به آن اضافه كنید. روز تخمینی به دنیا آمدن کودک عزیزتان به دست می‌آید.

امیدواریم از این مقاله رویان ماما نیز لذت برده باشید..

 

Check Also

بارداری چند قلو

علائم بارداری چند قلو

علائم بارداری چند قلو از کجا بفهمیم دوقلو بارداریم؟ سوال متداولی که زنان در اوایل …

821 comments

 1. با سلام و ممنون از سایت عالیتون و لطفی که در حق ما خانما دارین.
  من 10 آبان ماه امسال پریود شدم و دوره پریودی منظمی داشتم و 2 سال بود که عقد کرده بودم اما آذر ماه پریود نشدم و خودم احتمال دادم به خاطر استرس مربوط به مراسم عروسیم بوده و عرسیم 18 دی بود. از طرفی پس از اینکه آذر پریود نشدم در دی ماه دقیقا 10 دی پریود شدم. بعد از عروسی تصمیم به بارداری گرفتیم و الان باز 10 بهمن که موعد پریود شدنم بود هنوز پریود نشدم و با انجام آزمایش خون در 11 بهمن جواب منفی گرفتم و امروز 16 بهمن هم بیبی چک گذاشتم که باز هم منفی بود. خواستم ببینم آیا با این وجود امکان بارداری هست و یا مشکل خاصی دارم که پریودم غقب میفته…
  پیشاپیش از لطفی که در حقم می کنین کمال تشکر رو دارم

  • با سلام
   چون آزمایش خون دادید ونتیجه منفی بوده پس احتمال حاملگی وجود ندارد پس برای بررسی بهتر است مراجعه حضوری داشته باشی.

  • سلام مرضیه عزیز
   بهتر است دو هفته بعد از به عقب افتادن پریودتان مجددا ازمایش بدهید اگر منفی بود جهت مشاوره و درمان لازم به مرکز مراجعه نمایید.

 2. سلام
  شما دریک مرکز ناباروری تحت درمان قراربگیرید.

 3. با عرض سلام .
  در صورت کوچک شدن کیست مشکلی برای جنین پیش نمی اید.به استراحت خود ادامه دهید.

 4. سلام. از این قسمت سوال و پاسخ که گذاشته اید بسیار سپاسگذارم

  • سلام
   ممنون

   • سلام الآن 8ماهه اقدام به بارداری کردم ولی خبری نشد تا امروز که 3مرداد باید پریود میشدم که دردهای حقیقی دارم وقتی دراز کش باشم خوبم ولی همین که بلند بشم برم دستشویی شروع به درد گرفتن میکنه امکان داره باردار باشم«میشه الان بی بی چک انجام بدم؟

   • سلام خسته نباشید من ماه پیش 22 و ماه قبلش یعنی فروردین 23 پریود شدم و امروز که 26 هست پریود نشدم دیروز آزمایش خون دادم و بتام 2.0 بود من ماه های قبل تر که ازمایش میدادم 0.5 میشد و منفی ممکنه الان که 2.0 شده باردار باشم؟

 5. من تخمدان پلی کیستسک دارم. پریودهایم نامنظم است و متفورمین مصرف می کنم. مدتی بود که پریودم 42 یا 43 روزه شده بود. دو دوره است که تحت درمان با متروزول و hmg و کلومیفن و hcg هستم. دوره اول درمانم باردار نشدم و دوره پریودم در آن ماه 30 روز بود. دوره بعد به دلیل رشد کم فولیکول آمپول hcg نزدم. الان 50 روز از ابتدای شروع این دوره ام می گذرد و هنوز پریود نشدم. آزمایش خون دادم دیروز جوابش 94 بود. در حال حاضر درد زیر شکمی شبیه درد قبل از پریود دارم و کمی نفس تنگی. می ترسم که بارداری خارج رحمی باشد یا اشکالی وجود داشته باشد در بارداریم. لطفاکمکم کند. خیلی خیلی نگرانم.

  • با عرض سلام شیما جان
   حاملگی خارج رحمی معمولا با درد بسیار شدید و تیر کشنده همراه است که قابل تحمل نیست.میتوانید تحت نظر قرار بگیرید و از نظر سونو و ازمایش مجدد مورد بررسی قرار دهید.

 6. با عرض سلام
  مریم جان باید تحت درمان قرار بگیرید.

 7. با عرض سلام
  فاطمه جان معمولا بهترین زمان برای جواب بی بی چک دو هفته بعد از لقاح است اگر میخواهید مطمئن تر شوید بهتر است ازمایش خون بدهید.

 8. با عرض سلام
  باید منتظر عقب افتادن پریود باشید این علایم میتواند نشانه های سندرم پیش از قاعدگی هم باشند بهترین زمان ازمایش دو هفته بعد از لقاح میباشند.

 9. با عرض سلام معمولا بین 7 تا 10 روز بعد باید در انتظار پریود باشید.

 10. سلام
  بنده آمنوره اولیه دارم. 8 ماهی است که برای بارداری اقدام و زیر نظر پزشکم.حدود یک ماه است که عکس رنگی از رحم انداختم .دقیقا بعد از عکس دنگی زیر دلم درد های خفیف شبیه پریودی دارم.در آخرین مراجعه. به پزشک وی اذعان کرد تنبلی تخم دان دارم
  1-میخواهم بدانم آیآ بیماران هایپو تالامیک هم تنبلی تخمدان دارند؟
  2-امکان بارداری بعد از عکس رنگی برای من وجود دارد؟یعنی با وجود اینکه آمنوره دارم امکان دارد الان باردار باشم؟

  • با عرض سلام
   ساره عزیز در بیماران هیپو تالامیک انکان این مسئله وجود دارد با ادامه درمان به امید خدا امکان بارداری وجود دارد.با جدیت به درمان ادامه دهید.

   • سلام منم امنوره هیپوتالامیک هستم الان فقط بادارو عادت میشم فقط فولیکول بالغ ندارم الان چنددوره اس که دارم کلومیفن متفورمین, استروژن ومدروکسی میخورم واقعادرمان داره یاامیدواهی میدیم به خودمون

    • من آمنوره هیپوتالامیک هستم، یعنی همیشه با قرص استروژن و پروژسترون پریود می شوم برای بارداری اقدام کردم، دکترم برام آمپول مریونال نوشت، بعد از حدود 50 تا آمپول فولیکولام شدن 18 بعد دوتا اویترال زدم و نزدیکی کردم…همیشه با خوردن مرتب و منظم قرصا 26 یا 27 ماه پريود می شدم اون ماه عقب انداختم ولی 4 ام ماه بعد به شدت رو خونریزی افتادم تست بارداری دادم منفی بود، البته بعد از زدن اویترال هر شب شیاف سایکلوژیست می زاشتم، حالا دوباره می خوام اقدام کنم چون شنیدم دوبار پشت سر هم احتمال حاملگی رو افزایش ميده، از روز دوم پریود همین ماه آمپولای مریونال رو بزنم یا دوباره قرص بخورم بر اساس روز دوم پریود بعد از قرصا، آمپولای مریونال رو بزنم؟ با توجه به اینکه من فقط با قرص پریود میشم آیا پریودی که این ماه شدم یعنی 10 روز عقب انداخته بودم مثل پريودهاي بعد از مصرف قرصای هرمونیه که هرماه میخورم؟

   • مهنازمهناز

    م من ۲۸بهمن کاشت جنین انجام دادم تو بیمارستان رویان شانزده روز گزشته ازمایش دادم دکترم زنگ زدم گفت مشکوکه چون ۳۳.۵بود ولی نه دردی دارم نه خونریزی داشتم ترشح سفید دارم دلشوره گرفتم ایا باردار هستم یا نه گفتن دباره ازمایش بدم ولی استرس گرفتم خواهش میکنم جوابم بدید سل

 11. با عرض سلام
  اگر دل درد های شما شدید است در حد درد های شبیه قاعدگی بهتر است با یک پزشک مشورت کنید تا در صورت تهدید به سقط درمان لازم صورت گیرد شاید لازم به استفاده از شیاف باشد.

 12. با سلام وخسته نباشید لطفا ازمایش پاپسمیر مرا تفسیر کنید.negative for intraepithelial lesion or malignancy.presence of inflammation severe.reactive cellular changes associated with ایا برای iui مشکلی دارم؟

  • با عرض سلام
   محبوبه جان التهاب بافتی در ازمایش شما وجود دارد ترجیحا با مراجعه به پزشک درصدد درمان و بررسی بیشتر در ایید.

 13. سلام
  من یک سال اقدام به بارداری کردم موفق به بارداری نشدم همه آزمایشها را انجام دادم مشکلی نداشم و در ضمن جنسیت پسر می خواهم و دکتر پیشنهاد آی یو آی داده است لطفا مرا راهنمایی کنید در شهرستان این کار را انجام بدهم یا به مرکز رویان مراجعه بکنم

  • مرکز رویان

   با عر ض سلام
   تحقیق به عمل اورید اگر درصد موفقیت در مرکز شهرستانتان بالا بوده در همان مرکز انجام دهید.

 14. با سلام و خسته نباشید

  سیکل ماهیانه من بین 30 تا 35 روز هست و معمولا 33 روزه، این ماه باید 10 ام اسفند پریود میشدم، و درست در همین تاریخ لکه بینی داشتم به مقدار کم که 3 روز طول کشید و پریود نشدم. 13 ام تست خانگی استفاده کردم و جواب تست بارداری منفی بود، 14 ام آزمایش beta hcg دادم و مقدارش 7.8 بود، به من گفتن 3 روز بعد یعنی 17 ام آزمایش رو تکرار کنم که مشخص بشه باردار هستم یا حاملگی خارج از رحمه، ممکنه آزمایشگاه اشتباه کرده باشه؟ آیا مقدار 7.8 نشانه ای بر حاملگی است؟

  ممنون میشم زودتر جواب بدید

 15. با سلام ممنون میشم اگه جواب بدید من مرداد ماه تقریبا ده روز پریدیم عقب افتاد ک بی بی چک و آزمایش بتا دال بر مثبت بودن بارداری بود ولی بخاطر فعالیت زیاد دچار خونریزی شدید و نهایتا سقط شدم حالا بهمن ماه اقدام ب بارداری داشتیم ک ناموافق بود و پزشک آزمایش پاپ اسمیر نوشتم ک این جوابشه:Specimen adequacy
  satisfactory for evaluation endocervical cells are present
  Interpretation/result
  organisms shift in flora suggestive of bacterial vaginosis
  other non-profitinelastic findings
  reactive cellular changes associated with moderate inflammation

  • با عرض سلام پری عزیز
   در ازمایش پاپ اسمیر شما مقداری عفونت و التهاب وجود دارد که برای درمان و بررسی بیشتر بهتر است با ماما یا پزشک مشورت نمایید .و بررای بارداری مجددا بعد از درمان اقدام نمایید .

 16. سلام خسته نباشید
  سیکل قاعدگیم 37 روزه س.الان 6 روزه که عقب انداختم ولی از بی بی چک استفاده کردم ک جواب منفی بود.
  هیچ علایم بارداری ندارم. میخواستم بدونم جواب بی بی چک دقیقه؟و حاملگی منتفیه؟

  • با عرض سلام راضیه جان شما میتوانید برای اطمینان بیشتر ازمایش خون بدهید بی بی چک دو هفته بعد از عقب افتادن پریود خیلی دقیق تر جواب میدهد.

 17. سلام من37سالمه4ساله ازدواج کردم 1سال هم باداروی ضدبارداری جلوگیری داشتم بعدکه برای بارداری اقدام کردم باردارنشدم بعدازمعاینات وسونوعکس متوجه شدم فیبرم رحمی دارم که خارج ازرحم بودوعمل جراحی انجام دادم اندازه فیبرمم12در14بودبعدهم تحت نظردکتربودبرای بارداری درآزمایشاتم هورمون پرولاکتینم 60 بودکه رنجش35بوده برای کاهش پرولاکتینمم دارومصرف کردم پرولاکتینم پایین اومدبعد2دوره هم لتروزول مصرف کردم بازفایده ای نداشت شوهرم آزمایش اسپرم داده مشکلی نداره متاسفانه باهمه این اقدامات باردارنشده ام آیاعمل جراحی میتونه باعث شده باشه به رحم آسیب واردشده باشه وباعث ناتوانی رحم شده باشه البته بعدعمل عکس رنگی گرفتم گفتن دیگه مشکلی نداری نه چسبندگی داری ونه انسداداندازه رحم هم نرماله من توی چونه ام موی زائددارم آیامیتونه نشانه مشکلی باشه؟1هفته قبل ازپریودم سینه هام مخصوصابافت اطرافش دردناک میشه تاچندروزبعدپریودادامه داره بعدرفع میشه 1احساس تنگی خلقم دارم این میتونه نشانه ازمشکل خاصی باشه باتوجه به سنم واینکه هنوزبچه دارنشده ام بایدچکارکنم لطفاراهنمایی کنیدباتشکر

  • با سلام خانم ندا
   اگر سونو و عکس رنگی مشکلی را نشان نداد پس نگران رحم نباشید با توجه به موهای زاید باید سونو تخمدان و ازمایشات هورمونی بدهید تا از بابت یکسری مشکلات رفع شود تنگی خلق و علایم دیگر که گفتید میتواند از علایم قبل پریود باشد که با اتمام پریود باید رو به کاهش روند.در غیر اینصورت باید با مشاور ملاقات داشته باشید.

 18. با سلام من 21 سالمه تنبلی تخمدان دارم و فاصله ی بین سیکلهام 55 روزست تحت نظر متخصص زنان هستم د کترم در دوره ی اول duphaston 10mg از روز 16 روزی1 عدد تجویز کردن که در زمان سی امین روز بعد از اولین مصرف فقط لک بینی قهو ه ای داشتم در کل جواب نداد در دوره ی دوم مدروکسی پروژسترون از روز 16 روزی 2 عدد تجویز کردن اونم برلی سه دوره تکرار که بر حسب اشتباه در نحوه ی مصرف توسط خودم جواب نداد و این دوره هم کلومیفن از روز پنجم 5 شب سه دوره که یک دوره مصرف کردم اقدام به بارداری داشتم الان روز 31 ام دوره ام هنوز پریود نشدم دو روز پیش بی بی چک استفاده کردم منفی بود درد کمر شدید دارم و بعضی اوقات درد زیر شکم ترشحات سفید رنگ حساس شدن سینه ها سه سوال دارم اول اینکه ایا لازمه پزشک معالجمو عوض کنم و پیش فوق تخصص برم ؟ سوال دوم ایا امکان بارداری وجود داره ؟ واینکه چه زمانی اقدام به ازمایش خون کنم؟
  البته ماه قبل هم اقدام داشتم با همین علا ئم جواب ازمایش منفی بود
  و همینطور در تجویز این دوره پزشکم سونوی واژنی در روز 13الی 15 دوره هم هست که چون با تعطیلا ت نوروز مصادف شد تصمیم گرفتم بعد از مصرف دوره دوم انجام بدم

  • با سلام خانم سیما
   نیازی به تعویض پزشکتان نیست و اگر به درمان خود ادمه دهید احتمال بارداری وجود خواهد داشت .بهترین زمان برای انجام تست بارداری ده روز تادو هفته بعد از عقب انداختن پریود است.

 19. با عرض سلام.38 ساله هستم تاريخ اولين روز آخرين پريودم 18 اسفند بوده كه با تست خون متوجه بارداري خود شدم امروز 18 فروردين است و دقيقا چهار هفته از بارداري من ميگذرد.ميزان هورمون بتا در خون 4100 ميباشد.آيا ميزان هورمون بتا نسبت به سن حاملگي طبيعي است؟لطفا جواب دهيد خيلي نگرانم.

  • با سلام خانم ریحانه
   بله طبیعی است.

  • سلام خانمی ۳۰ ساله هستم این ماه عکس رنگی دادم که سالم بود دوره پریود ۳۰ روزه است از روز۲۵ دچار لکه بینی شده ام روز ۲۶ آزمایش خون بارداری دادم منفی بود با ادامه لکه بینی ممکن است باردار باشم

   • مرکز مامایی رویان

    بارداري با آزمايش مشخص مي شود.اين علايم ربطي ندارد. به پزشك زنان مراجعه كنيد و لكه بيني بايد مورد بررسي قرار گيرد

 20. باسلام خانمی26ساله هستم چندماه پیش متخصص زنان مراجعه کردم گفتن عفونت قارچی وزخم داری سه دوره دارو مصرف کردم خوب نشدم الانم12روزه که ازوقت پریود شدنم می گذرهنوز پریود نشدم دوبار از تست خانگی استفاده کردم منفی بود باتوجه به اینکه در ناحیه پشت ومثانه درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام خانم مهتاب
   شاید لازم باشد دارو ها یا دوز انها تغییر کند در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.برای اطمینان ازبارداری تست خون هم بدهید.شاید لازم باشد برای بررسی ببیشتر و پک کردن درد ها سونوگرافی بدهید.

 21. سلام خسته نباشید
  من 25 سالمه و 2سال ازدواج کردم؛اندیمتریوز داشتم و دو ماه پیش لاپاروسکوپی کردم و فورا اقدام به بارداری کردم اما تا الان نتیجه نگرفتم ۰هنوز تحت نظر دکتر هستم خیلی نگرانم تا کی باید دارو مصرف کنم ؟ احتمالش هست مشکل دیگه ای هم داشته باشم ؟

  • با سلام خانم مرضیه
   اینکه مشکل دیگری داشته باشید یا نه با ازمایشات و سونو کامل مشخص میشود.برای ۲ ماه هنوز تصمیم گیری برای عدم بچه دار شدن شما زود اسن به درمان ادامه داده و تحت نظر پزشکتان باشید.

 22. سلام
  دوره عادت ماهانه من ٣٠ روزه است الان ٣٨ روز گذشته
  روز ٣٤ بى بى چك گذاشتم منفى شد
  آيا احتمال باردارى هست؟

  • با سلام خانم زیبا
   بهترین زمان برای گرفتن جواب درست از بی بی چک گذشتن ۱۰ روز از غقب افتادن پریودتان است.نیاز به تکرار مجدد دارید.

   • با تشكر از پاسخگويى شما، امروز روز ٣٩ ام است. آزمايش خون دادم بتا ١٠ بود. آيا نياز به تكرار دارد يا جواب باردارى منفى است؟

 23. سلام من تا 2 سال جلوگیری داشتم و سیکل قاعدگی نامنظم داشتم با مراجعه به پزشک تشخیص دادن که من کیستهای فولیکولار دارم 5 ماه سیپروترون مصرف کردم و پریودم منظم شد و الان 1 ماه اقدام به بارداری کردم بعد از 20 روز از اولین نزدیکی ازمایش بتا دادم ولی 0.4 بود بعد از اون هم چند بار نزدیکی داشتم .ماه پیش 1 فروردی مریود شدم ولی الان 5 اردیبهشت من پریودم عقب افتاده و احتمالا دوره پریودم 28 روزه است .ایا احتمال بارداری وجود داره؟کی ازمایش مجدد بدم؟بیبی چک مطمءن هست برای تشخیص بارداری؟خیلی میترسم که نتونم باردار بشم لطفا سرسیع به من پاسخ بدید ممنون میشم

  • با سلام خانم فیروزه
   بهترین زمان برای تشخیص بارداری با بی بی چک ۱۰ روز تا ۲ هفته بعد از به عقب افتادن پریود می باشد.

 24. سلام جواب ازمايش اسپرم من اينه
  Viscosity:normal
  Volume:6.1
  Agglutination:normal
  1: Wbc
  Total motility:75
  Progressive:50
  Non progressive:25
  Immotile:25
  Concentration:73
  Total count:445.3
  Total abnormaliti:96
  Head:96
  Neck:10
  Tail:10
  Immature:2
  دكتر بهم گفته ضعيفه ايا اينطوره؟
  ممنون اگه جواب بديد

  • با سلام
   در ازمایش شما مقداری در اشکال نرمال سلول ها مشکل مشاهده میشود.بهتر است برای بررسی لبیشتر و درمان با یک اورولوزیست مشورت نمایید.

 25. سلام.من برای بارداری اقدام کردمنزدیک سه هفتس بعضی از علایماولیه بارداری رو دارم.دو بار چک بی بی مثبت شد.چهار روز قبل موعد پریودی ازمایش بتا دادم جوابش منفیه ایاجواب ازمایش خون صد در صده و اعتماد کنم و لازم نیس ازمایش دیگه ای انجام بدم تو رو خدا جواب بدین گیج شدم.ممنون

  • مرکز رویان

   با سلام
   خانم نادیا ازمایش خون را با توجه به اینکه بی بی پک مثبت شده است دوباره تکرار کنید و تا مشخص شدن جواب قطعی موارد مربوط به بارداری را رعایت نمایید.

 26. سلام من تمیم بارداری دارم آبله مرغان نگرفته ام خیلی نگرانم بهتره واکسن بزنم یا نه؟؟؟

  • مرکز رویان

   با سلام خانم مر مر
   تا قبل از بارداری بله میتوانید بزنید و حداقل۳ ماه بعد اقدام به بارداری نمایید.

 27. با سلام و خسته نباشید
  من این ماه کلومفین مصرف کردم و از 11 تا 17 سیکلم اقدام داشتم روز 22سیکلم آزمایش خون دادم بتا رو زده 0.3 و Reference Interval رو زده بین0-6.45 و method هم CLIA بوده . این یعنی بارداری من منتفیه . ممنون میشم جواب بدید من خیلی منتظر و نگران.

  • مرکز رویان

   با سلام خانم زری
   ازمایش را بعد از ۲ هفته بعذ از نزدیکی مجددا تکرار کنید.

 28. سلام می خواستم بپرسم توی سیکل 28و29 روزه ازچه روزی باید نزدیکی انجام بشه؟آیاجواب تست تخمک گذاری کاملا درسته و زمانی که مثبته ،تخمک گذاری داریم وتامثبت شدن تست باید نزدیکی انجام بشه یا نه ودراینصورت چند روز قبل از ازمثبت شدن بایدنزدیکی انجام بشه؟
  ممنون ازراهنمایییتون

  • مرکز رویان

   با سلام خانم مریم
   در سیکل ۲۸ روزه از روز ۱۲ تا روز ۱۶ سیکل از اولین روز قاعدگیتان احتمال تخمک گذاری وجود دارد بنابراین برای باردار شدن نزدیکی در این بازه زمانی و برای عدم بارداری هم در این بازه زمانی باید پیشگیری نمود.

 29. سلام من تقریبا ۱۰ روزه پریود بودم و پاک شدم الان دوباره خونریزی دارم و علایم پریود و بار اوله اینطوری می شم . قرص تیرویید هم ۲ ساله مصرف می کنم.همین چند روز پیشم سنو وازینال دادم که واسه انتقال جنین اماده بشم .فکر کنم همه چی عادی و نرمل بود .نمی دونم دلیل این پریود زود هنگام چیه . لطفا راهنمایی کنید .مرسی

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   لطفا ذکر کنید که چند روز بعد از پریود اولتان مجددا پریود شدید.

 30. با سلام وتشکر از سایت خوبتون من به تازگی ازمایش بارداری دادم و مثبت بود اما حدود یک هفته است با حالتهای حساسیت در گیر هستم که در طول این هفته یک روز خوب بودم یک روز به شدت حالم بد میشه به طوری که عطسه های مکرر و خیلی شدید دارم خارش گوش چشم گلو و بینی و ابریزش بینی و گاهی گرفتگی بینی میشوم که حتی باعث اختلال در خواب شبم میشود سوالم اینه که با وجود نداشتن سابقه ی حساسیت ممکن است حساسیت بارداری باشد؟ایا این عطسه های محکم و پشت سرهم ایجاد مشکل در بارداری من میکند؟همینطور به ناچار به خاطر این عطسه ها به دکتر عمومی مراجعه کردم و از اینکه باردارم ایشون رو مطلع کردم یک امپول عضلانی تجویز کردن و تزریق کردم و یک دوم قرص سیتریزین هر شب تجویز کردن ایا این قرص و امپول برای این دوران مضر نیست؟ لطفا راهنمایی کنید تشکر

  • مرکز رویان

   با سلام
   احتمالا حساسیت فصلی در شما ایجاد شده است .که معمولا ربطی به سابقه قبلی ندارد.و انتظار نمیرود که این دارو برای جنین شما مضر باشد.

 31. باسلام.
  من 28 سالمه.3ساله ازدواج کردم.از زمان مجردیم پریودیم همیشه با تاخیر بود.از ابان ماه پارسال تقریبا یک هفته درمیون خونریزی داشتم.چند بار دکتر رفتم،که آخرین بار 2 دوره پرژسترون و استرادیول بهم داد که خونریزیم قطع شد.اسفند ماه بعد از اتمام اولین دوره20 روزه مصرف قرص، 26 ام پریود شدم.بعداز یک هفته فاصله،دوره 20 روزه بعدی شروع کردم.23 فروردین بعداز قرص پریود شدم.
  اقدام به بارداری کردم.الان سینه هام درد میکنه،همیشه ترشح دارم،کمی درد زیر دل دارم.امروز که 23 اردیبهشته هنوز پریود نشدم.21 ام ازمایش خون دادم بتا 1/08 بود.ایا زود رفتم واسه ازمایش؟امکان داره باردار باشم؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سمیه با توجه به بی نظمی هایی که دکر کردید و داروهای مصرفی تا ۱۰ روز بعد از عقب افتادن پریود برای ازمایش بارداری اقدام نمایید.

 32. با سلام من به تازگی ازمایش بتا جهت تشخیص بارداری انجام داده ام که که جواب 50< بود و دکتر ازمایشگاه گفتن باید دو رو روز دیگه تکرار بزنیم چون طبق این جواب به احتمال 99 درصد مثبت است سوالم اینه که ایا ممکنه در جواب ازمایش تکرار پاسخ منفی باشه؟و دلیل تکرار ازمایش چی میتونه باشه؟

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   مواقعی که شک به جواب ازمایش وجود دارد معمولا تکرار انجام میشود.احتمال بارداری در ازمایش بعدی احتمال بیشتری دارد که مثبت باشد.

 33. با سلام
  من ۳۱ سال دارم حدود دو ساله که ازدواج کردم سال اول جلوگیری داشتم ولی الان یکساله که دیگه جلوگیری ندارم ولی باردار نمیشم
  دکترم این ماه کلومیفن داد و از روز سه پریودی به مدت پنج روز و هر روز دوتا مصرف کردم
  لطفا راهنمایی کنید چکار کنم خیلی نگرانم

  • مرکز رویان

   با سلام خانم ریحانه
   منتظر باشی تا بببینیم کلومیفنی که این ماه مصرف کردید چگونه جواب میدهد معمولا موثر است.

 34. سلام من بیست و پنج روز ک از زمان پریودیم میگزره و نشدم.در روز پنج تاخیر از دادم منفی بود و تا دو روز پیش بی بی چک منفی است.اقدام به بارداری هم ماه دومه ک دارم. به نظر شما دوباره از بدم؟؟؟

  • مرکز رویان

   با سلام خانم اتی
   با این توضیحی که شما دادید احتمال باردتاری منتفی است .میتوانید با مراجعه به مرکز تحت نظر باشید تا تمهیدات لازم صورت گیرد.

 35. سلام روزتون بخیر میخواستم بپرسم بهترین زمان مصرف قرص فولیک اسید در طول شبانه روز چه سا عتیه؟ من باردار هستم و شبها قبل از خواب میخورم تشکر

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   چون اسید فولیک از ویتامین های محلول در اب است بهتر است نیم ساعت بعد از غذا مصرف شود.

 36. سلام من روز 17اردیبهشت پریود شدم و روز 22ام پریودم تمام شد .البته روز 22ام لکه داشتم.روز 26ام نزدیکی داشت بدون محافظت.وامروز که روز 29 اردیبهشته تست تخمک گذاری انجام دادم که مثبت بود .حالا سوال من اینه که امکان داره من باردار باشم؟

  • مرکز رویان

   با سلام ماندانا جان
   برای اطمینان از بارداری ۱۰ روز بعد از لقاح میتوانید ازمایش خون بدهید.یا ۲ هفته بعد از عفب افتادن پریودتان از بی بی چک استفاده کنید.

 37. سلام تقریبا بعد از ۶ روز از اینکه پریودم تمام شده بود دوباره یه خونریزی کمی داشتم.همین ماه سنو وازینال دادم اگه کیست داشته باشم ایا در سنو دیده میشه چون دکترم چیزی نگفت. کلا چند وقته بهد از تمام شدن پریودم رگه ها خون همراه با مایع از بدنم خارج میشه.دارو تیرویید هم مصرف می کنم.ممنون

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   معمولا مواردی مثل کیست در سونو گرافی مشخص میشود.شما ازمایشات هورمونی و یا ازمایش کلی برای بررسی بیشتر دادید یا فقط سونو دادید؟

 38. سلام من ۲۰ اردیبهشت پریود شدم دورام هفت روزه بود.بعد چند روز معدم درد میکنه حالت تهوع دارم بادارم؟

  • مرکز رویان

   با سلام هانیه جان
   برای اینکه متوجه شوید باردارید یا نه قاعدتا باید ازمایش بدهید ۱۰ روز بعد از لقاح برای ا زمایش خون و حدود ۲ هفته بعد از عقب افتادن پریودتان میتوانید بابی بی چک پی به بارداریتان ببرید.

 39. سلام
  من دو سال به هیچ عنوان جلوگیری نکردم و شوهرم به خاطر کم بودن اسپرم زنده چند وقتی میشه که آمپول ivf میزنه
  و طبق نظر دکتر ما فقط با انجام ivf بچه دار میشیم
  معمولا زمان پریود من دقیق هست ولی الان دقیقا 8 روز از زمان پریودم گذشته
  قبلا اصلا عفونت نداشتم و الان یک هفته هست که دچار عفونت شدید با بوی بد شدم – در صورتی که کلا همیشه بهداشتم و رعایت میکنم
  یکی اینکه ممکن هست که من با وجودی که شوهرم نهایتا یک درصد اسپرم نیمه متحرک و ضعیف داره من بدونه ivf بچه دار شم
  و اینکه
  آیا عفونت ادراری عادیه یا حتما باید برم دکتر
  میشه راهنماییم کنین

  • مرکز رویان

   سلام خانم رها
   مسئله عفونت چه ادراری یا زنان بسیار جدی است و بهتر است تحت درمان باشید .با انکه احتمال بارداری بسیار کم است ولی بهتر است یک ازمایش بارداری بدهید.

 40. مرسی برای جواب سوالم که دادید من تقریبا ۷ ماه قبل یه سری ازمایش هرمونی قبل از انتقال جنین دادم که همشون نرمال بودن ولی تازگی ازمایشی ندادم .خیلی ترشح هم دارم که بد بو هست و زیر دلم گاهی درد هم می کنه ممکن از عفونت باشه . بازم تشکر

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   بهتر است اگر شک به عفونت دارید حتما برای درمان اقدام نمایید.علایمی که ذکر کردید میتواند نشانه های عفونت باشد.

 41. سلام.ببخشید دوباره مزاحم شدم.من همونیم ک چند وقت پیش پیام دادم و شما گفتید احتمال بارداری منتفیه!
  من نزدیک یک ماه از موعد پریودبم میگزره و نشدم.پنجم پری از دادم منفی بود و همین طور بی بی چک.اما بعد از یک هفته ک بی بی چک رو تست نکرده بودم امروز دو خط پرنگ افتاد .باید چیکار کنم دوباره تست کنم یا ازمایش خون بدم؟درضمن اگر باردار باشم به نظرتون چرا انقد دیر نشون داده. اخرین پریودیم پنجم فروردین بوده.

  • مرکز رویان

   با سلام
   خانم اتی شما بهتر است برای اطمینان بیشتر یک ازمایش خون هم در این هفنه بدهید.

 42. فهیمه طولانی

  سلام،من دوبار حامله شدم پارسال برج ده ک نیمه های برج 11سقط شدو ناخواسته ماه بعد هم دوبارهذحامله شدم اما تو اولین روز فروردین دو باره سقط شد بعد اون 6مله جلوگیری طبیعی داشتم از شهریور اقدام ب بار داری کردم اما نتیجه نگرفتم هر دوره قرص کلومفین و لتروزول امپول هی هاش ام جی وهاش سی جی استفاده کردم اما متاسفاه هیچ نتیجه ای نگرفتم شوهرم 6بار ازمایش اسپرم داد نتیجش خوب بود فقط تو سومین ازمایشش گفتم شتابش کمه دارو دادن و ازمایشات لعدی خیلی خوب جواب داد من خودم هر ماه سونو گرافی رفتم و تخمک گذاریم و تعداد فولیکول دکتر گفت خیلی خوبه عکس رنگی گرفتم نتیجه اونم خوب بود میخواستم از شما راهنمایی بگیرم دلیل باردار نشدنم چیه خیلی نگرانم واسترس شدید دارم

  • مرکز رویان

   با سلام خانم فهیمه
   لطفا ذکر کنید ایا اضافه وزن دارید یا نه ؟و در ضمن وجود افسردگی و اضطراب و استرس شدید در زندگی خود میتواند در حضور همه عوامل نرمال سبب نازایی شود.

   • سلام.اضافه وزن ندارم 54کیلو ام،و متاسفانه خیلی عصبی هسم و الانم ک هر ماه نتیجه نمیگیرم بیشتر خود خوری میکنم وذعصبی تر شدم و واسه هر قضیه ای من استرس زیاد دارم

    • مرکز رویان

     با سلام
     فهیم عزیز خود استرس عامل بسیار مهمی در ایجاد یک لقاح نامناسب وعدم باروری است.ببیشترین و مهم ترین فاکتور برای باردار شدن حفظ ارامش است.

 43. با عرض سلام و خسته نباشید ایا درد پهلو سمت راست در ماه دوم بارداری طبیعی است؟

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   در صورتی میتوان انرا تاثیر هورمون ها بر عضلات دانست که اولا با علایم ادرای مثل سوزش ادرار تکرر ادرار همراه نباشد و در سونو هم مشکل خاصی ذکر نشود.

 44. سلام خسته نباشید
  دوره های من 27 روزه است الان سه روزه عقب افتاده و هیچ علائم حاملگی ندارم،چند روز بعد از لقاح لخته خون غلیظ دیدم
  9/10 روز بعد از لقاح آزمایش خون دادم بتا ی خون 0/1> رو نشون داد
  بی بی چک های معمولی و ارزان مثبت نشون میده
  در دوره تخمک گذاری هر یک شب در میان اقدام کردیم
  الان حامله هستم یا نه؟؟
  خواهش میکنم که جواب بدید،،،، منتظر هستم.

  • مرکز رویان

   با سلام خانم عسل
   برای اگاهی از بارداری بهتر ان است که ۱۰ روز بعد از عقب افتادن پریود و یا ۲ هفته بعد از لقاح اقدام به ازمایش بارداری نمایید.توصیه میشود مجددا اقدام به ازمایش خون نمایید.

 45. رجانباسلام وخسته نباشيد من ٢٠ ارديبهشت ميكرو داشتم ٥ خرداد ازمايش دادم بتا صفر بود همي داروهارو قطع كردم امروز ٩خرداده هنوز پري نشدم ايا

  باسلام وخسته نباشيد من ٢٠ ارديبهشت ميكرو داشتم ٥ خرداد ازمايش دادم بتا صفر بود همي داروهارو قطع كردم امروز ٩خرداده هنوز پري نشدم ايابه اقدام خاصي نياز هست ممنون ميشم جوابمو بديد

  • مرکز رویان

   با سلام
   بهتر است یک ازمایش دیگر هم بدهید و در صورت منفی بودن به پزشکتان مراجعه نمایید.

 46. سلام،لطف کنید جواب منو بدین با وجود نرمال بودن نتیجه تمام ازمایشات من و شوهرم و همچنین نرمال بودن سونو و عکس رنگی پس چ عاملی باعت ناباروری من شدهذخواهش میکنم جواب بدین و راهنماییم کنید خیلی نگرانم

  • با سلام خانم فهیم
   ایا شما تست های تخصصی تر مثل تست پس از نزدیکی را دادید ؟گاهی اوقات دلیل ناباروری میتواند کشته شدن اسپرم ها در دهانه رحم باد که در این صورت باید ازمایشات و در مان های تخصصی تر صورت گیرد.شاید هم علل ایمونولوزیک و یا نامشخص باعث ناباروری شما میشود در این صورت بید در مراکز کمک باروری و ناباروری بر روی شما مطالعه و در مان صورت گیرد.

 47. سلام – شوهر من مشکل ضعیف بودم اسپرم و کم تحرک بودن اسپرم و داره ( قبلا اصلا اسپرم نداشت و کاملا آزو بود ولی الان بعد از عمل واریکوسل تعداد کمی اسپرم نیمه زنده مشاهده میشه )
  دکترا گفتن که باید با آی وی اف اسپرم و قوی کرد و به رحم من انتقال داد
  منتها ما الان به دلیل بعضی مشکلات امکارن پی گیری این مشکل و تا چند ماه نداریم و من میخوام بدونم
  امکان اینکه همین اسپرمای ضعیف هم به کل از بین بره آیا هست ؟
  و اینکه اگه این اسپرمای ضعیف هم دیگه تا الان نباشه بازم میشه از طریق ivf کاری انجام داد یا نه ؟

  • با سلام رها جان
   برای انجام ivfباید اسپرم وجود داشته باشد که بتوانند تقویتشان کنند به هر حال تا زمانی که شرایط برای این عمل مساعد شود بهتر است همسرتان تحت نظر پزشک باشد تا در مان های لازم در طول این مدت صورت گیرد.

 48. با سلام
  اقدام به بارداری کردم الان سه روزه پریودم عقب افتاده و بعضی علایم بارداری مثل درد سینه و درد زیر دل را دارم و چون سرما شدید خوردم و روزی دو عدد پنی سیلین میزنم و داروهای دیگر میخورم.برای مصرف داروها میترسم آیا آزمایش خون جواب مثبت میدهد؟لطفاسریعتر راهنماییم کنید

  • باسلام خانم زهرا
   معمولا ۲ هفته بعد ار لقاح ازمایش خون بارداری را نشان میدهد میتوانید برای دادن ازمایش اقدام نمایید.

 49. با سلام من در بارداری اولم در هفته هشتم جنینم ایست قلبی کرد در بیمارستان کورتاژ شدم از جنین نمونه برداری کردن وآزمایش گرفتن که علت ایست قلبیشومشخص کنن جواب آز این است میشود راهنمایی کنید که چی نوشته
  pathology report : pathology no s-93-673
  macroscopic
  specimen received in formalin consist of multiple irregular fragments of creamy-browntissue totally measuring
  5x3x2 cm

  summary of section : multiple/1 embedded : 20%

  microscopic:
  microscopic examination reveals fragments of inflammed decidual tissue with some chorionic villi.

  diagnosis :
  endometrium/curettage :
  -decidual tissue&chorionic villi(product of pregnancy)

  • مرکز رویان

   با سلام خانم سیما
   در ازمایش شما مسئله خاصی مشاهده نشده است و موارد واضح را ذکر کرده اند که بسیار تخصصی میباشند برای توضیح دادن .در ضمن معمولا تخم پوچ علت مشخص و شناخته شده علمی ندارد .بهتر است برای این مورد تحت نظر پزشک خود باشید.

 50. سلام ممنون از پاسختون .عزیزم من سیکل قاعدگیم 29 روزه میباشد اما در این ماه ده روزه از موعدش گذشته و هنوز نشدم و نزد پزشک رفتم برام آز بتا داد رفتم دادم ومنفی بود و گفتن لابد کیست داری وبرام سونو نوشتن و من انجام دادم و خوشبختانه کیست نبود در تخمدان و رحمم و همه چیز نرمال بود ولی ضخامت آندمتر 11.5میلی متر بود و نشان یه ماما در بیمارستان دادم گفتن ضخامت یکم زیاد می باشد وشاید نیاز به جراحی ونمونه برداری باشد .من خیلی میترسم تو رو خدا راهنمایی کنید چیکار کنم آیا خطرناکه؟ با سپاس فراوان

  • با سلام خانم سما
   مسئله خطر ناکی نیست نیازی به نگرانی نیست با یک پزشک متخصص یا ماما مشورت نمایید در صورت لزوم با انجام نمونه برداری مشکل اصلی تشخیص داده میشود و در مان لازم انجام میگیرد.

 51. با سلام و خسته نباشید با توضیحاتی ک قبلا دادمبا وجود دوبار حاملگی و سقط مکرر و نرمال بودن ازمایش اسپرم ایا ای وی اف راذانجام بدم ایا نتیجه میگیرم؟

 52. سلام ببخشید من پلی کیستیک هستم یکبار هم سقط داشتم این ماه داروی بارداری نخوردم و فقط قرص تیروکسین خوردم روز 16 پریود یک ترشح سفید غلیظ با رگه های خونی داشتم و از اونروز سینه درد شدید امروز 29 پریود است و دیروز بیبی چکم منفی شد و الان یک روز در میون ترشحات سفید غلیظ کش دار دارم ولی فعلا خبری از پریودی نیست ممکنه باردار باشم ؟؟ بار اولی که باردار شدم خیلی تنگی نفس داشتم ولی الان نه لطفا پاسخ بدید با تشکر

  • با وجود بی بی پک منفی احتمال بارداری کم است ولی برای اطمینان بیشتر بهتر است ازمایش خون بارداری بدهید.

 53. سلام و خسته نباشید
  من و نامزدم روز 4ام پریودم یعنی زمانی ک 3روز ب پایان پریودم مونده بود رابطه داشتیم البته من هنوز باکره هستم ولی آب آلت همسرم روی واژن من رخته شد احتمال بارداری هست؟من 10روز بعد آ مایش خون دادم نتیجه منفی بود ولی الان نزدیک 2 هفته است ک درد شدید سینه دارم .آیا دوباره آزمایش بدم؟

  • با سلام خانم کوثر
   احتمال ان بسیار کم است ولی بعید نیست و اگر اسپرم ها به بالا راه یافته باشند امکان بارداری وجود خواهد داشت .برای اطمینان بیشتر ۲ هفته بعد از نزدیکی یک ازمایش خون بدهید.

   • باسلام
    من امروز بخاطر سینه درد شدید پیش متخصص زنان رفتم و ایشون گفتن چیزی نیس و آزمایش سونو گرافی نوشتن و اونجا هم چیز خاصی تو سینه نشون نداد و همچنین روی شکمم هم گرفتن و گفتن چیزی مشخص نیس ک حامله باشی.البته الان 22روز اززمان نزدیکی میگذره .زود بوده برای آزمایش سونوگرافی؟آیا من منتظر بمونم وقت پریودم برسه و اگه پریود نشدم آزمایش خون برم؟

    • مرکز رویان

     با سلام خانم کوثر میتوانید به محض عقب انداختن پریود برای ازمایش خون بارداری اقدام نمایید ولی اگر سونو پیزی را نشان نداد به احتمال قوی بارداری منتفی است.

 54. با سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم چه زمانی میشه از چک بیبی واسه تشخیص بارداری استفاده کرد؟
  من 13 روزه پاک شدم جلوگیری نداشتم و کمر درد دارم امکان بارداری هست؟
  البته سونو رفتم گفتن کیست داری؟
  اگه یه متخصص خوب مشهدم سراغ دارید لطفا معرفی کنید با تشکر….

  • با سلام
   معمولا ۲ هقته بعد از لقاح یا ۱۰ روز بعد از عقب افتادن پریود میتوان از بی بی پک برای تعیین بارداری استفاده کرد.اگر بارداری صورت نگرفته باشد کمر درد میتواند به علت قرار گرفتن در روز های تخمک گذاری باشد.

 55. با سلام و خسته نباشید
  من 23 روز عقب انداختم تمام علائیم بارداریو هم دارم اعم از حالت تهوع درد ترشح دل درد و کمر درد ولی 6 روز پیش ازمایش دادم جواب منفی بود به نظر شما علت چیه؟

  • مرکز رویان

   با سلامم خانم زهرا
   ۲ هفته بعد برای ازمایش مجدد اقدام نمایید و یک سونو بدهید تا در صورت عدم بارداری علت این حالات مشخص شود.

   • سلام 7روزازپریودم گذشته وچنین سابقه ای نداشتم تابحال وعلائمی مثل ترشح زیاد سر درد اشتهازیاددارم و2بی بی چکم مثبت شدولی آزمایش خونم منفی شدآیامن باردارم

    • با سلام خانم عسل
     دو هفته بعد از اولین ازمایش خون مجددا اقدام به ازمایش خون کنید.و در این دو هفته موارد احتیاطی را به جا اورید تا در صورت بارداری مشکلی ایجاد نشود.

 56. سلام من 25 اردیبهشت پری شدم هر ماه یک روز جلو مبندازم ابا امکان داره الان بی بی چک بزنم جواب میده .اخه دوست دارمزودتر بفهمم

  • با سلام خانم النا
   بهترین زمان برای گذاشتن بی بی چک دو هفته بعد از عقب اقتادن پریود است ولی ۱۰ روز بعد از لقاح معمولا ازمایش خون میتواند تا حد زیادی نشان دهنده بارداری باشد.

 57. با سلام. ممنونم از پاسخگویتون. من 27ساله و در اقدام به بارداری هستم یک بچه 5 ساله دارم دارم و سه ماه پیش سقط داشتم.12 روز قبل وقت عادت لکه بینی داشتم که 5روز طول کشید.ایا امکان بارداری من وجود داره؟در ضمن احساس زدن نبض وگاهی درد های یک طرفه در زیر شکمم دارم.

  • با سلام خانم زهرا
   برای اطمینان از بارداری باید ازمایش خون بدهید تا مشخص گردد که باردار هستید یا نه؟

 58. سلام. من ماه قبل 17اردیبهشت پریود شدم و این ماه هم 13 پریود شدم میخواستم بدونم زمان تخمک گذاریم کی هست؟ و برای بارداری باید همون روز تخمک گذاری باید نزدیکی داشت؟لطفا راهنماییم کنین

  • با سلام خانم زهرا
   از اولین روز قاعدگی قبلی تا اخرین روز قاعدگی اخرتان را حساب کنید و عدد به دست امده را از عدد ۱۴ کم کنید این عدد در واقع وسط سیکل قاعدگیتان را نشان میدهد.که دو روز قبل تا دو روز بعد از این تاریخ زمان تخمک گذاری شماست.

 59. سلام من پربودی نامنظمی داشتم
  بخاطر کیست تخمدان
  چندروز بعداز پریودی اقدام برای بارداری داشتم
  و الان 13 روز مانده به پریودی بعدی علائم زیر رو دارم
  نفخ،حالت تهوع،افزایش دمای بدن،سوزش معده و کمر درد
  میخواستم بدونم احتمال بارداریم وجود داره یا نه؟
  ممنون از اطلاع رسانی جامعتون

 60. با سلام و احترام
  من بعد ۵ روز از اولین نزدیکی و ۳ روز از اولین نزدیکی آزمایش خون بتا دادم ۱ بود آیا احتمال بارداری وجود دارد یا خیر؟ البته روز اقدام ما برابر بود با ۱۵ و ۱۷ روز بعد پریودم

 61. سلام و خسته نباشید
  من همونطوری که قبلا گفته بودم یه مدت عفونت داشتم که با استفاده قرص واژینال الان تقریبا فک میکنم خوب شده مشکلم

  چند روز پیش دکتر رفتیم برای انجام کارای ivf که برام سونو هیستوسالپنگو ( رنگی ) نوشته
  تو اینترنت که خوندم نوشته بود همراه با درد شدیده –
  1) من و تا حالا دکتر هم معاینه نکرده یعنی دردش خیلی زیاده 🙁
  2) عفونتی که داشتم اگه کمی مونده باشه ممکنه تو جواب سونو تاثیر بذاره چون من به دکتر یادم رفت بگم عفونت داشتم
  3) بعد از سونو چه قدر بعدش معمولا ivf انجام میشه

  ممنون

  • سلام
   معاينه دردناك نيست سعي كنيدهنگام معاينه نفس عميق بكشيد و عضلات واژن را ريلكس كنيد.از نظر اينكه عفونت شما كامل درمان شده يانه مطمئن شويد و باپزشكتان مشورت كنيد

 62. امکان اینکه شوهرم عفونت داشته باشه هست
  چون من احساس میکنم تا عفونتم خوب میشه بعد از رابطه دوباره عفونت میکنم
  برای اقایون چی کار میشه کرد
  اصلا اقایون هم دچار عفونت میشن ؟ از کجا میشه دونست که عفونت داره یا نه ؟

  • سلام
   بله برخي از عفونت هاي واژينال درمان شريك جنسي هم لازم است. از روي علايم همسرشما و بستگي به نوع عفونت شمادارد كه درمان مشترك تجويز ميكنيم.

 63. باعرض سلام و خسته نباشید من الان 5روز از پریودیم گذشته و خیلی هم ترشح دارم که انگار کیسه ابی پاره میشه اینجورحالتی وخیلی هم سینه هام و شکمم درد میکنه ایا میتونه نشانه های بارداریم باشن؟ ممنون از سایت خوبتان

  • سلام
   شرح حالتان کامل نیست
   بهتر است به پزشک مراجعه کنید

  • سلام. خسته نباشید! من پریودی نامنظم دارم چند ماه یکبار پریود میشم! در حال حاضر عقدم ولی هنوز اقدام ب درمان نکردم! 29 فروردین از قرص اورژانسی استفاده کردم باتوجه ب اینکه ن دخول داشتیم و ن منی همسرم روی واژن ریخت!6 اردیبهشت پریود شدم! همسرم بم میگه تو نسبت ب این موضوع وسواس داری حتس خودم هم اینو میدونم ولی میترسم!12 اردیبهشت نزدیکی داشتیم ولی همسرم منیش رو روی شکم ریخت! دخول فقط در حد این بود ک سر آلت تناسلی ایشان داخل بود! ولی من بخاطر استرس زیادم دوباره بعد از 21 ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم! 22 اردیبهشت دوباره نزدیکی داشتیم مثل دفعه قبلش بود یعنی دخول فقط در حد سر آلت ایشون بود و وقتی ک ارضا شدن منی رو، رو سینه هام ریختن! از اون موقع ب بعد پریود نشدم! فقط بخاطر استرس زیادم یک هفته بعد مقدار کمی زعفران دم کرده خوردم! و فقط همون روز خیلی کم دل درد و کمر درد داشتم! بعد از اون اردیبهشت30 یعنی امروز معدم درد میکنه و نفخ کرده و کمی عضلات پام درد میکنه! میترسم باردار شده باشم!از نظر همسرم این غیر معقوله! خودم هم ی جورایی اینو قبول دارم ولی بخاطر استرس زیادم نمیتونم قبولش کنم! ب نظر شما احتمال بارداری وجود داره؟ توروخدا جوابمو بدین

   • سلام
    باتوجه به اينكه در دوران عقد هستيد بهتر است از يك روش پيشگيري مطمئن استفاده كنيد.باتوجه به استرسي كه داريد نه از رابطه لذت ميبريد نه شما و نه همسر شما و اين استرس خودش منجر به تغييرات هورموني و اختلا ل و بي نظمي پريود ميشه.ريختن مايع مني در اطراف ناحيه واژن به دليل اينكه اسپرم متحرك هست احتمال بارداري هست ولي با توجه به شرح حالي كه شما دادين بعيد است. بهتر است جهت مشاوره مراجعه كنيد.

   • سلام 4روز از پریودیم میگذره سینهام شدیدا درد میکنه ب حدی ک دستامم درد گرفتن واسه اولین باره ولی کمو بیشی دلو کمرمم درد میکنه آیا احتمال بارداری وجود داره

    • مرکز مامایی رویان مهر سلامت

     خانم نرگس
     تشخيص قطعي بارداري با آزمايش خون بارداري و بررسي تيتر بتا مي باشد

 64. سلام من ۵اردیبهشت پریود شدم الان ۲۷خرداده ولی هنوز پریود نشدم،آز دادم گفتنت تیترش کمه،ولی مثبته،بنظرتون باردارم،۶۷/۹۹ جوابشه لطفا راهنماییم کنین بی بی چکم زدم مثبت شد

 65. سلام من در دوران عقد هستم باهمسرم رابطه داشتم اما مني داخل واژن ريخته نشده دوروز بعد از نزديكي هم پريود شدم اما به مدت دو روز البته خونريزي هاي من كم هست هم از لحاظ روز و خون ريزي ميخواستم ببينم احتمال بارداري هست راهنماييم كنيد .

  • سلام
   اگردر تارخ سیکل طبیعیتون پریود شدی حاملگی رد میشه.
   در کل ریخته شدن مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی احتمال حاملگی هست. چون اسپرمها متحرکند.

 66. سلام و خسته نباشید
  من نامزدم و باکره هستم
  حدس میزنم ممکنه کمی آب ریخته شده باشه رو واژنم
  البته دو هفته بعد به صورت کامل و مثل همیشه پریود شدم
  خطری که نیست؟
  امکان حاملگی نیست؟

 67. با سلام من و همسرم. از روز سه شنبه بیست و شش خرداد 94 اقدام به بارداری کردیم .درصورتی که داروی اوومید کلمفین مصرف کردم. و آمپول hcg تزریق کردم و نتیجه ی سونو نشان داد که سه فولیکول آزاد شده. آیا احتمال بارداری زیاد است و اینکه آیا روزه گرفتن برای من. و احتمالا جنینن ضرر دارد
  با تشکر فراوان.

 68. سلام. این ماه برای بارداری اقدام کردم. معمولا پریود نامنظم دارم. 5روز که پریودم عقب افتاده. روزی که باید پریود میشدم و روز بعدش بیبی چک گرفتم که هر دو منفی بود.
  با توجه به اینکه درد شبیه پریود ضعیف دارم، ممکنه باردار باشم؟

  • سلام
   تا 10 روز عقب یا جلو افتادن طبیعیه.اگر در زمینه زمان مناسب در طول سیکل جهت اقدام به بارداری اطلاعات کاملتری نیاز دارید میتوانیداز مشاوران مرکز راهنمایی بگیرید. در ضمن با توجه به اینکه قصد بارداری دارید حتما جهت مشاوره قبل از بارداری از نظر مصرف اسید فولیک و بقیه موارد اقدام فرمایید.
   باتشکر

 69. من بیبی چک گذاشتم مثبت بود.ازمایش هم دادم بتا73.4بود بهم گفتن مثبته.ولی امروز خونریزی داشتم که انگار نقطه نقطه بود درد زیر شکم شدید دارم پاهام و دستام بد جور درد میکنن .دلیلش چیه تورو خدا جواب بدید .به ایمیل ام بفرستید ……خواهش میکنم زود بگید دارم میمیرم

 70. باران بهرامی

  توروخدا کمکم کنید توروخدااااااااااا از درد دارم میمیرم.خونمیاد چرا ؟؟؟؟ایا سقط شده ؟؟؟؟؟؟یا چطور شده؟؟؟؟همه چی که مثبت بود.اخه چرااااااا؟؟؟

 71. باران بهرامی

  من بی بی چک گذاشتم مثبت شد بعد ازمایش رفتم بتا۷۳.۴بود بهم گفتن مثبته امروز جواب ازمایش گرفتم.ولی اومدم درد شدید داشتم اولش یکم خون اومد بعد لاز درد و خون .بدجور درد دارم بدجور.پادردزیر شکم درد.شدید.چیکار کنم دارم میمیرم توروخدا کمکم کنید…..الان بی بی چک گذاشتم دوباره روی قسمت cپر رنگ بود ولی t یه حاله ی کمرنگ افتاده چیکار کنمممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام
   باران خانم شما بهتر است حضورا مراجعه کنید تا بررسی کاملتر انجام شود. درد شدید باید مورد بررسی قرار گیرد. از مصرف خودسرانه مسکن هم اجتناب کنید.

 72. باسلام ٢٧ساله هستم و نزدیک به ۵ماه است ک جلوگیری ندارم دوره هایم٣٠روزه است ماه اخر ده روز عقب انداختم ک دکتر باتوجه ب ازمایشاتم دوعدد کابرگولین۵/و قرص پروژسترون دادند ک دوره منظم شد وسنوگرافی نرمال بودایا با مصرف این داروها امکان بارداری است و میتوانم اقدام کنم و چرا هنوز باردار نشدم؟باتشکر

  • سلام
   همسر شما اسپرموگرام انجام دادند؟از نظر واریکوسل معاینه شدند؟ امکان بارداری هست اما بهتر است شما تحت نظر مشاوران مرکز قرار بگیرید تا دقیق تر بررسی شوید.نیاز به اطلاعات بیشتری است.
   ممنون

 73. با سلام و خسته نباشيد
  من و همسرم از روز 26 خرداد 94 اقدام به بارداري كرديم. دكتر براي من داروي اووميد و آمپول HCG تجويز كرده. احتمال اينكه باردار بشم چقدره و اگه من در اين هفته باردار بشم آيا روزه گرفتن من خطري ايجاد مي كنه؟
  با تشكر فراوان

  • باسلام و تشکر
   ساناز خانم چون پزشک شما از شرح حال شما و شرایط شما اطلاع دارند بهتر است با ایشان مشورت کنید.

 74. لطفا فوری فوری جواب دهيد.
  يک هفته از مقاربت ما ميگذرد و من فکر ميکنم باردارم زيرا علائمی چون حساسيت نوک سينه و افزايش ترشحات مهبلی پيدا کرده ام.و رحمم کمی برجسته شده است.اما چون مطمئن نيستم روزه هایم را ميگيرم.آيا روزه داری برایم مضره,ازکجابدانم باردارم

  • باسلام
   10 روز بعداز نزدیکی میتونید أزمایش بتا بدین و از نظر حاملگی مطمئن بشین. مهمه که بدونیم در چه مرحله ای از سیکل قرار دارید و آیا احتمال بارداری بوده یا نه؟
   بهتر است جهت مشاوره قبل از بارداری مراجعه کنید.مصرف اسید فولیک ضروری است.

 75. سلام من تاحالاسابقه عقب انداختن نداشتم والان 10روزه که واسه اولین بارپریودم عقب افتاده 3بارآزمایش خون دادم وچندتابی بی چک همش منفی شددلیل این عقب انداختنم چی میتونه باشی درصورتی که حتی سابقه یک روزعقب انداختم نداشتم وپریودام منظم بوده؟

  • سلام
   ممكن در اثر يك استرس ناگهاني به بدن يا يك تغييري در برنامه زندگي شما باشه.

 76. با سلام ممنون از راهنماييتون.
  فقط نگفتيد روزه گرفتن در اين ايام برام ضرر داره يا نه؟منامشب ده روزم تموم ميشه اگه الان برم تست خون نشون ميده.در ضمن من ١۴روز قبل از پريودی اقدام کردم.چهار ماه قبل سقط داشتم برای اون هم همين شرايط رو داشتم

  • سلام
   ميتوانيد براي انجام آزمايش اقدام كنيد.روز گرفتن بستگي به شرايط جسمي خودتان دارد. هنوز نميدانيم كه حامله هستيد يانه!!!
   بهتراست تحت نظر باشيد

 77. ما برای اولین باز باهم سکس داشتیم ایا بایه بار هم باردار میشم اخه تست مثبت بود و تعجب کردم خواهش راهنمایی کنین

  • سلام
   بسته به اينكه در چه مرحله اي از سيكلتون مقاربت داشتيد واينكه دخول كامل بوده يا نه و…..و وقتي روشي براي پيشگيري نداشته باشيد احتمال بارداري است.

 78. با سلام و خسته نباشید من 21 خرداد ماه یک فولیکول 22 میلمتر داشت آمپول hcgتزریق کردم و 12 ساعت بعد اقدام داشتم الان 10 روز میگذره به نظر شما احتمال بارداری من چقد است ؟بی بی چک جواب میده یا آزمایش خون؟با تشکر

 79. سلام.قبل از هر چیزی ممنون از راهنماییتون.من پلی کیستیک هستم.اما تا به الان پریودام منظم بود.فقط ماه پیش مقدارش کن بود و همش لخته بود.این ماه الان 8 روز ه که از موعدش گذشته.چند بار بیبی چک گذاشتم که آخریش امروز صبح بود و منفی.به نظر شما الان باید چه کار کنم؟ دکترم آزمایش هورمونی واسم نوشته بود اما چون هنوز پریود نشدم نشد انجام بدم.

  • سلام
   بهتر است آزمايش بتا بدهيد.البته باپزشك خودتان مشورات كنيد بهتر است چون از شرح حال شما بيشتر اطلاع دارد

 80. باسلام ممنون از وقتی که برای پاسخگویی به سوالات میگذارید.
  با توجه به اینکه مقدار خیلی کمی پرولاکتینم از حد رنج آزمایشگاه بالا بود و دو عدد کابرگولین مصرف کردم برای تست دوباره چه مدت بعد باید مراجعه کنم .باتشکر فراوان

  • سلام
   متشكرم.بهتر است با نظر پزشك خودتون براي تست مراجعه كنيد. چون شرح حالي از شما ندارم.

 81. با عرض سلامم من پریودام تقریبا 26 روزه ان 9 خرداد پریود شدم بعد روز تخنک گذاریم یعنی 19 20 22 گذاشتم یک هفته بعد یعنی 29 رفتم آزمایش بتا دادم ولی 0/1بود میخواستم ببینم زود اقدام ب آزمایش کردم یا ب جوابش اعتماد کنم

  • سلام نسترن خانم
   اگر سيكل شما منظم هست 14روز از روز اول پريود كم كنيد حدودا روز تخمك گذاريه.اگر دراين زمان مقاربت داشتيد معمولا 9روز بعداز نزديكي آزمايش خون نشون ميده. ميتوانيد بامراجعه حضوري به مركز آزمايش انجام دهيد.لطفا تماس بگيريد راهنمايي شويد

 82. پرستو مهاجر

  سلام
  سه روزه که پریودم عقب افتاده و به شدت حالت خستگی و بی حوصلگی و یبوست و نفخ معده دارم
  الان بی بی جک بزارم جواب میده یا نه هنوز صبر کنم؟!
  لطفا زود جواب بدید.

  • سلام
   سلام
   10 روز بعد از مقاربت ميتوانيد تيتر بتا را چك كنيد.همچنين يك هفته بعداز عقب افتادن پريود مي توانيد چك كنيد.

 83. سلام. من این ماه اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نمیدونم که باردارم یا نه ولی با توجه به اینکه روزه میگیرم و به زور و تا حد مرگ تحمل میکنم و هنوز تا موقع پریودم 10 روز مونده میخواستم ببینم روشی هست که قبل از موقع پریودم بدون حامله ام یا نه؟

 84. با سلامً
  من ١٠ روز پيش براي بارداري اقدام كردم از چند روز بعد شروع به درد زير شكم و سرگيجهً شدم امروز تست ادرار دادم اما منفي بود تا پريودم ١١ روز مانده .
  ايا زود تست دادم؟ يا باردار نيستن؟ كي بايد تست بدم؟ با تشكر

 85. با سلام توروخدا جوابمو بديد من يه ساله براي بارداري اقدام كردم والان 9روزه از موعد پريدم گذشته ديروز آزمايش بتا دادم منفي بود موندم پس چرا پريد نميشم كلافه شدم.

  • سلام
   براي بررسي دقيق تر ميتوانيد حضورا مراجعه كنيد در ضمن همسر شما از نظر آناليز مني بررسي شوند.

 86. سلام 2سال اقدام به بارداری کردم تحت نظر پزشک ومتفورمین استفاده میکردم اما باردارنشدم الان 6ماه از تحت نظر دراومدم و توکل برخدا کردم چون ناامید نا امیدم وبیشتر ازاین ناراحتم که هیچ مشکلی نداریم غیر از تنبلی کم وحالا از پریودیم 1روز گذشته بی بی چک زدم منفی بود درد پا ودرد شکم وحشتناکی دارم وهمچنین سرما خوردم آیا برای ازمایش اقدام کنم یا نه

  • سلام
   آرامش خودتونو حفظ كنيد. 1هفته بعداز عقب افتادن پريود ازمايش مشخص ميكند.همسر شماهم از نظر آناليز مني بررسي شوند.و شماهم بهتر است تحت نظر باشيد و درمان را رها نكنيد.

 87. سلام خسته نباشید من تاریخ پریودیم مشخص نیست دوماه یا سه ماه یکبار میشم اما الان دوماه بود سی روز شدم قرص متفرمین ومدروکسی مصرف میکنم این ماه سه روز قبل تاریخ پریود قبلیم عمل لقاح داشتم امکان بارداری هست …باید سمپول بزنم برای پریود شدنم اما میترسم باردار شده باشم امپول خطر داره اگه جنین باش

 88. سلام
  احتمال بارداري است.البته بستگي به شرايط دارد. اگه شما قصد بارداري داريد 9روز بعداز مقاربت آزمايش بتا بدين وگرنه از قرص اورژانس تا 120 ساعت از مقاربت محافظت نشده مي توانيد استفاده كنيد.

 89. با سلام و خسته نباشید
  من یک پسر ۶ساله دارم و مدتی است قصد بارداری دارم و الان ۲روز از پری ام گذشته علایمی مثل لرز و جوش و قرمزی و نبض یکطرفه شکم و درد های خیلی کم زیر شکم دارم ،با توجه به اینکه روزه هستم و احتمال بارداری دادم امروز بی بی چک و آزمایش خون دادم هر دو منفی بود ایا احتمال بارداری به کلی منتفی است ؟و اینکه روزه برای جنین کسی که نداند باردار است ایا مضر؟خواهش میکنم حتما به سوالاتم جواب دهید ممنونم

 90. سلام 8ماهه اقدام به بارداری کردم تخمدانها مشکلی نداره ولی قبلا فریز داشتم خیلی ها میگن نازایی میاره واقعا میترسم لطفا راهنمایی کنید.

 91. سلام من بعد از چهار سال 8ماهه اقدام کردم تخمدام پلی کستیک بودم ولی با دارو بر طرف شده در اخرین سونو مشکلی نبوده یه بارم فریز کردم خیلی میترسم که فریز نازایی بیاره لطفا راهنمایی کنید خیلی میترسم.

 92. نازنین زهرا

  با سلام
  من 28 سالمه و سه ساله ازدواج کردم . بعد از شش ماه اول زندگیم اقدام کردم به بچه دار شدن که هنوز موفق نشدیم متاسفانه…
  وبا توجه به اینکه اقدام به بارداری انجام میدم همیشه قبل از پریود شدن برای رفع درد از قرص مفنامیک اسید استفاده میکنم حال قرص مفنامیک برای بارداری ضرر داره یا نه ؟؟ در ضمن تیروئید کم کار دارم که تحت کنترل دکتر است

 93. باسلام،خانمی 43ساله هستم سیکلم26روزه است 7خرداد پریود شدم در22خردادنزدیکی داشتم جلوگیری به روش طبیعیه هیچ مورد مشکوکی هم پیش نیومد که بخواهم ازپیشگیری ارژانسی استفاده کنم اول تیر زمان پریود بعدی بود که هنوز نشدم حدود 7روز عقب انداختم علایم پریود را چند روز پیش داشتم ،آیا احتمال بارداری وجود داره ؟؟ خیلی نگرانم!راهنمایی بفرمایید لطفا

 94. سلام من از زمان قاعدگیم 4 روز گذشته تاحالا سابقه نداشته حتی یه روز هم عقب بیفته هیچ علایمی هم ندارم فقط یکی دو شب بهلوم درد میگرف دوبار هم بیبی چک زدم منفی بود تروخدا راهنماییم کنید من یه ساله دارم برای بارداری اقدام میکنم اگه ازمایش خون بدم مشخض میشه باردارم یانه؟؟؟

  • سلام
   1هفته بعداز عقب افتادن پريود آزمايش بتا دهيد.اما باتوجه به اينكه يكسال است كه براي بارداري اقدام كرده ايد وباردار نشده ايد.ابتدا همسر شما آزمايش اسپرمو گرام انجام دهند. از نظر وجود واريكوسل و… بهتر است توسط اورولوژيست بررسي شوند.همچنين شماهم بهتر است به پزشك زنان مراجعه كنيدواز نظر وضعيت تخمدان ها و رحم بررسي شويد. زمان مناسب جهت باروري در صورت سيكل منظم اواسط سيكل مي باشد.

   • واقعا ممنون از پاسخگوییتون همسرم ازمایش داده منم همینطور حتی عکس رنگی رحم هم دادم هیچکدوم مشکلی نداریم دکترا میگن نازاییتون از نوع انتظاره نظر شما چیه؟ برای درمان به تهران مراجعه کنم؟؟

 95. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان.
  من 24سالم هست و از زمان بلوغ تا الان پریود نا منظم و تنبلی تخمدان داشتم.دو دوره قرص خوردم رفع نشد ..حالا دکتر قرص یاز برام تجویز کردن که از روز 2پریود بخورم.من 20اردیبهشت پریود شدم و پریود قبلی هم آخر اسفند بود(10روز خونریزیمه) و دوره هام 38تا50 روزه است. اما هنوز پریود نشدم که قرص رو مصرف کنم.9خرداد نزدیکی داشتم.1ول تیر آمپول پروژسترون دو تا 50میل زدم.
  ایا امکان بارداری هست؟ یا چون من تنبلی تخمدان دارم احتمال بارداری کم است؟ و ایا این امپول باعث جلوگیری یا سقط میشود در صورت بارداری من؟

 96. سلام ،میخواستم بدونم مصرف زیاد قرصهای اورژانسی باعث نازایی میشه یا نه؟من توی یک سال تقریبا هرماه مجبور میشدم که استفاده کنم.ممنون

  • سلام
   مريم خانم بهتر است در صورت عدم تمايل به بارداري يك روش مطمئن براي جلوگيري انتخاب كنيد. چون مصرف اين قرص ها به صورت ماهانه علاوه براينكه باعث بهم ريختن نظم قاعدگي و عدم تعادل هورموني مي شود،از اثر پيشگيري كننده آن مي كاهد و عواقب نامطلوبي دارد.

 97. سسلاممباتوجه به اینکه به بارداری مشکوک بودم قبل پریودیم آزمایش خون دادم ومنفی بود دوباره بعد از گذشت سه روز که پریود نشدم بی بی چک زدم و بمنفیبود..آیا میشه باردار باشم..?

 98. با سلام و خسته نباشید
  و ممنون از راهنمایی هاتون
  من نامزدم و باکره
  احتمال میدم منی ممکنه ریخته شده باشه رو واژنم
  دو هفته بعد سر تاریخ معین و مثل همیشه پریود شدم
  آیا پس از یک دوره کامل پریود در تاریخ منظمش امکان حامله بودن هست

 99. باسلام و روز بخیر. من معمولا پریود نامنظمی دارم و تخمدان هام ضعیفه. 2 ماه از روز 14 تا 26 دوفاستون مصرف کردم و این ماه اقدام به بارداری کردم. الان روز 27 پریودم خونریزی عجیب و غریبی پیدا کردم. یکی اینکه خیلی کم و سیاه رنگه و دوم اینکه زیاد درد دارم و علائم قبل پریودی رو که ماه های پیش اتفاق می افتاد نداشتم. بیشتر اوقات هم پریودم دیر میشه اما این ماه زود شده. آیا احتمال بارداری وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 100. سلام .من 12 روز نزدیکی داشتم و یبوست و کمر درد و درد در ناحیه شکمی هم دارم دو روز سینه هام هم حساس شده ميخواستم ببینم امکان بارداری هست

 101. باسلام وخسته نباشید پارسال شهریور ماه ازمایشات کامل قبل بارداری انجام دادم ومشکلی نداشتم وبعد از استفاده از قرص اسید فولیک باردار شده واز نظر دکتر به دلیل اختلالات کروموزومی سقط شده البته به دو هفته نکشیده،لطفا بگید که لازم دوباره ازمایشات تکرار بشه برای اقدام به بارداری،واینکه موقع نزدیکی کمی سوزش دارم ودرشرایط عادی درناحیه ی دستگاه تناسلی احساس درد دارم،ممنون میشم راهنمایی کنید

 102. سلام .من 13 روز پیش نزدیکی داشتم .در حال حاضر یبوست درد شکم و کمر درد و تکرر ادار و حساس شدن سینه هام رو دارم ميخواستم ببینم احتمال بارداری هست اگه آزمایش خون بدم جواب میده

 103. سلام.من ۱۰روز بعد از نزدیکی ازمایش خون دادم وبتا ۲.۲بود.الان سه روز که پریودم عقب افتاده.آیا هنوز احتمال بارداری هست ؟

 104. سلام و خسته نیاشید من دوبار سابقه سقط جنین داشتم که خودم اقدام سقط کردم با شیافت و آمپول بعد از یک سال رفتم چکاب کامل انجام دادم و دکترم گفت همه چیز عالی دمای رحم و چسبندگی چون سونو داخلی دادم الان تصمیم به بارداری دارم به نظر شما به خاطر سقطی که داشتم ممکن بارداری من با مشکل روبرو باشه . از دکترم که پرسیدم گفت چون خودت خاصی سقط کنی مشکلی نیست ،ممنونم از لطفتون

 105. با سلام یکسال برای بارداری اقدام کردم ماه گذشته قرص لتروزل خوردم دوره پریود م۲۵روزه است تاریخ۴/۸باید پریودممیشدم در همین روز ازمایش خون دادم جوابش ۴۰/۲شد وتا امروز که ۴/۱۰ هست پریود نشدم ایا من باردارم ممنون ا ز زحمات شما

  • سلام
   7تا9روز بعداز مقاربت آزمایش خون نشون میده.یکهفته بعداز عقب افتادن قاعدگی با بی بی چک

 106. سلام . من 6 روز بعد از نزدیکی آزمایش خون دادم و نتیجه منفی بود و الان 1 روز از زمان قاعدگی گذشته و امروز یه تست بی بی چک گرفتم و یه خط خیلی کمرنگ در ناحیه T1 مشخص شد و ناحیه c هم پر رنگ بود ولی ناحیه t رو رو تست به 2 قسمت تقسیم کردن T1وT2 میخواستم ببینم احتمال حاملگی هستش؟

  • سلام
   7تا9روز بعداز مقاربت آزمایش خون نشون میده.یکهفته بعداز عقب افتادن قاعدگی با بی بی چک

   • زهرا خانم کیت های بارداری برای شرکت ها یمخالف متفائتند لطفا به راهنمای همان مراجعه کنید.

 107. اسلام وخسته نباشید پارسال شهریور ماه ازمایشات کامل قبل بارداری انجام دادم ومشکلی نداشتم وبعد از استفاده از قرص اسید فولیک باردار شده واز نظر دکتر به دلیل اختلالات کروموزومی سقط شده البته به دو هفته نکشیده،لطفا بگید که لازم دوباره ازمایشات تکرار بشه برای اقدام به بارداری،واینکه موقع نزدیکی کمی سوزش دارم ودرشرایط عادی درناحیه ی دستگاه تناسلی احساس درد دارم،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   قبل از اقدام به بارداری بهتر است از نظر وجود عفونت و سرویسیت معاینه شوید .مشاوره ژنتیک هم ضروری است. انجام مجددآزمایشات قبل از بارداری است لازم است.مصرف قرص اسید فولیک را ادامه دهید.

 108. ببخشید که دوباره وقتتون رو گرفتم سرویسیت خیلی خطرناک است،راه درمان دارد،ممنون از زحمات شما

 109. باسلام 4روز از موعد پریودم گذشته ولی تمام علایم پریود رو دارم بیبی چکم منفی بود راهنمایی کنید چه کار کنم ایا ازمایش خون بدم یا صبر کنم

 110. سلام من دو ساله ازدواج کردم یک سال طبیعی جلوگیری داشتم یک سالی هست که اقدام به بارداری کردم نتیجه نگرفتم پریودی همیشه منظم هست تمام آزمایشات مربوط به بارداری رو هم خودم هم همسرم انجام دادیم نتیجه همگی و نیز عکس رنگی نرمال و خوب بود فقط مقدار هورمون amh من 15 و نیم بود که حداکثر نرمال 12 هست تو جواب آزمایش دکترا گفتن یه مقدار بالاست بهم پیشنهاد iui دادن میخواستم ببینم اگه iui انجام ندم طول میکشه باردار بشم؟ و اینکه بالا بودن این هورمون مشکل ساز هست برا بارداری؟ در ضمن من 23 سال سن دارم و شوهرم 31. خواهش میکنم جوابمو رو بدیم

 111. سلام، خسته نباشید، من پریود منظمی دارم و سر تاریخ پریود میشم،چند روز قبل از پریود آخرم، سردردهای شدید گرفتم و بعد از بین رفت، این سری آخر روز اول لکه بینی داشتم، روز دوم خونریزی عادی(نسبتا زیاد)، سه روز خونریزیم قطع شد کامل و روز آخر باز لکه بینی، قبلا این مدلی پریود نشده بودم، چند روز بعد از اتمام پریودم، درد زیرشکمی شدیدی گرفتم به مدت یک ساعت و بعد تموم شد، بعد از آن ورم شکم و ورم بالای آلت تناسلی پیدا کردم، اما هیچ دردی ندارم توی اون ناحیه ها، احساس خستگی میکنم، درد سینه دارم، اشتهام بیشتر شده، کمی عصبی شدم،احساس میکنم نفسم میگیره، احساس سنگینی میکنم توی شکمم، چند روز ترشح واژنی هم داشتم و بضی دیگه از علایم بارداری،به نظرتون احتمال بارداری هست؟ اگه هست پس اون پریدم چی بوده؟ چون یک روزش عادعادینریزی داشتم؟؟.

 112. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من تاریخ پریودیم منظم نیست و 13 روزه که از پریودیم گذشته من باکره هستم دیروز یه نفر بهم تجاوز کرد و بعد از اینکه ارضا شد منو رها کرد اما نمیدونم آب به بدنم برخورد کرده(وارد شده) یا نه؟
  چطور مشخص میشه که باردار شدم یا نه؟آیا اگه چیزی بخورم پریود بشم دیگه مشکلی پیش نمیاد؟
  اگه میشه خیلی زود جواب بدین ممنونم

 113. با سلام و تشکر بابت سایت خوبتون و جوابگویی
  من فروردین یک سونو انجام دادم که نشون داد تنبلی تخمدان چپ دارم البته خیلی جزیی و دکتر کلومیفن رو برام تجویز کرد و بعد از مصرف ما اقدام به بارداری کردیم و بعد از سه روز علایم شروع شد و زیر دلم تیر میکشید و سینه ها درد میکرد روز دوازدهم بعد از اقدام آزمایش خون دادم که منفی بود موعد پریودم گذشت و فقط یه لک دیدم و علایم ادامه داره
  آیا احتمال داره باردار باشم؟
  وآیا سفر هوایی طولانی در ماه اول مضر است؟
  عذر میخوام که طولانی شد
  متشکرم

  • سلام
   ممنونم. بهتر است مجددا تیتر بتا چک کنید. اگر باردار باشید سفر هوایی بستگی به شرایط شمادارد. در سه ماهه اول احتمال سقط بالاست.

 114. سلام ۲۳ سال دارم و از ابتدا پریودهام نامنظم بود و بعد با سونوگرافی متوجه شدم پلی کیستیک هستم و دوبار هم کیست بزرگ داشتم که با قرص برطرف شد و داروهای ال دی و سیپروترون هم استفاده کردم تقریا یک سال بود که پریودم منظم بود اما به متوجه شدم زخم رحم دارم و پزشک گفت چون خیلی بزرگه باید فریز بشه و فریز کرد اما بهبود خیلی طول کشید و بعد از اون من تا سه ماه پریود نشدم تا اینکه پروژسترون زدم و شدم و الان یک ماهه اقدام به بارداری کردم و الان ۱۸روزه که از پریود قبلیم گذشته ولی یعنی ماه پیش ۳۱ خرداد بودم ولی الان هنوز نشدم و دقیقاا یک هفته تو تاریخ ۳۱این ماه دردای پریود را داشتم ولی کمتر اما پریود نشدم و کمر و رحمم درد میکرد و در ضمن متفورمین هم مصرف میکنم و از بی بی چک استفاده کردم منفی بود میخوام بدونم آیا این مشکلم به خاطر فریز کردن هست و دردهام از چیه و البته حدود دوماه پیش هم دکتر داخل مطب سونوگرافی کرد کیست بزرگ ندید ومشکل هورمونی و تیروئید هم ندارم و آیا آمپول پروژسترن عوارضی برای بارداری داره یا نه آخه میگن تا سه ماه باعث پیشگیری میشع !دکتر بع من قرص دگزامتازون و کلومیفن هم داده تا وقتی پریود شدن مصرف کنم ولی نشدم من الان باید چیکار کنم!!!ترشحات هم زیاد دارم ولی دکترم میگه عفونت نداری!تو را خدا کمکم کنید دیگه نمیدونم دردام تو این یک ماهه از چیه!رحمم حالت دردای تیر کشیدن را داره از وقتی برای بارداری اقدام کردم!u=

  • سلام
   خانم عطیه باشرح حال طولانی که ذکر کردین بهتر است از پزشک خودتان راهنمایی بگیرید. از نظر میزان ذخیره تخمدانی و سایر هورمو نها بهتر است بررسی شوید. آمپول پروژسترون نقش پیشگیری ندارد. باعث ثبات بارداری می شود. همچنین همسر شما هم آزمایش اسپرمو گرام انجام دهند.

 115. با سلام و تشكر.٢٣ ساله هستم و ٤سال است كه ازدواج كرده ام.من ٤ ماه است كه اقدام به بارداري كرده ام و تحت نظر دكتر بوده ام .خدا رو شكر مشكل خاصي نداشته ام جز اين كه دو ماه پيش در تخمدان سمت چپم كيست ٣ميليمتري داشتم.كه يك ماه قرص جلوگيري خوردم و مته بعد چروكيده شد.اين ماه هم كه دوباره اقدام براي بارداري كردم و فوليكول ١٦داشتم و دكتر براي آزاد شدن تخمك به من آمپول دادند در روزهاي ١٥ام و ١٧ام قاعدگي ام نزديكي داشته ام.روز ٥ ام تاخير قاعدگي ام آزمايش خون دادم كه منفي بود امروز ٧ام تاخيير است و هنوز پريود نشده ام،بعضي علايم بارداري را دارم.ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد كه بارداري منتفي است يا بايد دوباره آزمايش بدهم

  • سلام
   همسر شماهم باید بررسی شوند(اسپرموگرام).در صورت عدم پریود تیتر بتارا بار دیگر چک کنید…

 116. سلام خسته نباشید
  یک هفته میشه دل درد دارم دوروز از پریودیم گذشته ایا ازمایش خون بدم جوابش درسته یا خیلی زود واسه ازمایش

  • سلام

   معمولا بی بی چک بعداز یک هفته از تاخیر پریود نشون میده. می توانید جهت انجام آزمایش و بررسی تیتر بتا اقدام فرمایید

 117. با سلام
  من 28 سالمه ودر 24 سالگی یه سقط خودخواسته با قرص و آمپول داشتم.ماه قبل 22 خرداد پریود شدم و چند روز بعد از پریودی رابطه داشتم و حدود 2 ساعت بعد از رابطه مجبور شدم یه قرص لونژیل 1/5بخورم.این ماه 8تیر پریود شدم البته خونریزیم خیلی کم بود و درد همیشگی رو هم نداشتم و این در حالیه که معمولا سیکلم 20 تا 25 روزست.آیا احتمال بارداری وجود داره و اگر این احتمال هست با توجه به سقطی که 4 سال پیش داشتم خطری خودم یا جنین احتمالی رو تهدید میکنه؟ با تشکر از شما

  • سلام
   تا 120 ساعت بعد از رابطه محافظت نشده مصرف قرص اورژانس نقش پیشگیری از بارداری دارد. به دلیل اختلال در نظم هورمونی و استرس شما نظم سیکلتان تغییر کرده.

 118. با سلام و خسته نباشید. خانمی 30ساله هستم و یکسال و 6 ماه است برای بارداری اقدام میکنم که هیچ نتیجه ای نداده . یکبار آ یو آی ناموفق داشتم و چند سری هم از داروهای تحریک تخمکگذاری مثل کلومیفن و آمپول hcg, hmg استفاده کردهام در ضمن همسرم هم واریکوسل داشت که عمل کرد و آزمایشاتش پس از گذشت سه ماه از عمل نرمال بود . پریودی های من چند ماهی است نامنظم شده ولی مشکلی که این ماه دارم اینه که پس از تاخیر 2 روزه در پریود بیبی چک گذاشتم خط دوم کمرنگ افتاد بلافاصله رفتم آز خون دادم و نتیجه اش: بتای 50 بود که مشکوک به حاملگی است. (در ضمن این ماه هیچ دارویی مصرف نکرده بودم) فورا رفتم پیش پزشکم برام شیاف سایکلوژست تجویز کرد شبی یکی واژینال استفاده شود و گفت آز رو 72 ساعت بعد تکرار کنم. امروز 18 تیر که آز رو تکرار کردم بتام شده بود 6 و عدم بارداری رو نشون میداد البته بیبی چکم هم از دیروز منفی نشون میداد. امروز آخر هفته است و به دکتر دسترسی ندارم در ضمن هیچ لکه بینی هم نداشتم حالا از شما پزشک محترم چند سوال دارم: 1. باید شیاف ها را تا کی ادامه بدم؟
  2. من یه چیز رو نمیفهمم من باردار بودم و دارم سقط میکنم یا اصلا بارداری اتفاق نیافتاده؟
  1. شیا

 119. میتونم کلومیفن را قبل از پریود مصرف کنم اخه من که پریودم خیلی تاخیر داره

 120. با سلام من در این ماه برای بارداری اقدام کردم ولی هنوز تا دوره پریود بعدیم 14 روز مانده البته درد زیادی رو در ناحیه سینه و کمرم دارم میخواستم بدونم تا قبل از دوره پریودم میتونم متوجه بارداریم بشم یا نه دوره پریودم 33 روزه است جوابم رو بدید.

 121. سلام من از3پریودم تا9پریودم کلومیفن خوردم ودر 13پریودم سونو واژینال دادم که گفت همه چی خوبه و فولیکولت رو25 بعدشبش دوتا آمپول hcg زدم و بعد از 24ساعت نزدیکی داشتم با همسرم ولی سه روز قبل از تاریخ پریودم که میشد 15روز بعد از نزدیکی خونریزی داشتم که رنگ خون تقریبا سیاه بود و همون روز آز دادم بتام رو 2بود به نظرتون بارداری منتفیه؟ ولی خونریزیم فقط 2روز بود من همیشه 5روز خونریزی داشتم

  • سلام من از3پریودم تا9پریودم کلومیفن خوردم ودر 13پریودم سونو واژینال دادم که گفت همه چی خوبه و فولیکولت رو25 بعدشبش دوتا آمپول hcg زدم و بعد از 24ساعت نزدیکی داشتم با همسرم ولی سه روز قبل از تاریخ پریودم که میشد 15روز بعد از نزدیکی خونریزی داشتم که رنگ خون تقریبا سیاه بود و همون روز آز دادم بتام رو 2بود به نظرتون بارداری منتفیه؟ ولی خونریزیم فقط 2روز بود من همیشه 5روز خونریزی داشتم

 122. سلام خسته نباشید
  من 20 سالمه و به تازگی عقد کردم رابطه نزدیکی داشتم
  الان تقریبا 2 ماه از نزدیکی میگذره و قبل 72 ساعت بعد نزدیکی قرص اضطراری اچ دی رو مصرف کرده بودم.
  اما الان تقریبا 15 روز از زمان پریودیم گذشته و هوز نشدم
  دوبار بیبی چک مثبت نشون داد همزمان، البته عفونت ادراری دارم.. فشارم هم خیلی پایین ه، ممکن باردار نباشم و از کم خونی یا عفونت باشه؟ از علائم حاملگی فقط کمردرد و زیر شکم درد میکنه گاهی مثل زمان قبل پریودی ولی بیبی چگ مثبت نشون داد خیلی نگرانم
  لطفا جواب بدین ممنون میشم

 123. با سلام وخسته نباشین از بابت سایت خوبتون ممنون بنده ۳۴سن دارم الان حدود شش ماهه که برای بارداری اقدام کردم بادستور پزشکم این ماه سه آمپول گونال و قرس لتروزول استفاده کردم در روز سیزده پریود دو فولیکول ۱۹ ۲۳ داشتم که همون روز آمپولhcg تزریق کردم الان بیستو پنجم پریود هستم و صبحا در خفیف پریودی در زیر شکم احساس میکنم که با استراحت بهتر میشه میخواستم بدونم آیا این درد وگرفتگی زیر شکم میتونه از بارداری باشه کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم

  • سلام
   9روز بعداز نزديكي مي توانيد تيتر بتا از طريق آزمايش خون چك كنيد.بي بي چك معمولا يكروز بعداز تاخير پريود تا95درصد نشون ميده.معمولا 1 هفته بعد از تاخير تا 100 درصد جواب ميده. لطفا به پزشك خود مراجعه كنيدبهتر است از نظر عفونت زنان و ادرارهم بررسي شويد

   • سلام من نزدیک به پریودیم هستم ولی احساس میکنم باردارم ازمایش خون هم دادم 0.0 بود ایا امکان داره ازمایش خون اشتباه کنه

 124. باسلام من 30سالمه سه سال پیشگیری طبیعی داشتم برای اقدام به بارداری مراجعه کردم گفتن پولیپ داری باید جراحی شه،همیشه پریدهام منظم بودو بدون لکه بینی، درست همین ماه یه لکه قهوه ای دیدم دو روزمونده به قاعدگی بعد دوروز و درست بعد از نزدیکی خونریزی کردم،3زوز بعد تموم شدن پرید ی تست بتام منفی شد وجراحی هم کردم خونریزی خیلی کمی داشتم که بعدا تبدیل به لک ها ی قهوه ای خیلی کمی شد ورفته رفته کمتر م شد تا اینکه روز هفتم کمردرد شدید گرفتم ویکم خونریزی،کردم شبیه پریدی،پریدیم هم 2تیر بود که این خونریزی 21تیر شد پریدی این ماهم باید سی تیر اینا میشد،حالا خواستم بدونم اولا دلیل اون لکه چی میتونیست باشه چون تا اونروز سابقه نداشته،بعدشم بعد جراحی این مدل خونریزی طبیعیه یا ممکنه که همون پریدیم بوده باشه و به علت جراحی زودتر شده،و اینکه بعد برداشتن پولیپ امکان داره پریدهام جلو عقب شده باشه؟بعد چه مدت میتونم اقدام به بارداری کنم دکتر خودم گفت دو ماه،یه دکتر دیگه گفت بعد اینکه یکبار پرید شدی اقدام کن

 125. سلام
  من عکس رنگی و رفتم و شوهرمم ازمایش اسپرم و داد
  تو آزمایش اسپرم شوهرم نوشته
  1-2 اسپرم بصورت مرده وجود داره
  دکتر به من گفت که از شوهرم باید نمونه گرفته شه و در صورت امکان فریز شه
  میخوام ببینم اصلا این یکی دو تا اسپرم که اونم به صورت مرده وجود داره قابلیت فریز شدن و داره یا نه
  و اصلا میارزه ما تو تبریز سازمان جهاد اینکارو انجام بدیم
  یا مرکز رویان میتونه به ما کمک کنه – من واقعا نمیدونم چی کار کنم و هزینه هاش هم خیلی بالاست و امکان اینکه این بشه و اون نشه و نداریم

 126. سلام
  من 25سالمه و الان یک ماهه برا بارداری اقدام کردم.دوران مجردی پریودیم منظم بود ولی از نامزدی نامنظم شدم طوریکه گاها آمپول پروژسترون تزریق کردم.البته تحت استرس بالایی هم هستم فوت برادر و پدرم ضربه سختی برام بود.سعی میکنم استرسم رو کنترل کنم کمک کنید میخوام باردار بشم تا امید زندگی و بهانه شادی واسه زندگی کردن پیدا کنم….

  • سلام
   لاله عزیز شما بهتر است جهت دریافت مشاوره قبل از بارداری ویزیت حضوری شوید تا کاملا راهنمایی شده . این بی نظمی میتونه یه دلیل استرس شما یاشه.

 127. راستی آقای دکتر اینم اضافه کنم تیتر بتای من کمتر از یک بود
  و روز 16 تیر و 4 روز قبل از موعد پرید شدنم و همچنین 20 روز بعد از نزدیکی من پرید شدم که این پریدی خیلی خیلی کمتر از حد همیشگی بود و دو روز هم بیشتر طول نکشید و روز سوم لک بود
  با اینکه اون روزا من فعالیت شدیدی داشتم
  حالا نگرانم این این خونریزی لانه گزینی بوده باشه
  با نظرتون نیازه برم آز بدم؟
  یا همونیک بار کافی بوده؟ (یعنی همون 17 روز بعد از نزدیکی که منی هم داخل واژن ریخته نشد ولی شک برخورد هست)
  ممنونم

  • سلام
   این اختلال میتونه ناشی از مصرف قرص اورژانس ویا استرس باشه. میتوانید با مشاورین مرکزتماس بگیرید

 128. سلام وقتتون بخیر دکترم برا من 14 عدد کلومیفن داده روزی 2 تا به مدت 7 روز،از روز سوم پریودم دارم میخورم ولی من هیچ جایی بیشتر از 5 روز ندیدم کسی کلومیفن مصرف کنه؟ به دکترم دسترسی ندارم میشه بگین تا چند روز این قرصا رو بخورم و روز چندم پریودم برم سونو گرافی تا ببینم فولیکول غالب دارم یا نه؟(قبل تخمک گذاری میخوام برم سونو)

 129. سلام و خسته نباشید ‘ من فروردین ماه 26 ام فرودین و دیبهشت 24 ام و خرداد نیز 20 ام پری شدم و الان که 25 ام هست هنوز خبری از پری نیست و 24 ام بیبی منفی شد و در 20 ام دو روز اما روزی یکبار لک دیدم و امروز هم یبار لک دیدم اما خبری از پری نیست احتمال اینکه بیبی منفی ده و من باردار باشم هست ?! آخر شب یذره تخمدان راستم درد گرفته

  • سلام
   اگرنزدیکی محافظت نشده داشتین و تصمیم به بارداری دارید می توانید آزمایش خون جهت بررسی تیتربتا دهید

 130. با سلام در حدود 4 ماه است من بعد ازاینکه پاک شدم یعنی روز 7 سیگل پریودیم سینه هام درد می گیرد تا موقعی که مجددا پریود بشم سال گذشته دوبار iuf کردم ولی جواب نگرفتم ویک بار هم سال گذشته کورتاژ کردم و دکترم گفت دیواره رحمت پر جین و چروک است باید انوسکوپی بکنی (شاید اسمشو اشتباه نوشته باشم) حالا موندم چیکارکنم این کار رو بکنم یا نه

 131. با سلام من 3ساله ازدواج کردم و28سالمه 2بلر در هفته های 4و3سقط مکرر داشتم لازم به ذکر است یکسال بدون جلوگیری باردار نشدم با مصرف داروهای محرک تخمدان مثل کلومیفن گنادوتروپین متفورمین در حاملگی اول ومصرف اماه فقط گلوکوفاژ در حاملگی دوم،دچار سقط مکرر شدم بعد از سقط یکسری ازمایش دادم دکتر گفتن مشکلی ندارم ازمایش اسپرم شوهرم هم خوب بود باتوجه به اینکه با همسرم نسبت فامیلی نداریم دلیل سقط میتواند چه باشد خیلی نگرانم واسترس دارم همیشه توروخدا جواب بدید ممنون.

 132. سلام، ممنون میشم اگه زود ج بدین و پیشاپیش معذرت میخوام که طولانیه!
  13 و 14 خرداد نزدیکی بدون محافظت داشتم و به روش اورژانسی با قرص اچ.دی جلو گیری کردمو موفق بود چون 22خرداد پریود شدم تا 26خرداد. پریودم همیشه نامنظمه، دقیق نیست ولی تقریبا میتونم حدس بزنم که وقتش کی هست! 26خرداد که آخرای پریودم بود باز نزدیکی بدون محافظت داشتم ولی محض اطمینان بازم با اچ.دی اورژانسی جلو گیری کردم. از 9 تا 14 تیر لکه بینی داشتم تا اینکه 15ام خونریزیم شدید شد و فک کردم پریودم ولی 3تا قرص اچ.دی خوردم تا قطع بشه و چن ساعت بعد همون روز یعنی 15تیر، نزدیکی بدون محافظت داشتم. جلوگیری اورژانسی نکردم ولی دیگه پریود نشدم تا امروز که 27تیره! خودم احتمال دادم که شاید قرص اچ.دی اختلال تو پریود ایجاد کرده باشه. تو جوابا دیدم که گفتین 10روز بعد ازنزدیکی آز.بتا باید داد یا 14روز بعد نزدیکی از بیبی چک استفاده کرد. از اونجایی که نزدیکی بدون محافظت روزی بوده که پریود شروع شده بوده و عمدی قطعش کردم، احتمال بارداری چقدره؟ الان که 12روز از نزدیکی گزشته آز.بتا بدم یا صبر کنم تا 30تیر برای بیبی چک؟ و اگه بخوام بدون مراجعه به دکتر پریودم منظم باشه، چه قرص با دارویی رو پیشنهاد میکنین؟ چون تو جوابا دیدم به پروژسترون اشاره شده.

  • سلام
   خانم عزیز شما اختلال در نظم هورمونی ایجاد کردین .بهتر است ویزیت حضوری شوید. خوددرمانی نفرمایید چون عواقب بدی دارد. ودرصورت عدم تمایل به بارداری از یک روش پیشگیری مطمئن استفاده کنید.

   • بازم سلام، بازم ببخشید که طولانیه، خیلی نگرانم
    1روز قبل اینکه لطف کنین و ج بدین، یعنی 2هفته بعد از نزدیکی، آز بتا دادم و منفی بود. ولی هنوز پریود نشدم، میدونم اختلال ایجاد کردم. قبلا هم اینکارو کرده بودم و بعد از حدودا 1ماه پریود شدم الان نگرانم و دلم میخواد هرچه زودتر پریود شم، چرا هیچ جواب دقیقی وجود نداره برای ماها که پریودمون از اولم نا منظم بوده؟ همه جا سرچ کردم ولی هیچ جواب دقیقی نیست، انقد که استرس دارم چیزی نمیتونم بخورم! فقط میخوام مطمءن شم که باردار هستم یا نه!
    چنتا سوال دارم که اگه لطفا دقیق ج بدین ممنون میشم:
    اگه بعد از 2هفته از نزدیکی محفظت نشده آز بتا منفی باشه دقیق هست یا نه؟ بازم لازمه آز بدم؟ یا الان بیبی چک جواب قطعی میده؟
    درصد پیشگیری از حاملگی با کاندوم دقیقا چقدره؟ و آیا پیشاب(یا همون آبی که قبل از منی از مرد خارج میشه) باعث بارداری میشه؟
    آزمایشی که نشون بده یک خانم اصلا قابلیت بارداری داره یا نه چه اسمی داره و چجوریه؟
    ممنون… :'(

    • سلام
     خانم عزیز استرس شدید شما مانع پریود می شود. احتمال بارداری شما منفی است. می توانید مراجعه کنید و با تزریق آمپول پریود شوید تا نگرانیتان کم شود.کاندوم97درصد از بارداری پیشگیری می کند.آزمایش بررسی میزان ذخیره تخمدان(AMH)

 133. باسلامو خسته نباشید من بیست سالمه متاهلم من به علت داشتن کیست ریز روی تخمدانهام دوماه قرص زدبارداری خوردم رفتم سونوگرافی رفع شده بود عفونتم نداشتم اقدام به باردای کردم در تاریخ پریودم بجای خونریزی یک هفته لکه قهوای داشتم یک هفته بود که تموم شده بود باز شروع شده فقط لکه قهوایه ایا احتمال بارداری وجود داره با تشکر

 134. سلام.من تاریخ آخرین پریودم20/03/1394بوده..من حدودا کی زایمان میکنم؟با تشکر

 135. سلام و خسته نباشید بعد از من خیلیها سوال پرسیدن و جواب گرفتن ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم:
  (سلام و خسته نیاشید من دوبار سابقه سقط جنین داشتم که خودم اقدام سقط کردم با شیافت و آمپول بعد از یک سال رفتم چکاب کامل انجام دادم و دکترم گفت همه چیز عالی دمای رحم و چسبندگی چون سونو داخلی دادم الان تصمیم به بارداری دارم به نظر شما به خاطر سقطی که داشتم ممکن بارداری من با مشکل روبرو باشه . از دکترم که پرسیدم گفت چون خودت خاصی سقط کنی مشکلی نیست ،ممنونم از لطفتون)

  • سلام
   وقتی بررسی شدین و همه چیز نرمال است با توکل به خدا اقدام کنید. تحت نظر باشید.

 136. سلام.من بر اساس تقویم تخمک گذاری این ماه اقدام کردم.اما به خاطر شروع دندون درد مجبور شدم قرص اورژانس بخورم.حالا دوتا سوال دارم.
  ۱.قرص اورژانس روی تخمک گذاری ماه بعد هم تاثیر داره ?
  2.با توجه به اینکه من حداکثر بعد ۴۸ ساعت قرص اورژانس خوردم الان میتونم به دندانپزشکی مراجعه کنم یا صبر کنم که مطمین شم باردار نیستم?

  • سلام
   بله میتوانید مراجعه کنید. ممکن است اختلالی در نظم سیکل شما ایجاد کند. قبل از اقدام به بارداری جهت دریافت مشاوره قبل از بارداری مراجعه کنید.

 137. با سلام
  من حدود 6 ماهه که برای بارداری اقدام کردم و دو ماه پیش به دلیل نامنظمی پریودم که همیشه چند روز قبل از موعد مقررپریود میشدم، به پزشک مراجعه کردم و متوجه کم کاری تیروئید شدم و روزی یک عدد قرص لووکسین میخورم. الان حدود 22 روز تاخیر در پریود دارم و حدود 10 روز پیش آزمایش خون دادم و منفی بود. لطفا بفرمایید که دلیل این تاخیر که برای اولین بار برایم اتفاق افتاده چی میتونه باشه و من چه کاری باید انجام بدم. باتشکر

 138. سلام
  من 4 روز قبل از نزدیکی قرص ال دی مصرف میکردم به دلیل اینکه نزدیک پریودیم بود و نمیخواستم پریود بشم
  روز چهارم با همسرم نزدیکی محافظت نشده داشتیم و دخول کامل صورت گرفت بلافاصله 3 عدد قرص ال دی و دوازد ساعت بعد 2 عدد قرص ال دی مصرف کردم و 60 ساعت بعد 2قرص لونورژسترول رو باهم خوردم
  5 روز از نزدیکی ازمایش خون دادم جواب منفی بود و یک روز از پریودیم هم گذشته و پریودیم گذشته
  آیا احتما بارداری هست؟؟؟

 139. سلام خسته نباشیدمن سه ساله ازدواج کردم یک سال تحت درمان بودم ولی باردارنشدم معمولاپریودام45 روزس بیشتروقت هاکیست دارم زیرچانه وسینه موی زائددارم می خواستم ببینم بااین تفاسیرمیشه تشخیص دادچه مشکلی برای بارداری دارم؟به تازگی تصمیم گرفتیم به پزوهشگاه رویان بیایم برای درمان خواستم ازتون بپرسم برای باراول وازمایش هاو ویزیت شدن اولیه چه مقدارپول لازم هستش؟مثلا با800هزارتومن امکانش هست جلسه اول؟خواهش میکنم تمنادارم کامل جوابم روبدید…

 140. سلام
  من دو ساله و نیم که ازدواج کردم میخوا م برای بارداری اقدام کنم آیا باید آزمایش پاپ اسمیر بدم یانه؟

  • سلام
   درصورتیکه سال قبل انجام نداده اید بله. جهت مشاوره قبل از بارداری مراجعه کنید.

 141. سلام.من 25 سالمه.دوم تیرماه پریود شدم قبل از پریود شدنم نزدیکی داشتم باهمسرم.امروز 1مرداد هست ولی هنوز پریود نشدم.همیشه 4یا3روز مونده به زمانه عادت ماهانم پریود میشدم.امکان بارداری هست یاخیر؟

 142. سلام.
  من 22خرداد ازدواج کردم .یه هفته اخر ماه رمضان نزدیکی داشتم .همین طور هفته بعدش ولی هیچ تغییری نکردم وپرید شدم .درصورتی که دوره های پریدی ام 28روزه است و منظم وبار اولمون همست واسه بچه دار شدن چه مشکلی دارم که نتونستم باردار بشم از دکتر هم میترسم برم من 24سالمه .یعنی کسی نیست باهاش برم دوتر و شوهرمم سرکار هستن ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   خانم عزیز با یکبار اقدام به بارداری نباید ناامید شوید. جهت دریافت مشاوره قبل از بارداری و بررسی کامل که روتین بوده و دستورالعمل وزارت بهداشت است مراجعه کنید. همسر شماهم آزمایش اسپرموگرام انجام دهند خوب است.

 143. سلام.باتشكر از وقتي كه ميگذارید.
  من در روز 15سیکلم آمپول hcgزدم.الان در روز 31سيكلم آزمايش بتاي خون دادم.مثبت شده.تیترش383هستش.مبخواستم بدونم آیا میتونه تاثیر آمپول باشه این مثبت شدن؟درنتیجه آزمایش تاثیر دارد آمپول hcg?
  خيلي استرس دارم.ممنون ميشم زود جواب بديد.تا دوشنبه به دكترم دسترسي ندارم.ممنون

  • سلام

   جواب تست بارداری رو تایید میکنه اماشما آمپول HCG تزریق کردین که حاوی این هورمونه و ممکنه این مقدار افزایش کاذب باشه. بهتر است 3 – 4 روز دیگه تست رو تکرار کنید.حتما نظر پزشک خودتان را بگیرید

 144. سلام خسته نباشید.ببخشید.من دوم تیر پریود شدم امروز 2مرداد ولی هنوز پریود نشدم.البته روز دومه تیر نزدیکی داشتم باهمسرم.میخاستم ببینم احتمال بارداری هست یاخیر؟الا9ن باآزمایش خون مشخص میشه که باردارم یانه

  • سلام
   درصورت تاخیرپریود تا 1هفته آزمایش بتا دهید

   • سلام خسته نباشید.ممنون از راهنماییتون.من بایک روز تاخیر یعنی یک روز عقب افتاد دوره عادتم و پرید شدم.ولی حالت تهوع وسردرد واحساسه داغی ممیکنم.میخاستم ببینم حالاکه بایک روز تاخیر پرید شدم دیگه احتمال بارداری نیستاگر نیست حالت تهوع و سردردها علتش چیه.صبح ها و ظهرها این حالتو میگیرم

    • سلام
     خانم عزیز این مسایل نیاز به ویزیت حضوری و گرفتن شرح حال و معایته بیمار دارد. نمیشه اینطور قضاوت کرد.لطفا به پزشک مراجعه کنید.

 145. واقعا جواب دهی شما خیلی کامله جواب اونهایی که سوال میکنن همش شده مراجعهبه پزشکتون کنید خسته نشی آقای که جواب ملت رو میدی شما نقش هویج رودر اینجا ایفا میکنی بیچاره بقیه که از شما سوال میکنن

  • سلام
   خانم محترم این سایت برا سوالات اورژانسی و کوتاه و مواردی است که نیاز به ویزیت ندارد.متاسفانه اکثرا سوالاتی ذکر میکنند که حتما باید ویزیت شوند.اگر تجویز و تشخیص در پزشکی اینقدر آسون بود که کسی نیاز به مراجعه حضوری نداشت.این نشانه اهمیت به درمان فرد است. لطفا در قضاوت خود تجدیدنظر فرمایید

 146. با سلام
  27 خرداد یعنی اول ماه رمضان پریودم تموم شد همیشه ارضا میشدم پریودم از 10 تا 2 روز عقب می افتاد از 6 تیرماه اقدام به بارداری کردم رنگ ادرارم قهوه ای شده شروع به مصرف قرص متریندازول برای عفونت و ترشحاتم کردم روزه هام رو کامل گرفتم چون پریودم عقب افتاد امروز 3 مرداد هنوز پریود نشدم ولی دل درد شدید زیر دلم میگیره و ول میکنه سینه هامن سفت و دردناک شده این علایم رو قبل پریودم همیشه داشتم الان میترسم چون تا حالا آنقدر طولانی عقب انداختم یعنی میشه باردار باشم ?!پس این درد ها واسه چیه
  خواهش میکنم کمکم کنید ممنون از سایت خوبتون واسه خانم ها

  • سلام
   خانم عزیز جهت بررسی عفونت باید ویزیت شوید. خودسرانه دارو مصرف نکنید…تست بارداری دهید

 147. سلام خدمت شما یکبار سوالمو پرسیدم اما جواب ندادین ترو خدا خیلی سریع کمکم کنید دارم از نگرانی میمیرم
  من 4 روز قبل از نزدیکی قرص ال دی مصرف میکردم به دلیل این که نزدیک پریودیم بود روز 4 با همسرم نزدیکی با دخول کامل و محافظت نشده داشتیم بعد از نزدیکی 3 قرص ال دی و 12 ساعت بعد 2 قرص ال دی مصرف کردم و 60 ساعت بعد 2 قرص لونورژسترول مصرف کردم میخواستم بدونم ایا احتمال بارداری هست و اگر هست به چه میزان

  • سلام
   خانم عزیز نحوه مصرف قرص ال دی در شرایط اورژانس 4عدد باهم و 12 ساعت بعد4عدد دیگر ویا قرص لوو نورژسترول 2تاباهم. بهتر است آزمایش بتا انجام دهید

 148. سلام من این ماه چند بار برای بارداری اقدام کردم اخرین بار ک نزدیکی داشتم بعدش درد شدیدی در ناحیه بدنم داشتم به طوری که نمیتونستم تکون بخورم تا 1ساعت ، میخواستم بدونم احتمال داره باردار باشم؟اخه تا حالا هیچوقت بعد از نزدیکی این اتفاق برام پیش نیومده

 149. سلام خسته نباشید من جمعه شب نزدیکی داشتم و همسرم احتمال داده که شاید کمی اسپرم به درون رحم ریخته باشه منم 2 تا قرص اچ دی خوردم و 12 ساعت بعد هم 2 تا دیگه خوردم . البته من تا به حال از هیج نوع جلوگیری استفاده نکردم . الان سه روز گذشته از اون موقع میخوام بدونم که ممکنه باردار باشم یا نه . پریودم هم 17 مرداد هستش چون سیکل من هر 28 روز می باشد. لطفا جواب بدید میخوام خیالم راحت بشه که باردار نباشم .
  ممنووونم از شماااااااااااااااا

 150. باسلام خسته نباشيد ،مدت يك سال است اقدام به بارداري كردم اما باردار نشدم و بخاطردردهاي تخمداني به پزشك مراجعه كردم و تشخيص دادن به اندومتريوزدچار هستم و بعد از عمل لاپراسكوپي من منتظر پريود هستم اما دو روز گذشته و پريود نشدم ايا امكان بارداري است؟

 151. سلام خسته نباشید من ۵ ماهه که ازدواج کردم و هیچگونه جلوگیری نیز نکردم و همیشه به دلیل ضعیف بودن تخمدان هام پریودام عقب می افتاد تا دوسال پیش که فهمیدم کیست درمویید تخمدان چپ دارم ولی عمل نکردم آخرین زمان پریودییم ۱۴ خرداد بوده چندروز پیش درد زیادی در سینه و زیر شکمم داشتم بعلاوه حالت تهوع از بیبی چک استفاده کردم جواب مثبت بود فرداشبش دوباره این تست رو انجام دادم دوباره مثبت بود دو سه روز بعد رفتم ازمایش خون دادم جواب منفی شد آیا امکان داره بچه بوده باشه و سقط شده باشه و آیا اصلا با وجود کیست درمویید احتمال بارداری وجود دارد

 152. با سلام.من د.و سال ازدواج کردم و تا الان جلوگیری داشیم.این ماه خونریزی قاعدگیم در 3 روز اول لکه بینی بود 2 روز اخر بیشتر شد. چند وقت است ترشح و سرگیجه زیاد دارم ،نفخ هم دارم.شکمم هم بزرگ شده است.ایا ممکنه من باردار باشم.با تشکر.

 153. من ماه پیش قرص اورژانس خوردم وحدودا ۸روز بعد پرید شدم.ودر واقع پریودم ۵ روز جلو افتاد.الان که روز دهم سیکل هستم زیر دلم کمی درد میکنه وترشحات متمایل به زرد دارم.علتش چیست

 154. دو سه واه پیش دکتر رفتم .در تست پاپ اسمیر کمی التهاب داشتم .دکتر داروی خوراکی قاارچ را برایم تجویز کرد که مصرف کردم.باتوجه به اینکه دل دردم دو روز بیشتر طول نکشید وترشح هم همون یه روز بود به نظرتون باز هم امکان عفونت هست?

 155. سلام سیکلهای من ۳۰روزه است روز۲۷به علت کمردرد شدید بی بی چک گذاشتم ک مثبت شد و همان روز آز دادم ک بتا۴۵.۱شد آیا این رنج در روز۲۷طبیعی است یا نه با تشکر

 156. با سلام،من ١مرداد با همسرم به قصد باردار شدن نزديكي كرديم بعد از ١٠ روز تست بارداري منفي بود اما الا حدود يك هفته از زمان پريوديم گذشته و نشدم ميخواستم ببينم احتمال باردار بودن هست يا خير در ضمن ٢يا٣ روز قببل از زمان پريودي با محلول بنفش رنگي شست و شو واژن داشتم البته توسط دكتر و در حال حاضر هم پماد كلوتريمازول استفاده ميكنم و همچنين قرص فلوكونازول ممنون ميشم اگه جوابمو بدين.

  • با سلام خانم رویا
   بهترین زمان برای نتیجه پیری از تست های بارداری دو هقته بعد ازلقاح و یا یک هفته بعد از عقب افتادن پریود میباشد. میتوانید مجددا برای تست بارداری اقدام نمایید.

 157. با سلام و خسته نباشید حدود هفت ساله ازدواج کردم و دو ساله اقدام به بارداری. همسرم مشکل کم تحرکی و تعداد اسپرم داره داروی گیاهی مصرف کرده خودم هم پریودهای منظمی دارم 28 روزه.آیا با این وجود میتوان از دارو تقویت تخمک گذاری مثل کلومیفن استفاده کرد تا شاید شانس بارداری بالا برود؟

  • سلام
   اگر شما مشکلی ندارید به هیچ وجه خودسرانه اقدام به مصرف هیچ گونه داروی هورمونی نکنید.همسرتان بهتر است به اورولوژیست مراجعه کنند.مصرف رژیم غذایی حاوی روی و ویتامین ث و برخی مکمل هاتوسط همسرتان می تواند در تحرک اسپرم اثر گذار باشد

 158. سلام خسته نباشید من آخرین پریودم ۱ مرداد شروع و ۷ مرداد تموم شده ایندفعه احتمالا ۴ یا ۵ شهریور پریود میشم تا امروز ۱۰ بار نزدیکی بدون جلوگیری داشتم آیا امکان داره باردار شده باشم من همیشه ترشح داشتم تا چند روز قبل پریود ولی الان خیلی کم ترشح دارم دلیلش چی میتونه باشه؟

  • سلام
   مهم اين هست كه نزديكي در چه روزايي از سيكل صورت گرفته….اگر شما و همسرتان از نظر معيارهاي باروري سالم باشيد بدون روش جلوگيري احتمال بارداري هست. بهتر است جهت انجام آزمايش بتا اقدام كنيد

 159. با سلام. این ماه دو عد آمپول HCG تزریق کردم. امروز روز 26 می باشد. علائم درد سینه، نفخ، درد زیر شکم، دارم. آیا این علائم بارداری است یا عوارض تزریق آمپول. با تشکر

 160. آیا 16 روز مانده به زمان قاعدگی سونوگرافی حاملگی رو تشخیص میده

 161. من یک نوزاد 38 روزه دارم احتمال داردبعد از اولین نزدیکی دوباره حامله بشم

 162. سلام من تازه بچه دار شده ام بعد از 38 روز نزدیکی داشته ام احتمال بار داری وجود دارد

 163. باسلام من 28سالمه و 8مرداد اخرین پریودیم بوده و روز 19و20اقدام به بارداری کردیم و30مرداد بیبی چک زدم مثبت بود دوباره امتحان کردم منفی خلاصه از پنج بیبی چک سه تا مثبت و دو تا منفی امروز که 31از دادم منفی بود و مقدار اچ سی جی 2 بود و موعد پریودم 26روزه هست یهنی 2 شهریور میشه که ازمایش اشتباه باشه یا من خیلی زود ازمایش داده باشم درصد خطا چه قدره؟

 164. سلام من 25 مرداد ای یو ای داشتم بنظرتون فردا که روز 12 است ایا ازمایش نشون میده که باردارم یا باید تا 14 دهم صبر کنم ممنون

 165. سلام خسته نباشید من 9ماهه که اقدام کردم برای بارداری اما نتیجه نگرفتم تا اینکه این ماه 26 باید میشدم که هنوز نشدم بی بی چک زدم یه روز مثبت بود یه روز منفی بود آزمایش که دادم منفی بود ولی هنوز نشدم تاریخ پریودیم هم حالت تهوع شدید داشتم ممکنه هنوز احتمال بارداری باشه یا نه؟ ممنون میشم زود جواب بدین

 166. سلام .من دو ساله اقدام به بارداری کردم اما موفق نشدم جدیدا عکس رنگی رحم دادم مشخص شدلوله سمت چپم بسته.همچنین همسرم هم مشکل اسپرم داره تعداد اسپرماش پانزدا هزاره وتحرکش سی درصد البته شش ماه پیش به دلیل واریکوسل عمل جراحی انجام داد اما تحرک اسپرماش کمتر شد.میخواستم بپرسم لازمه من لاپاراسکوپی انجام بدم.آیا بااین شرایط احتمال بارداری به صورت طبیعی وجود داره یا مجبورم آی یو آی انجام بدیم.آ

  • سلام
   شما بهار است به مرکز نازایی رویان جهت درمان مراجعه کنید. تعداد اسپرم خیلی پایین است

 167. با سلام آیا بتای 5 بعد از 1 روز تاخیر میتونه نشونه بارداری باشه ولی زود آزمایش داده باشم؟ آخه الان تاخیرم 6روز شده اما هنوز پریود نشدم. آیا بتای پایین در اوایل باراری نشانه بدی است؟ عده ای میگن که نشانه عدم رشد رویان هست، بعضی میگن گاهی وقتی بچه پشر باشه هورمون بتا دیرتر بالا میره آیا این صحبت ها درسته؟ اگه باردار باشم آیا جای نگرانی هست؟ اگر باردار نیستم چرا پریود نشدم؟ من در تمام مدت زندگیم تا الان از وقتی که پریودهام شروع شده تا الان نهایتا 1 یا 2 روز تاخیر داشتم. الان با درنظر گرفتن طولانی ترین دوره، 6روزه که تاخیر دارم و هنوز پریود نشدم. آیا احتمال کیست تخمدان هست؟ چون تا به حال اصلا نداشته ام

 168. با عرض سلام و تشکر از پاسخگویی شما در مورد بتای 5 بنده بعد از یک روز تاخیر. من امروز بعد از چند روز تاخیر تست ادرار(بیبی چک) دادم که مثبت شد، دوباره هم با یه مارک دیگه تست دادم که باز هم مثبت شد. آیا باردار هستم؟ پس چرا بتای یک روز تاخیرم 5 شد؟ بعد از چند روز تاخیر دوباره آزمایش بتا بدم که دیگه نیاز به تکرار نباشه و جواب قطعی بده؟

 169. سلام من الان 1 سال و نیم هست عفونت میگیرم 8 ماه از گذشتن اولین عفونت فریز کردم به خاطر زخمی که داشتم زخمم خوب شد ولی عفونتهام خوب نمیشه و دائم در حال دارو مصرف کردن هستم ماه قبل اقدام کردم برای بارداری ولی پریود شدم.مشکلی دارم که حامله نمیشم? عفونتهام مانعی برای بارداری میشه? باز هم اقدام کنم به بارداری?برای عفونتان چه کاری کنم که دیگه نگیرم? خیلی هم بهداشت رو رعایت میکنم.ممنون

  • سلام
   سمیراخانم نوع عفونت شما باید مشخص باشد. واگر عفونت شما نیاز به درمان مشترک باهمسر دارد خیلی مهم است که همسر شماهم دارو را همزمان مصرف کنند.باید تحت نظر پزشک زنان باشید از این طریق نه میتوان تشخیص داد و نه تجویز کرد.اول باید عفونت درمان شود و بعد اقدام به بارداری کنید

 170. سلام من شش ماهه ازدواج کردم وبا نامزدم دخترعمو پسر عمو هستیم چه زمانی باید به مشاوره ژنتیک مراجعه کنیم ؟هنوز در دوران عقد هستیم

  • سلام
   بهترین زمان برای ازدواج فامیلی قبل از ازدواج است. الان بهتر است به متخصص ژنتیک مراجعه کنید

 171. من تو این 1سال و نیم تحت نظر دکتر بودم اونم 3 دکتر ولی هیچ فایده ای نداشت هر 3 دکتر هم متخصص و کار کشته هستن ولی من درمان قطعی نشدم میگن که از همسرم نیست و بدنم به عفونت گرفتن عادت کرده.شما میتونین دکتری بهم معرفی کنید که مشکلم کامل برطرف بشه در تهران یا کرج.میترسم نتونم بچه دار بشم.از عفونت های پی در پی کلافه شدم چون دائم باید دارو مصرف کنم.ممنون

 172. سلام من سال 93مرکز رویان آی وی اف انجام دادم که این همه هزینه و وقت و استرس اینقدر به خاطر هایپر شدن دارو کم دادن که فقط 3 تخمک داشتم و 2 جنین شد و هردو رو انتقال دادن اما نگرفت و جنینی نموند و به مرکز ناباروری شهر خودمون مراجعه کردم که مجددا 12 جنین تشکیل شد و چون هایپر شدم فریز شد اما بهتر از این بود که باز هم اگر نگرفت فریز نداشته باشم . 6 ماه بعد انتقال دادم اما باز هم نشد . من کیست آندومتریوز دارم و فکر کنم pco هستم که هم رویان تهران و هم مرکز خودم با این تفاسیر برایم انتقال انجام میدن . میخواستم بدونم واقعا با کیست آندومتریوز و تخمدان پلی کیستیک آیا انتقال جنین موفقیت آمیز بوده تا آلان و امکان لانه گزینی وجود داره ؟ قبل از انتقال قبلی هیستروسکوپی هم کرده بودم .
  چون واقعا برایم این قضیه درد آور شده از شما هم خواهش میکنم کمک کنید . الان روز 10 به من گفتن آندومترم 8.8 هست و 3 روز دیگه برام انتقال میدن . وضعیت آندومتر مناسب هست ؟

  • سلام
   اینجا مرکز مشاوره مامایی رویان است و حیطه کار با ناباروری رویان متفاوت است. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید بله.ان شالله این بار نتیجه می گیرید

 173. باسلام ایا در روز21پریودی با سونوگرافی بارداری مشخص میشود بادوره پریودی 28روزه

 174. باسلام یک ساله ازدواج کردم پریودام نامنظمه دکترا تشخیص دادن pcoهستم من دختر بودم اصلا عقب نمی انداختم شش ماه است ک اقدام کردیم برا بارداری ولی اتفاق نیافتاد گلوکو فاژ حدودا ۱۰۰تا مصرف.کردم افاقه نکرد روری دو عدد و الان در حال حاضر پروژسترون مصرف میکنم تا پریود شم برای سونو وازمایشات هورمونی سر گیجه دارم کمی هم یبوست و سوزش ته معده ک همش احساس گرسنگی بهم دست میده میخواستم بپرسم ایا من باردارم یا اگ بخوام باردار بشم چقد طول میکشه کیست هم ندارم با توجه به اخرین سونو

 175. سلام من پری هام نامنظم بوده ولی الان دو ماه هست که زیر نظر یه دکتر طب سنتی منظم شده بودم ولی این ماه دوباره پری نشدم والان چهر روزه از وقتش گذشته وسه روزه هست که صبح حالت تهوح و ونفخ وبا سر درد دارم لطفا راهنمایم کنید چند روز دیگه برم ازمایش بده جواب درست رو میگیرم

 176. با سلام
  شش ماه پیش حاملگی پوج داشتم. الان باردارم. طبق گفته پزشک در هفته پنجم هستم. آیا امکان حاملگی پوچ باز هم وجود دارد.

 177. سلام
  روز ۲۴ قاعدگی آزمایش بتا دادم ۳۵ بود آیا باردارم؟

 178. با سلام و خسته نباشید من 28 سالمه و شش ماهه دارم برای بارداری اقدام میکنم که به خاطر کیست تخمدانم به احتمال زیاد باردار نمیشم با وجود کیست پریود هام همیشه مرتب بوده این ماه باید روز بیست و پنجم پریود میشدم که نشدم و مدام لک های کمرنگ میبینم چند ساعتی ترشحی ندارم بعد از چند ساعت یه لک صورتی با یه نقطه کوچیک خون میبینم الان چهار روز تاخیر دارم و همچنان چهار روزه که لک میبینم امروز آزمایش خون دادم که بتام رو پانزده نشون داد و منفی بود و حالات و علایم بارداری رو دارم و شکمم مثل در پریود درد میکنه میخواستم ببینم آیا احتمال داره با منفی بودن جواب آزمایشی که روز چهارم از عقب افتادن پریودم انجام دادم باردار باشم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • مرکز مامایی رویان

   با وجود منفي بودن آزمايش بارداري. احتمال زياد پريود شده ايد. جهت بررسي بيشتر و رد عفونت و…به مركز مامايي ياپزشك زنان مراجعه كنيد

   • سلام من همان ف هستم که بتام 15 بود در 28 شهریور بعد از چند روز یعنی در 1مهر آزمایش رو تکرار کردم 130 بود و در 5مهر دوباره تکرار کردم که 825 بود زیر شکمم درد دارم و در سونو واژینال که روز یازدهم تاخیر پریودم انجام دادم داخل و خارج رحمی نشون نداد و هر دو رو رد هم نکرد الان چهارده روز تاخیر دارم و دو روزه لک میبینم میخواستم بدونم به نظرتون با توجه به مثبت بودن بتا و سونو واژینال و با وجود درد زیر شکم که مداوم نیست حاملگیم خارج رحمه یا داخل ممنون و خسته نباشید

    • مرکز مامایی رویان

     سلام خانم ف
     تحت نظر باشید بتا به صورت سریال باید بررسی شوداگر افزایش یابنده باشد و سونو ساک بارداری را نشان ندهد نیاز به بررسی دارد

 179. باسلام وخسته نباشید،منpco ومیوم داشتم قبلا،درسونوگرافی اخیر pco رفع شده،اما ضایعه ای به نام پولیب دیده شده،وحدودا40روزه ک بامصرف قرص سیپتروزن کامپاندخونریزی شدیددارم،،دکترگفت کورتاژشم،اما من نامزدم،اگه نشه چی میشه؟ضخامت اندومترم ضخیم شده،لطفا جواب بدین راهنمایی میخوام

  • مرکز مامایی رویان

   سلام الی خانم
   علت خونریزی شما پولیپ است اگر با دارو کنترل نشود. کورتاژ نقش تشخیصی و درمانی داردو لازم است.باتوجه به اینکه مجرد هستید درمان علامتی جهت قطع خونریزی اقدام اولیه است لطفا با مشاورین مرکز جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

 180. با سلام امیدوارم جواب بدید. من 3 ساله ازدواج کردم و 1 سال پیشگیری طبیعی داشتم بعدش برا حاملگی اقدام کردم اما فعلا نتیجه ای نگرفتم و چون الان تصمیمم قطعی شده به پزشک مراجعه کردم اما دوست دارم هرچه زودتر باردار شم پریدام تقریبا نامنظم اما کیست یا هیچ مشکل دیگه ای ندارم احتمال میدی دلیلش چی باشه که باردار نمیشم؟

  • مرکز مامایی رویان

   سلام رزا خانم
   همسر شما اسپرموگرام انجام بدن و باید بررسی شوند. شما هم از نظر وضعیت تخمک گذاری باید بررسی شوید. جهت دریافت مراقبت های قبل از بارداری می توانید مراجعه کنید

 181. سلام.من اخرین پریودم ۳ شهریور ۱۳۹۴ بود .وده روز بعد در تاریخ ۶۱ شهریور چکاپ و سونو انجام دادم و در سونو من فولیکول ۱۵ میلی متری دیده شد .پزشک مربوطه به من گفتن که اگر ظرف مدت همون شب و فردا ی سونو نزدیکی داشته باشم ختما باردارمیشم.اما من در تاریخ ۱۹ شهریور نزدیکی داشتم و نمیدونم میتونم باردار باشم یا نه .پریودهای من معمولا نامنظم هستش و الان هم پریود نشدم.تست بی بی چک دوبار انجام دادم جوابش منفیه من الان چکار انجام بدم تا مطمن بشم که باردار هستم یا نه؟ با تشکر

 182. سلام من همیشه پریودام دقیقا ۳۰روزه بوده وسر ساعت
  الان دو روز از پریودیم گذشته ونشدم اگر حامله باشم در آزمایش خون الان نشون میده؟

  • مرکز مامایی رویان

   سلام فرناز خانم
   تا 10روز طبيعي است و اينقدر حساسيت لازم نيست. يك هفته بعداز تاخير پريود ميتوانيد آزمايش دهيد

 183. سلام خسته نباشید 3 روز از زمان پری گذشته دوته بیبی چک مثبت ویه منفی داشتم از یه مارک و دو روزه لک بینی همراه با ترشح زرد دارم ایا احتمال حاملگی هست

 184. با سلام من 5 سال جلوگیری طبیعی داشتم. چهار ماه قبل رفتم دکتر برای انجام آزمایشات قبل از بارداری و پاپ اسمیر که گفت هیچ مشکلی ندارم. الان ماه سوم هست که برای بارداری اقدام کرده ایم. ماه قبل 5 روز پریودی م عقب افتاد این ماه هم سه روزه عقب افتاده بنظرتون باید چکار کنم؟ میخام زودتر باردار بشم(البته پریودی هام منظم و با فاصله 30 روزه می باشد)

  • مرکز مامایی رویان

   سلام سارا خانم
   نگران نباشيد به عدم باروري تايكسال بدون روش جلوگيري ناباروري گفته مي شود. اگر آزمايشات هورموني انجام داده ايد و وضعيت تخمدان و رحم شما بررسي شده اند بهتر اسست همسر شما آزمايش اسپرموگرام هم انجام دهند تا مطمئن شويد ايشان هم سلامت باروري دارند.

 185. سلام من 23سالمه روز هفتم پریود نزدیکی سطحی داشتم که10مهر بود امروز بعد از 11روز 21مهر آزمایش بتا دادم نتیجه 0.3بود.احتمال بارداری وجود داره یا منتفی؟

  • مرکز مامایی رویان

   سلام مریم خانم
   احتمال باروری پایین است. در صورت تاخیر پریود به مدت ۱هفته مجدد آزمایش دهید

   • سلام من ازمایش خون دادم ومتوجه شدم باردارم وتواین مقاله خوندم سردرد میتونه زنگ خطرباشهممن الان حدودا شش هفتمه وتواین یک ماه سردردهم زیادداشتم ولی نمیدوتستم باردارم.چه خطری میتونه داشته باشه؟

    • مرکز مامایی رویان

     با سلام خانم معصومه
     سر درد در اوایل بارداری نسبتا شایع است.سردردهایی که مداوم باشند مخصوصا در قسمت پس سر و یا همراه با تاری دید باشند ممکن است نشانه بالا بودن فشار یا فشار خون حاملگی باشد که باید حتما تحت درمان قرار گرفته شود.

 186. با عرض تشکر و خسته نباشید.خواهشا جوابمو بدین واقعا گیج موندم این درد کمر و درد زیرشکمی و سنگینی سینه و نفخم واسه چیه؟هنوز شش روز دیگه مونده به وقت پریودیم.البته پریودیم هم منظم نیس.سیکل ٢٨تا٣۵رو دارم که بگفته دکترم طبیعیه.بتا خونم 1.1 بود.

  • مرکز مامایی رویان

   سلام اعظم خانم
   این علایم می تونه مربوط به قبل از قاعدگی باشه که سندرم قبل از قاعدگی گفته میشود و در هرفردمتفاوت است بهتراست در این دوران مصرف میوه و سبزیجات بیشتر باشه و از مصرف شیرینی جات و کربوهیدرات ها قهوه نسکافه تاحدممکن پرهیز شود.

 187. با عرض سلام
  جواب این سوال خیلی برام حیاطیه میخوام خیرمندونع جوابمو بدین و به من حقیر دلشکسته کمکی بکنید
  حدود 9سال جلوگیری طبیعی داشتم 28 سالمه.. الان حدود یک سال و نیمه که اقدام میکنم واسه بارداری اما نمیشه… دو دوره قرص کلومفین و این دوره 6 عدد آمپول که دوتاشو باید روز چهاردهم بزنم آزمایشات شوهرم همه ok آزمایشات خودم همهok سر بیست و دو روز پریودم و منظم… آخه مت چه مرگمه که نمیشم؟ دو سه روز مونده به تخمک گذاری و چند روز بعد این کار و انجام میدیم اما انگار ن انگار…. جوابمو بدیت ثواب داره والله. …..

  • مرکز مامایی رویان

   سلام الي خانم
   بهتر است آزمايش ذخيره تخمدان انجام دهيد. از نظر وجود عفونت و آندومتريوز و..بررسي شويد همسرتان هم بهتراست به اورولوژيست مراجعه كنناد. ارزيابي دقيق شما نياز به ويزيت حضوري دارد

 188. شرمنده دوباره مزاحم شدم یادم رفت اینو بگم که من دو سری از ناه دل و سینه هام درد میگیره یه سری 12تا14 ماهم یه کی هم یک هفته قبل از پریودی… کیت تخمک گذاری هم گذاشتم 13-14 روزشه…درد دل اول و میگیم واسه تخمک گذاریه اما درد دل دومی چیه من هنوز جواب سوالامو نگرفتم به خدای احد و واحد خسته و درمونده شدم تورو به جان هر کسی که دوست دارید جواب منو بدین…

 189. با سلام به رویان خودم
  الی هستم
  الان از روز اول پری که حساب میکنم روز 17 هستم این دوره قرص و آمپول استفاده کرده بودم همون طور که براتون گفته بودم دیشب بیبی چک گذاشتم بعد از چند دقیقه یه خط اما بعد از 30دقیقه دو خط پر رنگ شد این کار و دوبار تکرار کردم دوبار هم به همین صورت آیا درسته و من بعد از سالها باردارم یا نه؟؟؟؟؟؟ آمپول ها میتونه تاثیر داشته باشه؟ از چشم انتظاری دیگه هلاک شدم به خدا میشه جوابشو بهم بدین دل تو دلم نیست والله. … ممنونم از این که هستین.

  • مرکز مامایی رویان

   سلام الي خانم
   احتمال زيادبله .برااطمينان آزمايش خون جهت بررسي بتاي بارداري انجام دهيد.توكل برخدا

 190. سلام من دوره هاي پريودم تقريبا نامنظمه. يعني در 4 ماه اخير 31، 35، 33، و 30 روزه بوده . تحت نظر پزشك هم هستم. ماه قبل دوم مهر پريود شدم تاالان 33مين روز پريوديم هست. علامتي از پريودي ندارم .هميشه چند روز قبل از پريودي سينه هام درد ميگرفت اما الان نه. با بيبي چك تست كردم منفي بود. به نظر شما بايد صبر كنم تا چند روز بگذره؟ تست كه منفي نشد احتمالش هست كه مثبت بشه؟

  • مرکز مامایی رویان

   سلام الهه خانم
   اگر جهت بارداري اقدام كرده ايد و احتمال ميدهيد مي توانيد درصورت تاخير بيشاز يك هفته از زمان پريود آزمايش بتاي بارداري دهيد

 191. با سلام و ادب خدمت متخصصان عزیز.
  من چند ماهی هست که زیر بغلم درد شدیدی داشتم که به متخصص زنان مراجعه کردم و ایشون فرمودند که بنده پستان سوم دارم و همچنین چند ماهیه که برای بارداری اقدام کردم اما باردار نمیشم که سونو گرافی رفتم و جواب سونو گراف اینچنین نوشته شده بود که : فولیکولی با دیامتر 20 میلیمتر در تخمدان راست مشاهده شده است . و دکتر متخصص زنان بعد از یک دوز مصرف قرص ال دی و بی فایده بودنش توصیه کردند که برای پستان سوم و همچنین درمان ناباروریم به کلینیک رویان مراجعه کنم . حالا از شما عزیزان سوال دارم که با توجه به اینکه یک پسره 9 ساله هم دارم باز باید به رویان مراجعه کنم یا خیر . برای درمان پستان سومم چطور ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • مرکز مامایی رویان

   سلام بهار خانم
   حيطه كارمركز مامايي رويان با مركز درمان ناباروري رويان متفاوت است. جهت بررسي دقيق تر بايد ويزيت حضوري شويد هم شما و هم همسر شما.

 192. سلام به رویان خودم که همیشه سر به زنگا آدم و از دو دلی نجات میده خدا قوت…
  یه سوال داشتم… تو سوال قبلی جوابمو نگرفتم… من بیبی چک و گذاشتم همون لحظه یه خط قرمز اما بعد از 30 دقیقه اون خط دوم هم پر رنگ شد آیا این تست درسته؟ یا جوابش منفیه؟؟؟؟؟ آخه رو جلدش زده تا 5 دقیقه فقط صبر کنید!!!!!! حالا من نمیدونم…. بعد از 11 سال آیا من باردارم؟ اونقدر آزمایش خون دادم که خسته شدم حالا به نظر شما این قضیه چه جوریه؟ اگه بعد از 5 دقیقه هم پررنگ بشه خط دوم آیا مثبته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همیشه گفتم بازم میگم ممنون از این که هستین.

  • مرکز مامایی رویان

   سلام الي خانم
   تست درسته.ولي دقيق ترين تست بررسي بتاي خون است در صورت حاملگي باسرعت زيادي رو به افزايش ميرود. درصورت تاخير پريود به مدت يك هفته آزمايش بتاي بارداري دهيد اگر مشكوك بود 48 ساعت بعد تكرار شود. موفق باشيد.

 193. با سلام من یکسال و نیمه که ازدواج کردم و 26 سالمه.تا حالا هم پریودم منظم بوده.شش ماهه تحت نظر پزشکم و دارو برای پسر دار شدن استفاده کردم.این ماه با امادگی کامل تحت نظر پزشک اقدام کردم برای بارداری.22ام هر ماه تاریخ پریودمه که با کنترل دمای بدنم من این ماه دو بار 6ام و8ام تقریبا همان زمان تخمکگذاریم نزدیکی داشتم.بعد از 10 روز زیر شکمم و پهلوهام تیر میکشید و زیر دنده راستم احساس میکردم سفت شده و گاهی درد هم میکرد.الان 23ام خونریزی دارم ولی نه مثل همیشه که پریود بودم و باز هم سمت راست شکمم درد میکنه.و سینه هام هم سفت شدن و دردناک.به نظر شما من حامله ام یا نه ؟چکار باید کنم؟

 194. سلام خسته نباشید،من روز۶ابان پریود شدم ،وتقریبا درروز اخر پریودیم نزدیکی داشتم ومحافظت نشده بود،من قرص اورژانسی خوردم،قبلا هم بارها استفاده کردم این بار دوباره۲۰ابان خونریزی داشتم،الان ۴روزه از۲۰ام میگذره،جواب بیبی چک هم منفی بوده ایا باردارم؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام احتمال بارداری بسیار کم است
   ولی برای اطمینان بیشتر بهتر است تست خون هم بدهید.

 195. سلام.5ساله که ازدواج کردم.جلوگیری داشتیم تا تیر امسال.سیکلهامم تا تیر کاملا منظم وبه روز وبدون تاخیر بود.تیر یک سیکل 45روزه داشتم وتا این ماه(ابان)سیکلهایه متغییر اما از30روز تجاوز نکرده…اولین روز اخرین پریودم13مهربود.روز13سیکل سونو دادم که گفت فولیکول غالب ندارم وفولیکولا6و7میلی بودن.کیست هم مشاهده نشد.اما قبلش کوییک داشتم.تابه امروز12روز تاخیر دارم.دکتردیشب گفت تخمدونات خیلی تنبلن.بهم استروژن داد که دیشب زدم.اضافه وزن وتغییر درعادات زندگی واسترس هم نداشتم.بی بی چک منفی.
  لطفاجوابمو بدین خیلی نگرانم.
  اگر تخمدونام مشکل داره چرا تا پیش از اقدام هیچ علامتی نداشتم؟
  احتمال داره باردار باشم؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم مهتاب
   احتمال بارداری که وجود دارد ولی در صورت تنبلی تخمدان بهتر است به صورت مداوم درمان را ادامه دهید.

 196. باعرض سلام خسته نباشید من 19 سال دارم ویکسال وسه ماهه ازدواج کردم یک ماه ونیم پیش یخ گذاری کردم وچهارماه اقدام به بارداری کردم امانتیجه نگرفتم این ماه پنجم بعدازیخ گذاریم اقدام کردم ودوهفته اول حالت تهوع سرگیجه زیر دلم دردمیگیره کمردرد ویبوست دارم وچهار روزه ازموعدپریودم گذشته خیلی مشتاقم سریع بفهمم که مادر شدم یانه ازشماخواهشمندم کمکم کنید که آیا باردارم این حالات طبیعی هست؟کی میتونم از تست استفاده کنم ؟ممنون میشم زودترجواب بدین

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم نجی
   برای اطمینان از بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود یا دو هفته بعد از لقاح میتوانید تست بدهید.

 197. باسلام من ۲۱ شهریور کورتاژ شدم و۲۳مهر اولبن پریودم بود والان با گذشت بیش از دوماه پریودم عقب افتاده وبی چک مثبت می باشد ممکن است جواب بی بی چک به دلیل حامله بودن گذشته وکورتاژ باشد

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم باران
   در صورت مثبت بودن بارداری محتمل است برای اطمینان بیشتر میتوانید تست خون هم بدهید.

 198. آرزو
  باسلام من ده روز هست از پریودم گذشته 20سالمه شش ماه هم هست عروسی مون رو گرفتیم به نظر شما سنم خوبه واسه حامله شدن وفقط زیر شککم درد میکنه به نظر شما حامله ام

 199. باسلام و خسته نباشید,خدمت رویان عزیز.
  من ۲۳ سالمه, خرداد امسال ازدواج کردم, عادتم همیشه منظمه,و دوره ی ۲۸روزست.و ۷_۸ روز طول میکشه که ۴روز اول خونریزیه اصلیمه.اصلا سابقه نداشته که یک روز هم عادتم عقب بیفته.
  اما از دوماه بعداز ازدواجم یعنی از مرداد ماه تا الان, عادتهام ۳_۴ روز دیرتر شروع میشه,و ۲ روز, ۱.۵روز خونریزی اصلیم شده اونم باشدت کم و بعدش لکه های قهوه ای که کم کم دیده میشه.ماه قبل عادتم درکل ۲روز بود,روز بعدش هم لکه بینی خیلی خفیف که کلا از بین رفت.
  مرداد ماه آزمایش خون دادم منفی بود,چند روز بعدش ۴بار بی بی چک گذاشتم از اون نواریها,هر ۴تا مثبت شد.
  تکرر ادرار هم دارم ,دوماه است که نوک سینه هام تیره شده,مخصوصا موقع حمام کردن,ماه قبل سرگیجه های خفیف داشتم,که یک هفته قبل رفتم دکتر آزمایش کامل برای من و همسرم نوشت,مشکلی نداریم,فقط من یکمقدار خیلی کم ,کم خون هستم,قرص اسید فولیک نوشت,که سرگیجه هامو رفع کرد.
  آخرین عادتم ۱۸ آبان بود که گفتم ۲روز طول کشید که یکروز قبلش نزدیکی داشتم, دیروز که بی بی چک گذاشتم,خط دوم قرمز کامل نشد,مثل یک سایه بود که با حالت منفی فرق میکرد.
  قبل از ازدواج ۵۶ کیلو بودم,الان ۷۰کیلو شدم.
  بعداز ازدواج هیچ پیشگیری نداشتم.
  الان سه روز است که زیر شکمم و خود شکمم کمی درد میگیره,بعداز ظهر ها سردرد میگیرم تا شب, معده ام سنگینه.مایع لزج بیرنگ مثل سفیده تخم مرغ ازم خارج میشه .
  آیا به نظر شما من باردارم؟
  و اینکه روز تخمک گذاریمو لطفا بگید,عادتهام:
  ۱۹تیر,۲۰مرداد,۱۷شهریور,۱۷مهر,۱۸ آبان شب ساعت ۱۰:۳۰
  ممنون ازجوابی که میدید,موفق و پیروز باشید

  • مرکز مامایی رویان

   سلام معصومه خانم
   ممنون از شرح حال کامل شما ولی این سایت جهت پاسخ به سولات کوتاه و اضطراری است. درمواردیکه اینقدر نگرانیدمیتوانید باتلفن مشاورین مرکز تماس بگیرید.بارداری به صورت دقیق تنها با بررسی بتای بارداری از طریق آز خون مشخص می شود.باتوجه به منظم بودن قاعدگی تان 14روز از اولین روز قاعدگی تون کم کنید روز تخمک گذاری به دست میآید

 200. با سلام و خسته نباشید ، ممنون از سایت مفیدتون . خواشمندم پاسخ بنده را نیز سریع تر بدهید . ممنون از توجه شما…

  بنده 33 ساله هستم و یکسال است (آبان 1393)که اقدام به بارداری نموده ام ولی نتیجه نگرفته ام . متخصصان زن میگویند حرکت اسپرم همسرم کم است در حالی که متخصص اورولوژی میگوید که حرکت اسپرم از متوسط به بالاست . همسرم 34 ساله است.به هرحال در این مدت در مان های زیر را انجام داده ام .از اردیبهشت 94 دکتر متخصص زنان قرص های کمک باروری متفورمین ،لتروزول،استرادیول ، و آمپول hcg را به من داد که مدت سه ماه از این داروها استفاده کردم ولی نتیجه حاصل نشد ، مرداد 94 عکس رنگی از رحم انداختم که گفتند خوبه و مشکلی نداشت. باز در شهریور 94 دوروز پشت سرهم به من قرص لتروزول روزی 8 تا دادن که با اونم باردار نشدم. در مهر و آبان 94 به من قرص کلومیفن دادن (ماه اول از روز 5 به مدت 5 روز نصف و ماه دوم هم از روز 5 به مدت 5 روز روزی دوتا) این بار هم نتیجه نگرفتم ، ولی با توجه به اینکه دوره های من بین 22 تا 26 تغییر میکنه ، در ماه اول که کلومیفن را استفاده کردم دوره ام 28 روز شد و در ماه دوم دوره ام 30 روز شد که تا به حال در کل عمرم پریودم اصلا عقب نیفتاده بود (همیشه جلو می افتاد) خواستم بپرسم آیا این عقب افتادن پریود من نشانه بارداری میتونه باشه؟ و همچنین با توجه به اینکه طول دوره من معمولا با لکه بینی 7 روز می باشد در حالی که آخرین پریودم فقط 4روز بود و پاک شدم و و پاک پاک بودم تا اینکه روز هفتم لکه بینی دیدم. آیا ممکنه باردار باشم ؟ در ضمن در همین آخرین دوره ام یعنی روز چهارم (2 آذر 94)که پاک بودم هم به دندان پزشکی مراجعه کردم و عصب کشی انجام دادم و چند روز دیگه هم باید برای ادامه کارهای دنداپزشکی مراجعه کنم (ترمیم). آیا این کارهای دندانپزشکی که انجام داده ام خطری برای من ایجاد میکند؟ چه خطری ؟ لطفا توضیح بدهید.

  آیا کلومیفن باعث تاخیر در پریود و باعث کم شدن طول دوره پریود شده است ؟ یا مسئله دیگری باعث شده است ؟

  • مرکز مامایی رویان

   بهتراست جهت اطمینان خودتان آزمایش بتاانجام دهید.

   • 1- ای کاش جواب بنده را نیز کامل میدادید.(در مورد دندانپزشکی ، مصرف کلومیفن ، و همزمانی بارداری و پریود)
    2- و اینکه آیا این روش درمانی که متخصصان برایم پیش گرفته اند صحیح است؟
    3- و اینکه بعد از این مراحلی که طی کرده ام چه درمانی مناسب تر است؟

 201. سلام و عرض خسته نباشید
  من 26 سال سن دارم و مدت 4 سال هست ازداوج کردم 2 سال هست منظم اقدام به بارداری میکنیم ولی تا حالا خواست خدا بوده که بچه دار نشیم آزمایش هم دادیم هم خودم و هم همسرم و بگفته پزشکان مشکلی وجود نداره و دلیل ناباروری ناشناخته است.
  سیکل قاعدگی من بیست و هشت روزه است من باید در 27 آبان پریود میشدم که امروز 7 آذر ماه است هنوز خبری نیست دیروز بی بی چک استفاده کردم منفی بود، درد شکم و کمر هم دارم و لکه بینی بعضی روزا داشتم ، هفته پیش بخاطر کمر درد شدید رفتم اورژانس بیمارستان و بصورت اورژانسی ازم آزمایش برای سنگ کلیه یا آپاندیس گرفتن که خوشبختانه هیچ کدومش نبود ودکتر گفت داخل ادرار خون بوده احتمالا سنگ بوده دفع شده ، خلاصه نمیدونم چرا قاعدگی عقب افتاده ؟؟؟ احتمال بارداری وجود داره ؟؟ یا کیست تخمدان؟؟ و یا…؟
  ممنون از لطف شما

  • مرکز مامایی رویان

   ازلحاظ تنبلی تخمدان بهتراست بررسی شوید .همسرشماهم بهتراست به اورولوژیست جهت بررسی دقیق ترمراجعه کنند

 202. سلام ،من باردارم ، 17 فروردین 94 پریود شدم ، اولین رابطه تقریبا 2 هفته بعداز پری بود و دومی 1 هفته مونده به سیکل بعد واسم ا مهمه بدونم لقاح کی بوده ?درضمن 28 ااردیبهشت رفتم سونو شکمی گفت 6 هفته ای ، جنین و قلب دیده شد ، به نظرتون تو کدوم رابطه حامله شدم ، شفاف جواب بدید ،،، خواهشا

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم سارا
   عزیزم اینکه دقیقا در کدام رابطه باردار شدید چیزی نیست که بتوان از روی دو تاریخ بیان کرد ولی با سونو حدود روزهای تشکیل نطفه را میتوان فهمید.

 203. سلام من 35ساله چند ماه اقدام به بارداری کرد بدلیل عدم بارداری سه مآه گلوکوفاژ مصرف میکنم دو ماه قبلی به ترتیب 17 و 20 روز پربود شدم و قبلش علامم مشابه بارداری را مثل درد سینه داشتم اما این بار 28 روز از آخرین روز خونریزی میگذره ولی پریود نشدم روز 24 تست خون دادم و 0.3 بود و از روز 16 از آخرین روز خونریزی درد های مشابه پریود دارم و هنوز هم ادامه داره ترشحات ابکی زیاد و حالا دوروزه شبیه سفیده تخم مرغ شده من یک ماه یک. در میان ایروبیک میرم نمی دونم بابردارم یا نه مگر گلوکوفاژ اگر باردار نشیم موجب قاعدگی زودتر نمیشه

 204. سلام من سیزده روزه که پریدیم عقب افتاده و هر وز هم babychekمیدم و منفیه و پیش دکتر هم رفتمو بهم دوتا مپول پروژسترون داده تا بزنم و اگهپرید نشدم. ازمایش خون بدم که بار داری پنهان دارم ولی. اطرافیانم میگن اگه بار دار باششی و دوتا امپولو بزنی جنین فلج میشه درد زیر شکم و کمر رو اارم لطفا کمکم کنید

 205. با سلام
  من 35 سال دارم چند ماهی اقدام به بارداری نموده ام و سه ماه است از گلوکوفاژ استفاده نمودهام دو ماه قبل به ترتیب 17 و 20 روز بعد از پایان خونریزی مجددا” پریود میشدم و اکثر علاعم بارداری را از جمله درد سینه و سنگینی را داشتم اما این سری 30 روز از اخرین روز قاعدگی می گذرد ولی هنوز نشده ام روز 24 تست خون دادم و 0.3 بود هفته قبل از ان ترشحات زیاد و ابکی داشتم و این هفته ترشحات غلیظتر و بی رگن و بی بو و واژن نرم تر شده و دو هفته است دردهای قاعدگی دارم بگونه ای که احساس میکنم پریود می شوم ایا باردارم و یا علت دیگری می باشد و جرات ندارم تست دهم میترسم منفی باشد مثل ماههای قبل

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم نازی
   به هر حال برای اطمینان از بارداری باید تست بدهید پیشنهاد میکنم تست خون بدهید.

 206. سلام به رویان فداکار
  میخواستم بپرسم آیا واسه ی همه افراد وقتی که عقب میندازن و تستشون مثبته باید حتما سبنه ها خیلی ی ی ی حساس بشه!!!!!!!! یا نه؟ امکان داره که مثل روزهای عادی باشه و بعد از مثلا یک ماهش حساس شدن و بزرگ شدن و حس کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من چند روزه که عقب انداختم اما فعلا سبنه هام حساس و ….. نشده!!!!!!!!!

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم الی
   ممکن است در بعضی افراد و یا در برخی از سیکلها حساسیت سینه مشاهده نشود.

 207. سلام
  پریود منظمی دارم و ۲۸روزه هم هست و در روز چهاردهم که دو روز پیش میشد با همسرم نزدیکی داشتم
  خواستم بدونم نزدیک ترین زمان ازمایش بارداری چه روزی هستت؟

 208. با سلام
  من 34 سال دارم و چند ماه است اقدام به بارداری نموده ام 3 ماه است از گلوکو فاژ استفاده میکنم قاعدگی منظم داشتم اما در دو با قبلی که از گلوکو فاژاستفاده نمودم بار اول 17 روز و بار دوم 20 روز از آخرین روز قاعدگی پریود شدم ولی این بار بعد از آخرین روز قاعدگی 32 روز می گذرد ولی پریود نشدم روز 24 اخرین روز قاعدگی تست خون دادم ولی 0.3 بود و امروز 32 روز از آخرین روز قاعدگی تست خانگی دادم و منفی بود ترشحات آبکی سفید از روز 20 آخرین قاعدگی شروع شده و هنوز ترشحات دارم و درد سینه ام شروع شده و حالت تیر کشیدن دارد نمی دانم باردارم یا نه ازروز 16 بعد از آخرین روز قاعدگی کمردرد های پریودی ام شروع شد و تا اخر هفته قبل داشتم ولی الان ندارم ولی گاهی درد شکم دارم آیا گلو کوفاژ موجب تسرع قاعدگی نمی شود یا باردارم
  با تشکر

 209. سلام من سه روز پیش خونریزی داشتم خیال کردم پریود شدم ولی لکه بینی قهوه ای تا امروز هست دیروز ازمایش دادم منفی بود پریودیم همیشه خونریزیه زیادی داشته الان واسم خیلی عجیبه 13 پریودیمم سونو 10 تا تخمک رو نشون داد با سایزایه خوب ایا امکان بارداری هست؟

 210. سلام من هفته سه باردارى هستم به خونريزى افتادم دكترم برام سونو واژينال نوشته برا يكشنبه خيلى نگرانم نمى تونم صبر كنم ميشه راهنماييم كنيد ممكنه سقط كرده باشم

 211. سلام وقتتون بخیر
  من همیشه پریودام منظم بود من باید94/9/19 پریود میشدم فقط لک دیدم بعد نشدم روز94/9/22 ازمایش بتا دادم منفی بودبتام 0/18بود به نظرتون دوباره ازمایش رو تکرارکنم

 212. با سلام من 39 روز از آخرین روز قاعدگی می گذرد و دیروز تست خانگی منفی بود تا حالا سابقه تاخیر در قاعدگی را نداشتم البته چند ماه است اقدام به بارداری نموده ام 3 ماه است از گلوکو فاژ استفاده میکنم قاعدگی منظم داشتم اما در دو دوره قبل که از گلوکو فاژاستفاده نمودم بار اول 17 روز و بار دوم 20 روز از آخرین روز قاعدگی پریود شدم سینه هام یک هفته است سنگین ، متورم و دردناک شدندند نمی دونم باردارم یا نه ترشحات کم شده
  با تشکر

 213. سلام 5روز ازعادت ماهانه من گذشته اگه یه وقت باردار شدم چطوری میتونم جلوگیری کنم؟

  • مرکز مامایی رویان

   سلام سوال شما نامفهوم است. وقتی به سلامتی باردارباشید از چه چیزی میخواین جلوگیری کنید؟؟؟؟

 214. من الان 4 روز از پریودیم گذشته و هنوز پریود نشودم و بی بی چک 5 بار گذاشتم و مثبت بوده به نظرتون اگه الان برم آزمایش بدم نشون میده حامله هستم؟

 215. من آزمایش دادم مثبت بود
  مرسی از راهنماییهاتون
  یه سوال دیگه داشتم من قبل از حاملگیم تیروئیدم 3.97 بود که حالت ماکسش4.2 بود توی آزمایشم میخواستم بدونم این برای بارداریم خطری نداره؟
  به نظرتون برم دکتر و قرص تیروئید مصرف کنم؟

 216. سلام خسته نباشید تو روخدا جوابمو بدید من دوهفته ست ک پریودم عقب افتاده ولی هیچ علایمی ندارم.بنظرتون حامله ام

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم زینب
   ممکن است در اوایل بارداری که سن بارداری پایین است علایمی نباشد که خانم متوجه شود همان بهترین حالت دادن تست بترداری دو هفته بعد از لقاح یا ده روز بعد از عقب افتادن پریود است.

 217. سلام خسته نباشید من 17سالمه وتا الان دوتا سقط بخاطر تشکیل ندادن قلب جنین داشتم در سن 15سالگی اولین بارداری من اتفاق افتاد که با کورتاژ موفق به سقط شدم الان بعد از یک سال با استفاده از قرص های اسپرین و اسیدفولیک و چنتا داروی دیگه قصد بارداری دارم …دوره سیکل من 25روزست…الان شش روزه که از زمان پریودم میگذره تست زدم ولی جواب منفی بود احتمال بارداری هست یانه چندروز برای جواب دقیقش باید صبر کنم ؟ممنونمیشم اگه کمکم کنید …

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم فریبا
   بهترین زمان دادن تست بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود یا دو هفته بعد از لقاح است.

 218. سلام من 43 سالمه – 4بار آي وي اف انجام دادم متاسفانه هر 4 بار جنين تشكيل نشد يا تخمكها آزاد شده بودند 6 ماهه دارم داروي گياهي استفاده ميكنم . تقريبا پريودم منظمه يعني حداقل 2 تا 4 روز دير ميشه .و معمولا 3 روز كامل خونريزي دارم قبلش يك روز لك بيني و بعدش هم يك روز لك بيني دارم . اين ماه كه ششمين ماهي هست كه پريود شدم تاخير 6 روزه براي پريود داشتم كه بي بي چك گذاشتم منفي بود پريودم عادي نيست خونريزي سياه يا قهوه اي تيره دارم خون قرمز روشن نيست به نظرتون علائم چيه ؟ نكنه دارم يائسه ميشم .

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم زهرا
   معمولا پریودهای با دفع لخته یا خون تیره رنگ نشانه سیکل های بدون تخمک گذاری است .ولی برای اطمینان بیشتر از سلامتی خود سونو رحم وتخمدان بدهید و برای اینکه بدانید یائسه شدید یا نه ازمایش هورمونی بدهید.

 219. سلام خسته نباشيدمن ٢٨ سالمه و الان ٨ ماهه كه اقدام به بارداري كردم اما موفق نبودم هم تنبلي تخمدان دارم هم كيست دكترم قرص بكساتين تجويز كرد ١٠ روز خوردم ماه پيش ١٣ من پريود شدم دكتر گفت يك هفته بعد إز تموم شدن قرص تست بدم كه منفي بود من بايد ١٣ پريود ميشدم كه نشد تا ٢٥ شدم قرص لتروفم دادن كه إز روز ٣ پريودي بخورم لطفا بهم بگين كه زمان تخمك گزاريم كي ميشه چون من معمولا ٣ تا ٤ روز پريود هستم و اينكه با خوردن اين قرص چه زماني بايد نزديكي انجام بشه و اينكه با خوردن أين قرص احتمان دو قلو زايي چقدره
  واقعاً ممنونم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ملیکا
   برای تعیین زمان تخمک گذاری باید روز وسط سیکلتان را از اولین روز پریود تا اولین روز پریود ماه بعد را حساب کنید دو روز قبل و دوروز بعد از تاریخی که بدست می اورید احتمال تخمک گذاری بسیار زیاد است که باید اقذام به بارداری نمایید.

 220. سلام
  بیست و هشت سالمه و سه ماهه که ازدواج کردم و تا الان جلوگیری برای بارداری نداشتم ، الان دو روز از موعد پریودم عقب افتاده درد در سینه ها و زیر شکم دارم روز پریودم لکه ی کوچکی دیدم ولی تا الان مایع زرد رنگی ترشح میشه امکانش هست باردار باشم؟
  ممنون

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام
   برای تعیین بارداری باید تست بارداری بدهید بهتر است ده روز بعد ازعقب افتادن پریود یا دو هفته بعد از لقاح ازمایش دهید.

 221. سلام ببخشید من 7 روز از پریودم گذشته روز 6 آزمایش دادم بتام01 بود ولی حالتام یجوریه شکمم ورم کرده ترشح دارم همش احساس میکنم اللن پریود میشم ولی نمیشم اشتهام زیاد شده امکانش هست باردار باشم ؟ یعنی زود آزمایش دادم چون امروزم بیبیچک زدم منفی بود چیکارکنم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ملیکا
   بهترین زمان برای تست بارداری ده روز بعد از به عقب افتادن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح است.

 222. سلام دختر باکره هستم که با نامزدم رابطه ی جنسی داشتم و حامله شدم در هفته ی ۴ قرص سایتوتیک استفاده کردم بعداز یک روز ابتدا لکه بینی و بعد خونریزی و لخته داشتم ..الان هفته ی ششم هستم و خونریزی دارم و در شب گذشته یک توپ ژله ای همراه با لخته خون بیرون اومد و بعدازین اتفاق حالت تهوع و درد و خارش سینه دارم ..ینی باردارم؟ پس علت خونریزی چیه؟ خاهش میکنم جوابمو بدین خیلی افسرده شدم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ساحل
   با توجه به مطالبی که گفتید احتمال سقط زیاد است ولی برای بررسی اینکه مطمئن شویم سقط انجام شده و در صورت انجام ایا کامل صورت گرفته یا نه بهتر است سونو بدهید.

 223. سلام من نزديكي بدون دخول داشتم فرداش قرص اورژانسي خوردم ٨ روز بعد سر تاريخ پريودم پريود شدم، ٧ روز بعد از اتمام پريود ازمايش خون دادم كه ١ بود و منفي، اما احساس ميكنم زير شكمم بزرگ شده و وزنم ١ كيلو زياد شده! امكان داره باردار باشم؟؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم مونا
   در صورت منفی شدن تست و پریود شدنتان لحتمال کم است ولی برای اینکه خیالتان راحت تر باشد بهتر است ازمایش خون بدهید.

 224. سلام.خسته نباشید.من بعداز آخرین پریودیم،بدون جلوگیری دخول داشتم با همسرم…حتی در روز 14سیکلم..اما موقع انزال،آلت از واژنم خارج میشد.قرار بود که 25پریود شم اما هنوز نشدم ینی یک هفته س…درد سینه و دلدرد پریودی رو دارم.بخصوص نفخ…آیا ممکنه باردار باشم؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم سمانه
   برای تشخیص بارداری باید تست بارداری بدهید با بی بیچک ده روز بعد از عقب افتادن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح .ازمایش خون نتیجه دقیق تری میدهد.

 225. سلام
  من ماه قبل , 4 روز قبل از پریودی نزدیکی داشتم و 4 روز بعد از نزدیکی , سر وقت پریود شدم
  و بعد از اون اصلا نزدیکی نداشتم
  اما این ماه 20 روز پریودیم عقب زده و بی بی چک زدم منفی بود
  احتمال بارداری هست ؟؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم مینا
   بهتر است ازمایش خون برای بارداری بدهید تا مشخص شود باردار هستید.

 226. سلام من به خاطر کیست تخمدان شش ماه بود قرص میخوردم ولی این ماه قطع کردم ومن موقع پریودم دو روز اولش فقط لکه بینی داشتم بعد قطع شد دوبار تست خانگی انجام دادم مثبت بود الان هم تنگی نفس، درد زیر شکم و خستگی ودرد نوک سینه دارم ممکنه حامله باشم یا بازم کیست دارم؟ لطفا زود جواب بدید

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم الی
   برای تعیین و افتراق بین بارداری و یا کیست باید سونو بدهید . و برای تشخیص بارداری هم بهتر است ده روز بعد از غقب افتادن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح اقدام به دادن تست بارداری کنید.

 227. سلام دوست خوب. من روز ششم بعد از نزدیکی رفتم آزمایش خون دادم و جواب منفی بود. آیا ممکنه باردار باشم؟؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم تارا
   بهترین زمان برای دادن تست بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح است.

 228. با سلام من قرص سرترالین مصرف مکردم الان آزمایش خون دادم و متوجه شدم باردارم .عدد بتا 734 است .آیا مصرف دارو ممکن است مشکلی ایجاد کرده باشد؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم یلدا
   بهتر است در بارداری سرترالین استفاده نشود انشالله که مشکلی پیش نیامده.

 229. سلام ببخشید من آزمایش بارداری که دادم رنج جوابم زده بود بیشتر از 25 مثبت است و برای من 3852 رو نشون میداد ب نظرتون از روی این میتونم احتمال بدم دوقلو باردارم؟

 230. سلام من 4آبان شروع آخرین پریودم بوده الان 32 روز از موعدم گذشته دو تا بیبی چک اخیرم دوتا خط پررنگ بوده هنوز آزمایش خون ندادم 4 روز دیگه وقت گرفتم آزمایش خون بدم تورم لثه بی حالی و خواب آلودگی جوش زیرپوستی داشتم بنظرتون من باردارم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام
   بهترین راه برای تشخیص بارداری همانئتست است ولی با این علایم احتمال بارداری وجود دارد.

 231. سلام مجدد و سوال دوم
  دقیقا در همین روزایی ک زمان پریود شدنمه … و نشدم …. درد خفیف در ناحیه تخمدان سمت راست دارم … ایا
  1- ارتباطی به پریود دارد؟
  2- این درد شبه پریودی با درد ناشی از احتمال بارداری در هفته سوم یکسانه؟
  3-دلیلی بر احتمال کیست تخمدان نیس؟
  4-با گذشت 18 روز از رابطه و توضیخات ..بی بی چک قابل اعتماده؟
  5-میشه با یه سونو ….همزمان هم وجود کیست و هم بارداری یا عدم اون رو تشخیص داد؟
  ممنونم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم اندیشه با دادن سونو میتوانید پی ببرید که کیست دارید یا باردار هستید.بهترین زمان دادن تست بارداری ده روز بعد از عقب انداختن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح است
   دردهای هفته های اول بارداری ماهیت یکسانی با دردهای پریودی دارند.

 232. سلام من 28 ساله هستم دو روز قبل از پریودی نزدیکی کامل با شوهرم داشتم چقدر الان احتمال بارداری ونیز احتمال پسر یا دختر بودن را بفرمایید.ممنونم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم سوگل
   اگر بعد از نزدیکی پریود شدید اختمال بارداری بسیار بسیار کم و یا حتی ناچیز خواهد بود.

 233. سلام، خسته نباشید. من دو سه ساله اقدام به بارداری کردم. ونشدم. چند ماهه کیست اندومتریوز تو تخمدان چپ دارم. پریودم همیشه منظم بود. فقط ماه پیش سه روز عقب انداختم. و این ماه هم رفتم دکتر فولیکولم خیلی عالی بود. و مشکل لوله رحم یا رحم ندارم. دکترم گفته بارداری این ماه خیلی زیاده. بخاطر داروهایی که داده بود.الان روز 23 پریودمه. و از گیت تخمکگذاری استفاده کردم. اما از روز هجده تا امروز که بیست سوم پریودمه گیت همچنان مثبته. پس گیت تا کی مثت نشون میده و ایا تو این روزها هم با همسرم مقاربت داشته باشم؟ البته گیت تو روز نوزده و بیست پر رنگتر بود. ممنون. خوهش میکنم جواب بدین

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم نسیم
   بازه زمانی تخمک گذاری یک بازه زمانی تقریبا چهار روزه است که بعترین زمان برای اقدام به بارداری است .در استفاده ازگیت تخمک گذاری در زمانی که پررنگ است بهترین زمان برای مقاربتهاست.

 234. سلام من65 روز از آخرین پریودیم گذشته آزمایش بتای من بالای هزار نوشته دو تا بیبی هم مثبت بود این عدد بالای هزار نشان بارداریه؟

 235. سلام .من ازمایش بتا دادم 64بود.ودو بار بی بی چک گذاشتم که مثبت بود.بعد از 10 روز که از پریودیم گذشت درد زیر شکم گرفتم و شب لکه بینی شد وصبح کامل خونریزی شدید دارم..علتش چیه؟چرا این اتفاق افتاد.من شاغلم و از پله زیاد استفاده میکنم.البته در این مدت بشدت دچار استرس و عصبی میشدم.علت چی بود؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ازاده
   در صورت بارداری وجود خونریزی میتواند نشانه تهدید به سقط یا سقط باشد .باید مجددا ازمایش خون بدهید و سونو برای اینکه مطمین شوید بارداری وجود دارد یانه.

 236. با سلام.
  سیکل من معمولا 26 روز است.
  ماه پیش 10آذر پریود شدم و طبق سیکلم باید 6 این ماه پریود میشدم که با توجه به سیکل شش روز است عقب انداختم و اگر طبق ماه پیش حساب کنم دو روز نسیت به ماه پیش.
  امروز دوازدهم دی که 32 سیکلم بود بی بی چک گذاشتم منفی بود.
  قبلا یک هفته قبل از پریود درد سینه داشتم اما این ماه تا دهم هیچ دردی حس نمیکردم و دو سه روز که فقط نوک سینه هام درد میکنه.
  زیر دل و کمرم هم درد میکنه.
  با این اوصاف آیا من باردارم؟کی میتونم برای آزمایش خون بروم؟
  من هیچوقت اینقدر عقب نمی انداختم و نکته دیگر اینکه ماه پیش کربلا بودم آیا علت تاخیرم میتواند مسافرتم باشد؟

 237. سلام من ماه اول بارداري هستم و از پماد واژينال تريپل سولفا و آلفا استفاده كردم. دكترم واسه زخم اين پماد رو داد .آیا استفاده کنم؟؟؟؟؟ موردی نداره کمکم کنید ممنون میشم

 238. با سلام
  من 9 ماهه اقدام به بارداری کردم اما هنوز حامله نشدم پریودم منظمه به دکتر زنان مراجعه کردم برای خودم ازمایش نوشت و برای شوهر ازمایش اسپرم جواب ازمایش همسرم درست بود و گفتن همسرتون مشکلی نداره خودمم ویتامین D کم بود ویتامین D، پنج بود و کمبود ویتامین دارم برام قرص ویتامین نوشت و گفتن کیست ریز دارم و برام قرص متروفین نوشته از قرص اسید فولیکم استفاده میکنم اگر تو دوره ای ک این قرصا استفاده میکنم برای بارداری اقدام کنم مشکلی داره یا خیر لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم فاطمه
   بهتر است دوره درمانتان کامل شود و بعد اقدام به بارداری نمایید.

 239. سلام خسته نباشید من پریودم ۲۶روزه هستش, این ماه طبق نظر دکتر قرص کلومفین خوردم و زمان تخمک گذاری نزدیکی داشتم, الان چند روزیه درد سینه زیرشکم داشتم سه روز هم از پریودیم گذشته,به نظرتون میشه باردار شده باشم ان شالله؟الان میتونم بیبی چک استفاده کنم جواب میده؟توروخدا جواب بدید

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام
   برای اینکه بدانید باردار هستید ده روز بعد از به عقب افتادن پریود باشد و یا دو هفته بعد از لقاح.

 240. با سلام خسته نباشید یک ماه اقدام به بارداری کردم و۴روز دوره قاعدگیم عقب افتاد تست انجام دادم خط Tکمرنگ بود بعد ۴روز فقط لک دیدم میخواستم بدونم الان من باردار هستم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ترنم
   بهترین زمان انجام تست بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود است یا دو هفته بعد از لقاح.

 241. سلام من 9 روز از زمان که باید پ بشم میگزره .آزمایش دادم منفیه.البته برای بچه اول هم من تقریبا بعد 20 روز جواب آزمایشم درست در اومد.به نظرتون باردارم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم صبا
   بهتررین زمان برای ازمایش بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح است.

 242. سارا ناظریان

  سلام علیکم
  بنده مهرماه رابطه داشتم و بعدش قرص اورژانسی مصرف کرده .یک هفته بعد پریود شدم به مدت 14 روز.ماه بعدش دوباره رابطه داشتیم البته با جلوگیری بوسیله کا ن د و م .یک ماه بعد از بیبی چک استفاده کردم منفی بود.از آخر ماه ابان تا امروز یعنی نزدیک به دو ماه است که پریود نشدم . امروز دکتر ازمایش بتا hcg نوشت و جواب آن منفی بود . یک ممیز پنجاه و سه بود .من ازشون پرسیدم که امپول پروژسترونی که هفته پیش زدم روی جواب تاثیری داره ایشون گفتن خیر شما از استرس پریود نمیشید.چون هشت روز قبل از ازمایش بتا دو عدد امپول پروژسترون25 که یه دکتر دیگه داده بود زدم . ولی هنوز پریود نشدم . درد هم در قسمت رحم و تخمدان ندارم. حتی دکتر با دست فشار داد برای معاینه هم درد نداشتم.باوجود اینکه قبلا هم عقب افتادگی پریود حتی تا 6ماه هم داشتم و همیشه زمستونا نامنظم بوده. آیا احتمال کیست وجود دارد . یا از استرس است .لطفا بفرمایید با عددی که 1.53 شده است بعد دوماه از رابطه ایا نتیجه ازمایش خون منفی است یا خیر .و اینکه امپول پروژسترون که هشت روز پیش زدم روی ازمایش اثر دارد یا خیر.
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید .

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ناظریان
   امپول پروژسترون تاثیری بر روی تست ندارد .در مورد کیست با سونو میتوان فهمید کیستی وجود دارد یا نه. و در ضمن استرس عامل بسیار مهمی است که میتواند باعث عقب افتادن پریود شود.

 243. با سلام خسته نباشید
  من 25 سالمه، 3 ماهه ک برای بارداری اقدام میکنیم.از اونوقت تاحالا پریودی هام نامنظم شده.تاریخ پریودیم 1 یا 2 هرماه بوده ولی ماه اول 6 و ماه دوم 9 شدم.این ماه هم ک روز 5 و6 7 لکه بینی داشتم و الان ک 16 ماهه هنوز پریود نشدم.روز 13 هم آزمایش خون دادم ولی جواب بارداریم منفی بود.ب نظر سما احتمال داره باردا باشم? گهگاهی زیر شکمم حالت درد پریودی دارم ولی موقتی و کوتاهه.

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ندا
   بهترین زمان برای تست بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود و یا دو هفته بعد از لقاح است.

 244. با سلام خدمت شما و تشکر بابت راهنمایی های دوستتون من 3 ساله ازدواج کردم 8 ماهی میشه که اقدام ب بارداری کردم دارای کیست های ريز در هر دو تخمدان هستم و پریودم اصلا منظم نيستن از وقتی جلوگیری نمیکنم خوب پریود نمیشم و خیلی غلیظ و لخطه لخطه میشم بنظرتون خوب پری نشدنم ربطی ب اقدام ب بارداریم داره

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم باران
   به نظر میرسد مشکل بارداری شما مربوط به کیست های متعدد در تخمدانتان باشد.بهتر است ابتدا برای بررسی بیشتر و درمان حتما اقدام نمایید.

 245. سلام من و همسرم 2 سال و 6 ماه هست که اقدام کردیم برای بچه دار شدن و الان نوبت lvf داریم ولی الان حدود 15 روز هست که از پریودم گذشته و از هفته پیش نوک سینه هام خیلی حساس شده و درد میکنه ولی الان دردش کمتر هست ولی هر بار بیبی چک گرفتم جواب منفی اومد و با دکتر تماس گرفتم گفتن عقب افتادن پریود تا 3 ما مشکلی نداره،و چون انگلیس هستم ازمایش خون اینجا نمی گیرن می خواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره؟!و اینکه الان باید چیکار کنم؟!

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم ملیحه
   راه فهمیدن اینکه باردار هستید یا بی بی چک هست و یا ازمایش خون و البته در سونو هم در مراحل اولیه با تشخیص ساک حاملگی و در مراحل بالاتر با تشخیص جنین میتوان حاملگی را تشخیص داد.

 246. با سلام خسته نباشید من چندتا سوال داشتم
  یک ماه اقدام به حاملگی کردم آخرین دوره قاعدگیم برج۹بود یک هفته از شروع قاعدگیم میگذره دو بار تست انجام دادم خط tکمرنگ بود بعد یک هفته فقط سه روز لخته خونی جزعی دارم که شبیه به دوره قاعدگیم میخواستم بدونم الان من باردار هستم تا حالا دوره قاعدگیم اصلا عقب نیوفتاده ؟
  لطفا ک جواب منو بدین خیلی خیلی نگرانم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلامم ندا جان
   بهترین زمان برای تست بارداری ده روز بعد از غقب افتادن پریود و یا دوهفته بعد از لقاح است.

 247. باسلام وخسته نباشيد من ميخوام بدونم كه بعد پريود اگه بلافاصله نزديكى كنى ممكنه كه باردار بشم.

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام فرشته جان
   از نظر علمی احتمال بارداری بسیار کم است ولی مواردی از بارداری با نزدیکی در هر مرحله از سیکل گزارش شده است.

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام فرشته جان
   احتمال ان بسیار کم است ولی ناممکن نیست.

 248. باسلام و خسته نباشید من ۵روز مانده تا پریودیم تقریبا علایم حاملگی رو داشتم ازمایش خون دادم ولی جواب منفی بود یعنی دیگه احتمال حاملگی نیس ؟

 249. سلام من 25 سالمه اقدام به بارداری کردم 13 روزه هیچ دردی ندارم فقط دو روز سمت راست تخمدانم تیر میکشیدایا من باردارم

  • مرکز مامایی رویان

   سلام خانم ندا
   بهترین روش تشخیص بارداری استفاده از بی بی چک . یا ازمایش خون است.ده روز بعد از به عقب افتادن پریود یا دو هفته بعد از لقاح.

  • سلام من هم ۲۵ سالمه و ۱۰ روز از نزدیکیم میگذره دو روز دل درد زیر شکم به طور خفیف داشتم که دردش به ران کشیده میشد و یه حالتایی شبیه به دردای پریود اما خفیف تر از درد پریود و خیلی هم کسل و خسته هستم و بینهایت نفخ شکم دارم ایا من باردارم

   • مرکز مامایی رویان

    با سلام خانم زهرا
    بهتراست ازمایش بدهید تا مشخص شود باردار هستید یا نه و بهنرین زمان برای دادن ازمایش ده روز بعد از عقب افتادن پریود و یا دو هفته پس از لقاح است.

 250. سلام من این ماه از متفورمین استفاده کردم و در روز 13 پریودم دو فولیکول به اندازه 17 و 22 داشتم که یک روز بعد دو امپول برای آزاد شدن فولیکولها زدم و یک شب در میون نزدیکی داشتم از آنجایی که هیچ مشکلی در آزمایشهای قبل از بارداری نداشتم و فقط به خاطر اینکه برای باردار شدن عجله داشتم دارو مصرف کردم الان که روز 28 پریودم است و پریودهای من 30 روزه هستن آیا دادن آزمایش خون نتیجه درست رو می ده یا نه؟ یا باید تا روز تاخیر در پریود صبر کنم؟ ممنون

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم شیما
   بهترین زمان برای دادن ازمایش بارداری ده روز بعد از عقب افتادن پریود است.یا دو هفته از زمان لقاح گذشته باشد.

 251. باسلام من حدود 6ماه که اقدام به بارداری کردی 5ماهکه کلومیفن مصرف میکنم سه ماه 10 تا و دوماه 15 تا .ماه قبل 11 روز جلو انداختم ولی مثل پریودی های قبل نبود درد نداشتم خیلی رنگش, تیره بود وکمتر از 2 روز خوب شدم تو این دوماه سینه هام خیلی درد میکنن بخصوص این ماه سرگیجه دارم ترشحات سفید زیاد دارم و زیر شکمم درد پریودی دارم و بعضی وقتها میگیره من 8 روز دیگه باید پریود بشم آیا من حامله ام و اینا علائم حاملگیه؟در ضمن پریودهای من همیشه منظم بود باتشکر از شما

 252. باسلام وخسته نباشید
  4ساله ازدواج کردم واز روش طبیعی برای جلوگیری استفاده میکردم از 2ماه پیش برای بارداری اقدام کردم تحت نظر پزشک چکاپ و سونوگرافی بررسی وضعیت تخمدان ورحم انجام دادم ومشکلی نداشتم ماه گذشته پریود شدم این ماه بعداز 34روز از پریود قبلی پریود شدم درصورتیکه سیکل من 28روزه ومنظم میباشد 29ساله هستم وتاکنون هیچ وقت پریودم عقب نیوفتاده بود حتی یک روز!ایا این پریود شدن یعنی باردار نیستم؟این بار هیچکدام از علائم پریودشدنهای قبلیم را نداشتم ایا باید همسرم ازمایش اسپرم انجام بده؟؟؟؟؟

 253. باسلام بنده 25 سالمه 2ساله ازدواج کردم 10ماه پیش کورتاژشدم چون جنین رشد نکرده بود والان 6 ماهه که اقدام به بارداری کردم این ماه 3 روزه که پریودیم عقب افتاده ولی آزمایش بتام منفی بود اما زیردلم درد میکنه و ترشح بدبو و قهوه ای دارم باتوجه به این که اندومتریوز در تخمدان راستم دارم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم فیروزه
   برای ترشحات بد بو و بد رنگی که دارید حتما باید سونو بدهید و تحت معاینه قرار بگیرید تا علت اصلی ان مشخص شود . در مورد اندومتریوز تخمدان هم ممکن است کمی روند بارداری را سخت کند ولی احتمال ان هم وجود دارد که بارداری خوب و بدون مشکلی داشته باشید.

 254. سلام من آخرین پریودم 12آذر بوده و19 دی ماه آزمایش بارداری مثبت شد ازروز 26 دچار خونریزی شدم مثل زمان پریود رفتم متخصص زنان گفت ساک حاملگی دفرمیته هست ولی خونریزی و دردم مثل زمان پریود هست میشه راهنماییم کنین چیکارکنم

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم میترا
   خونریزی در دوران بارداری میتواند نشانه مشکل دار بودن جنین و یا تهدید به سقط باشد.در مورد ساک حاملگی هم باید ببینید در سونو بعدی جنین مشاهده میشود یا نه؟

 255. با سلام خسته نباشین.از موقع پریودم 8روز گذشته.بی بی چک استفاده کردم منفی بود.هنوزم پریود نشدم .ولی شدید عفونت ادراری دارم میخواستم بپرسم عفونت باعث عقب افتادن پریود میشه

 256. باسلام من با نامزدم معاشقه داشتیم که دستم به منی خودم خورد و دستم رو به واژنش مالیدم و این در حالیه که دخول انجام نشده
  اما عادت نامزدم یک هفته جلو افتاده هر ماه 19ام عادت میشد اما این ماه 4روز بعد از این اتفاق یعنی 12ام عادت شد و درد در ناحیه سمت چپ زیر نافش داره
  به نظر شما باردار شده ؟؟ایا جلو افتادن عادت ماهانش دلیل بر حاملگیشه
  اخه هرماه عادت منظم داشته در تاریخ 19ام
  تو رو خدازود جوابمو بدین ممنون

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام اقای احمد
   احتمال بارداری بسیار کم است ولی برای اطمینان بیشتر میتوانند از بی بی چک یا ازمایش خون استفاده کنند ولی معمولا بارداری باعث به عقب افتادن پریود میشود.

 257. سلام
  من امروز 38 روز است که از پاکیم میگذره و این ماه هم عکس رنگی گرفتم و درد سینه دارم و پهلوهایم درد میکند .
  تا حالا هم پریودیم اینقدر عقب نیفتاده و دکتر هم گفت رحمم دوشاخه است.
  پریشب تست بیبی چک زدم منفی بود احتمال داره که حامله باشم؟؟؟

  • مرکز مامایی رویان

   با سلام خانم زهرا
   برای اطمینان از بارداری بهتر است ازمایش خون برای بارداری هم بدهید.

 258. با سلام من چند ماه براى باردارى اقدام كردم، دو سال پيش يك سقط داشتم از آن زمان روزى سه تا متفورمين خوردم، اين ماه از روز سه پريود دو تا ليتروزول خوردم و در روزهاى تخمك گزارى نزديكى داشتم. الان سه روز به پريودم مونده بيبى چك گذاشتم منفى بود. باردارى كاملا منتفى است؟ با تشكر از شما