مامای همراه

مامای همراه برای مادران باردار

خانم های باردار مي‌توانند با مراجعه به مركز مشاوره مامايي رویان ضمن آشنایی با خدمات اين مركز ماماي همراه خود را انتخاب كنند تا درتمام زمان زایمان بخشي از آ‌ن يا حتي بعد از زايمان مطابق خواست آنها ماماي همراه در بيمارستان كنارشان باشد و علاوه بر آموزش و مشاوره، خدمات لازم را مطابق تعرفه تعيين شده به آنها ارائه كند.

ماماي همراه عامل زايمان نيست بلكه نقش همراه مادر را دارد زيرا از نظر علمي ثابت شده است كه وجود همراه و فردي كه مادر او را بشناسد و به او اعتماد داشته باشد در كنار مادر در دوره بارداري و هنگام زايمان در كاهش درد و استرس مادر بسيار تاثيرگذار است و باعث احساس آرامش بيشتر مادر مي‌شود.

يكي از خدمات مامای همراه اين است كه هنگامي كه درد زايمان نزديك است به مادر مشاوره مي‌دهد كه بهتر است در خانه بماند يا به بيمارستان برود بماند همچنين هنگام زايمان نيز ماماي همراه مي‌تواند در تمام مراحل زايمان در كنار مادر باشد و اگر قرار بر سزارين است ماماي همراه مي‌تواند تا جلوي در اتاق عمل همراه مادر باشد و بلافاصله بعد از زايمان نيز در كنار مادر باشد و از او مراقبت كند و به خصوص در ساعات اول براي شيردهي نوزاد به مادر كمك كند.

هر چند اين مساله در ايران جدیدا” مطرح شده اما در دنيا از سابقه طولاني برخوردار است. تحقيقات علمي ثابت كرده‌ كه يكي از استراتژي‌هاي بسيار موثر براي كاهش سزارين استفاده از همراه آموزش ديده، آگاه و مجرب است؛ چرا كه اين همراه كسي است كه با مادر آشنا بوده و وجود او براي مادر باعث دلگرمي است. همچنين وجود ماماي همراه سير بهتر زايمان و احساس درد كمتري را براي مادر به همراه دارد.

در همین راستا مرکز مشاوره و خدمات مامایی رویان نسبت به عقد قرارداد با چند بیمارستان خصوصی اقدام نموده است ,لذا خانمهای باردار  با معرفی این مرکز و همراهی یک مامای همراه مجرب ,می توانند یک زایمان طبیعی مطمئن و با کمترین نگرانی را دراین بیمارستانها طی کرده و خاطر ه ایی خوش از زایمان خود داشته باشند.

Check Also

شایسته-ترین-فرد-برای-تربیت-فرزندان

شایسته ترین فرد برای تربیت فرزندان

شایسته ترین فرد برای تربیت فرزندان شایسته ترین فرد برای صحبت کردن با کودکمان در …

2 comments

  1. با سلام
    ماماهای خصوصی شما با کدام بیمارستان های خصوصی قرداد دارند?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button