اقدام به بارداری در ماه مبارک رمضان

اقدام به بارداری در ماه مبارک رمضان

زنانی که قصد بارداری در ماه مبارک رمضان را دارند ،به طور حتم در این زمینه سوالاتی برایشان مطرح می باشد . در این مقاله احکام بارداری در ماه رمضان را باهم بررسی می کنیم.

در این مورد مسئله ی مهمی که برای اکثریت مبهم می باشد این است که ،برای بارداری اقدام به نزدیکی در این ماه جایز می باشد یا خیر .این مساله بسیار مهم می باشد و بدون پاسخ دادن به این سؤال نمی توان در مورد اقدام به بارداری در این ماه تصمیم گرفت.

از نظر شرعی انجام عمل نزدیکی در روز ماه مبارک رمضان حرام است اما انجام این عمل در شب ماه رمضان مانعی ندارد ،این در صورتی است که حتی نزدیکی و آمیزش در شب اول رمضان مستحب شمرده می شود و به مسلمانان توصیه می گردد .

اقدام-به-بارداری-در-ماه-رمضان

شاید برخی افراد منظور از شب رمضان را نداند ،در واقع به طور خلاصه می توان گفت که از لحظه اذان مغرب تا لحظه اذان صبح ،شب رمضان گفته می شود،و از لحظه اذان صبح تا اذان مغرب را روز رمضان می گویند .توجه به زمان روز و شب از نظر شرعی بسیار مهم می باشد .

باردار شدن درماه مبارک رمضان از نظر شرعی هیچ مشکلی ندارد،چنانچه هیچ مشکل جسمی و منع پزشکی وجود نداشته باشد . بارداری در ماه مبارک رمضان علاوه بر مبارک بودن ،فواید فراوانی برای جنین نیز دارد .بچه های رمضانی از نظر هوش و ذکاوت در سطح بالایی نسبت به سایرین قرار دارند .

نکته قابل توجه دیگر این است که باید به زمان نزدیکی در این ماه توجه خاصی کرد .بهترین زمان انجام عمل نزدیکی نزدیک صبح،یعنی ثلث آخر شب می باشد ،زیرا زن و مرد پس از عمل نزدیکی لازم است برای پاک شدن حتما غسل کنند ،همچنین یکی از شرایط روزه صحیح در ماه مبارک رمضان ،درک لحظه صبح با حالت پاکیزه می باشد .

با تشکر مدیریت سایت مرکز مشاوره و خدمات مامایی رویان مهر سلامت

Check Also

یوگا در دوران بارداری

یوگا در بارداری از چند ماهگی شروع شود؟

یوگا در بارداری از چند ماهگی شروع شود؟ امروزه زوج های جوان نگرانی های زیادی …

3 comments

 1. سلام من الان3روزه از وقت پریودم گذشته و در ماه رمضان هستیم ومن روزه میگیرم.اگر باردار شده باشم روزه برای جنین ضرر دارد؟10روز از ماه رمضان مانده میتوانم بقیه روزه هایم را بگیرم؟

  • اگه میشه زودتر جواب بدیدلطفا

  • مرکز مامایی رویان مهر سلامت

   سلام سیماخانم

   4روز دیگه برا انجام تست خون بارداری اقدام کنید. روزه گرفتن بستگی به شرایط جسمی شما دارد. اما اگر بارداری مشخص شود نباید روزه بگیریین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button