دوره های آموزشی و خدمات

بارداری دوقلو

بارداری دوقلو

برای داشتن بارداری دو قلو عواملی بسیار تاثیر گذار هستند . داشتن سابقه ی بارداری چند قلو در مادر و یا خانواده این احتمال را افزایش می دهد . البته با کمک متخصصین می توان بارداری دو قلویی را برای بیشتر مادران فراهم کرد .

راه های افزایش شانس دو قلو زایی

  • سابقه خانوادگی در دو قلو زایی

بیشتر مادران و پدران به داشتن فرزندان دوقلو علاقه مند هستند . اگر مادر، خواهر، برادر، عمو، دایی و یا فرزندان دایی و عموی شما سابقه دوقلوزایی داشته باشند، داشتن فرزندان دو قلو برای شما بعید نخواهد بود  و می توانید با کمک تجویزات متخصصین این احتمال را افزایش دهید .

  • چاقی و بلند قدی

مادرانی که چاق و بلند قد هستند احتمال بارداری دو قلویی در آن ها بیشتر است البته فقط در رابطه با دو قلو های همسان این رابطه صحیح می باشد . البته با کمک

روش های کمک باروری امروزه احتمال چند قلویی افزایش یافته است .

بارداری-دوقلو

  • داشتن فرزند دو قلو

اگر مادر سابقه فرزند دو قلو داشته باشد . احتمال بارداری دو قلو در آن بیشتر می باشد با تحقیقات انجام شده می توان گفت مادرانی که سابقه بارداری چند قلویی داشته اند به نسبت 4 برابر  بیشتر از سایر زنان احتمال بارداری دو قلویی را دارند .

  • ماردان در سنین بالاتر

مادرانی که در سن بالاتر اقدام به بارداری می کنند به نسبت احتمال بارداری دو قلویی برای آن ها بیشتر است . به این دلیل که سرعت تخمک گذاری با افزایش سن به مرور زمان افزایش می یابد . می توان گفت 20 درصد از مادرانی که در سن بالاتر 45 سالگی باردار می شوند بارداری دو قلویی و یا چند قلویی دارند .

رژیم غذایی در دوران بارداری و قبل از آن می تواند به بارداری دو قلو کمک کند . مثلا مادرانی که قبل از لقاح از سیب زمینی شیرین بیشتر در غذاهای خود استفاده کنند بیشتر احتمال بارداری چند قلویی در ان ها وجود دارد . همچنین مادرانی که مصرف لبنیات در رژیم غذایی ان ها زیاد می باشد ،احتمال بارداری دو قلویی بیشتری دارند .

با تشکر مدیریت سایت مرکز مشاوره و خدمات مامایی رویان مهر سلامت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

20 + پنج =

بازاریابی اینترنتی ، طراحی سایت و سئو توسط بهسون

خريد اپل ايدي    قیمت ایزوگام   وکیل   دوره هلی تخصصی شبکه