توصیه هایی برای زایمان راحت

زایمان راحت

زمانی که بارداری در وضعیت ایده آلی قرار دارد، زایمان به بهترین شکل ممکن انجام شده و بعد از زایمان تنها نیاز است تا سینه های مادر به نوزاد تقدیم شود. مادر در طول بارداری کتاب های راهنمایی را مطالعه کرده و توصیه های لازم را در زمان زایمان دریافت کرده است. از آنجائیکه بدن زنان با هم فرق می کند، زایمان راحت برای هر شخص هم تفاوت دارد. در صورتی که بدن مادر در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد نیازی به زایمان با اپیدورال هم نمی باشد. زایمان می تواند به شیوه  های مختلفی مانند زایمان در آب، زایمان طبیعی در بیمارستان ، زایمان با اپیدورال یا بدون آن و حتی زایمان سزارین به راحتی انجام گیرد.

زایمان در آب

چرا که نه؟ باید بدانید که امکان زایمان در آب برای بسیاری از مادران وجود دارد. این نوع زایمان نیاز به رعایت نکات ویژه ای دارد که ماما یا متخصص زنان بر آنها واقف است.

مرکز مامایی در تهران با نام رویان مهر با دانش روز دنیا بهترین توصیه های دوران بارداری را در همه زمینه ها ارائه می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به مرکز با شماره 33 81 35 02144 و 50 35 35 02144 تماس بگیرید. همچنین جهت ارتباط از طریق اینستاگرام هم می توانید اقدام نمائید.

آمادگی برای زایمان

در طول بارداری برای صحبت کردن درباره ترجیحات خود برای زایمان با ماما ی خود به هیچ وجه تعلل نکنید. به این ترتیب مادر می تواند آمادگی های لازم را در زمان بارداری پیدا کند.

در صورتی که مادر برای زایمان سزارین آماده شده باشد احتمالاً  نتواند در دقیقه 90 به زایمان طبیعی فکر کند مگر این مورد به تشخیص پزشک باشد. همچنین در مواردی پیش می آید که مادر برای زایمان طبیعی آماده شده است ولی به دلیل شرایط پیش آمده مانند وضعیت بریچ و یا مشکلات دیگر نیاز است تا زایمان سزارین صورت گیرد. همچنین برای زایمان در آب نیاز به آمادگی های لازم می باشد.

زایمان راحت
زایمان راحت

گاهی به دلایل پزشکی در هنگام زایمان طبیعی نیاز است تا روند زایمان متوقف شده و زایمان سزارین صورت گیرد. در زیر تجربه یکی از مادران را بخوانید:

” من و دخترم تصمیم گرفته بودیم که هر طور شده زایمان طبیعی داشته باشد. در تمام نه ماه برنامه ریزی بر این اساس بوده و کتاب هایی در این زمینه مطالعه نموده بود. درد زایمان طبیعی شروع شد. دخترم را به بیمارستان و بخش زنان بردیم تا بتواند زایمان طبیعی خود را انجام دهد. در طول مدتی که در انتظار باز شدن دهانه رحم بودیم دخترم چندین و چند ساعت درد برد. از درد شدیدی که متحمل می شد پلک هایش ورم کرده بود و ضربان قلب نا منظمی داشت. پزشکان بخش شرایط دخترم را نا مساعد دیدند و برای جراحی سزارین اقدام کردند. من تا چند هفته این موضوع را هضم نمی کردم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که دخترم سالم است و فرزندش را به دنیا آورده و همین برای من باید کافی باشد. “

از اینکه ترجیحات خود را برای شیوه زایمان باید در نظر بگیرید اصلاً مورد بدی نیست ولی باید بدانید که سلامتی خودتان و فرزندتان از هر چیزی مهم تر است.

روش هایی برای کاهش درد زایمان

روش های مختلفی برای کاهش درد زایمان طبیعی وجود دارد. برای مثال می توان از ماساژ های خاصی به بهبود وضعیت رحم پرداخت تا هنگام زایمان درد کمتری احساس شود. ولی این مورد باید حتماً توسط متخصص در این زمینه صورت گیرد. در صورت ماساژ نادرست مشکلاع عدیده ای می تواند رخ دهد.

منبع : http://maman.com/article/mon-accouchement-ideal-42

Check Also

نقشه-کلی-لیبر

مراحل لیبر زایمان

نقشه کلی لیبر (مراحل زایمان طبیعی) امروز قصد داریم با مقایسه لیبر و کوهنوردی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button