هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری
رشدجنین:دراین هفته گوشها،بینی و دهان زیبای کوچلوی شماشکل گرفته است.دستها وپاهانیزهمانندد و جوانه کوچک سربرآورده اند.قلب کوچکش حدود160-110بار در دقیقه می زند.وخون شروع به گردش کرده است.روده ها درحال رشدهستندو دو توده بافتی که بعدها ریه را تشکیل می دهندظاهرشده اند. غده هیپوفیزشکل گرفته است.نی نی الان به اندازه یک عدس است.
تغییرات مادر
ممکن است احساس کنید تبدیل به یک موجود دو بعدی شده اید که یک روز نگران وغمگین هستید و روزبعد شادوسرحال این موضوع اصلا نگران کننده نیست.احساس شماکاملا طبیعی است.علت این تغییرات درخلق و روحیات تغییرات هورمونی وترشح هورمونهایی است که تابه امروزوجود نداشته اند.علاوه برتغییرات هورمونی،همین که مسیرجدیدی در زندگیتان بازشده است خودنشان دهنده نوعی نگرانی دروجود شماست.عضلات رحم شماکشیده می شودواین مسئله می تواند درد ناک باشدولی جای هیچ نگرانی نیست.
پیشنهادما:باپزشک خود ملاقات داشته باشیدوازاو راهنماییهای لازم بخواهید.تحرکات ورزشی معمولی هم از خستگی و فرسودگی زیاد می کندو هم شما را به خوردن مواد مغذی مورد نیاز بدنتان ترغیب میکند درمورد ورزشهای مفیدو مضر دوران بارداری باپزشکتان مشورت کنید.عادت های بدو غلط مثل سیگارمقابله کنید.غذاهایی مثل گوشت،تخم مرغ و…راکامل بپزید تاخام نباشد. ازمصرف مواد لبنی که پاستوریزه نیستندپرهیزکنید.به مصرف ویتامینها مثل اسیدفولیک همچنان ادامه دهید.

Check Also

یوگا در دوران بارداری

یوگا در بارداری از چند ماهگی شروع شود؟

یوگا در بارداری از چند ماهگی شروع شود؟ امروزه زوج های جوان نگرانی های زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button