پماد کلوتریمازول

پماد کلوتریمازول چیست

کلوتریمازول در واقع رشد قارچ ها را متوقف و از پیشروی آنها جلوگیری می کند که بسته به دوز آن می توان به عنوان کشنده قارچ ها هم استفاده کرد و مکانیسم آن از طریق آسیب رساندن به عشاء دیواره سلولی قارچ و تغییر در نفوذ پذیری آن باعث خروج عناصر حیاتی داخل سلولها می شود و بدین ترتیب از تقسیم و رشد ارگانیسم جلوگیری می کند.

پماد کلوتریمازول

میزان مراجعه زنان با شکایت از عفونت های قارچی بسیار افزایش یافته است و پماد کلوتریمازول در درمان بیشتر عفونت های قارچی موثر است به خصوص در حیطه مامایی که بیشتر برای درمان عفونت های کاندیدا آلبیکانس تجویز میشود.

بهترین شکل مصرف پماد کلوتریمازول به صورت موضعی است و اگر با مخاط مواجهه داشته باشد مثل استفاده داخل واژنی درصد جذب آن بیشتر هم می شود.دقت کنید که این دارو حتماً تحت نظر پزشک مرکز مامایی رویان مهر سلامت استفاده شود.

موارد مصرف پماد کلوتریمازول

مصرف پماد کلوتریمازول در دوران بارداری عارضه ای ندارد ولی محض احتیاط در سه ماهه اول فقط با تائید پزشک مصرف شود.در دوران شیردهی هم میتوان بدون مشکل از این دارو استفاده کرد.

در صورتی که بعد ازاستفاده از کلوتریمازول حالتهایی از سوزش و خارش بسیار شدید حس کردید احتمالاٌ دچار عارضه شده اید پس بهتر است مصرف آن را قطع نمائید.

در صورت ابتلا به عفونت قارچی واژن علاوه بر استفاده از دارو لباس زیر را هروز عوض کنید.با آب داغ بشوئید و در آفتاب خشک کنید یا اگر آفتاب در دسترس نبود اتو بکشید.

گاهاً مصرف کلوتریمازول با عوارضی مثل سوزش و تحریکات واژن و تکرر ادرارو درد زیر شکم و بثورات جلدی همراه است.

حتما دوره درمان را کامل کنید حتی اگر در دوران قاعدگی باشد.واگر پس از اتمام دوره یا تا 4 هفته بعد خارش و ترشحات واژن بهبود نیافتند به پزشک مراجعه کنید.اگر هم نزدیکی صورت گرفت علاوه بر اینکه همسر از کاندوم استفاده کند چون دارو به لاتکس کاندوم آسیب می رساند یک روش پیشگیری هم اتخاذ میکنید.

نحوه استفاده از پماد کلوتریمازول

هنگام استفاده از اپلیکاتور به پشت بخوابید تا اپلیکاتور را بتوانید تاعمق واژن فرو ببرید و پس از هر بار مصرف اپلیکاتور را با آب ولرم و صابون بشوئید. این دارو در تیوب های 50گرمی حاوی کرم واژینال کلوتریمازول 1درصد در بازار موجود است که باید در دمای 30درجه سانتیگراد نگه داری شود و از یخ زدگی محافظت گردد و دور از دسترس اطفال نگه داری شود.

ازتماس این دارو با چشم جداً خوداری گردد.

سایر خدمان مرکز مامایی رویان مهر سلامت :

مشاوره قبل از بارداری

مشاوره ژنتیک

آموزش های قبل از بارداری 

پیلاتس در بارداری

و ….

راه های ارتباطی با مرکز مامایی رویان مهر سلامت

خانم زهره  شفیعی:  تلفن مشاوره تهران:84 12 230 909             

شهرستان:0748 907 909

خانم سکینه بهبودی :تلفن مشاوره تهران: 38 12 230 909
شهرستان:0738 907 909

email: inbox@royanmama.com

با تشکر مدیریت سایت مرکز مشاوره و خدمات مامایی رویان مهر سلامت

Check Also

یوگا در دوران بارداری

یوگا در بارداری از چند ماهگی شروع شود؟

یوگا در بارداری از چند ماهگی شروع شود؟ امروزه زوج های جوان نگرانی های زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button