درمان استرس دوران بارداری

درمان استرس دوران بارداری

افراد در همه مراحل زندگی خود دارای برنامه ریزی هستند. این برنامه ریزی باید در دوران بارداری نیز وجود داشته باشد تا مادر از دوران بارداری خود لذت برده و تغییراتی که در جسم و روح مادر ایجاد می شود را باید در برنامه گنجاند و از بروز استرس و اضطراب در مادر جلوگیری نمود. زیرا بروز استرس در مادر سبب می شود تا بر جنین تاثیر منفی بگذارد.

برای آن که از این استرس و اضطراب به دور باشید، مرکز مامایی رویان مهر سلامت، راه ها کار ها و کلاس های متفاوتی را برای مادران در نظر گرفته است.

در ادامه این مقاله به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

 

درمان استرس در دوران بارداری از مهمترین اصول می باشد. برای درمان این استرس می توانید با مراجعه به مرکز مامایی رویان مهر سلامت مراجعه نمایید. همچنین می توانید در کلاس های ورزشی مانند پیلاتس در بارداری و یوگا در بارداری بهره ببرید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.راه های ارتباطی با مرکز مامایی رویان مهر سلامت

خانم زهره  شفیعی:  تلفن مشاوره تهران:84 12 230 909             

شهرستان:0748 907 909

خانم سکینه بهبودی :تلفن مشاوره تهران: 38 12 230 909
شهرستان:0738 907 909

 

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

درمان استرس دوران بارداری

  • شرکت در کلاس های آموزشی

با شرکت در کلاس های آموزش بارداری و آمادگی قبل از زایمان که در مرکز مامایی رویان مهر سلامت، سبب می شود تا مادر در خصوص تمامی مراحل بارداری خود اطلاع کافی داشته و با آگاهی کامل این دوره را بگذراند. با گذراندن این کلاس ها همچنین می توانند از بارداری شیرین لذت برده و همچنین نوزادی آرام و سالم را به دنیا آورد. زیرا بروز استرس در دوارن بارداری سبب می شود تا جنین بعد از تولد حالتی آشفته داشته باشد.

 

  • ورزش و نرمش مناسب

همه افراد با انجام ورزش و نرمش های مناسب بدنی آرام و سالم را خواهند داشت. در دوران بارداری نیز مادران می توانند با انجام ورزش های مناسب هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی می توانند تاثیرات مثبتی را بر روی مادر و جنین بگذارد.

ورزش هایی که مرکز رویان مهر سلامت پیشنهاد می شود، پیلاتس در بارداری و یوگاست تا مادر آمادگی جسمی و روحی را همزمان برای باردرای سالم و بعد از زایمان داشته باشد.

انجام ورزش ها سبب می شود تا با افزایش میزان خون رسانی به لگن و رحم، احتمال زایمان زودرس به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

علاوه بر ورزش هایی که در بالا ذکر شد می توان پیاده روی آرام را انجام داد تا زایمان بهتر  و راحتتری را تجربه نمود.

  • تغذیه مناسب و خواب کافی

تغذیه مناسب و خواب کافی دو اصل مهم برای داشتن زندگی سالم می باشد. که هر فردی باید در زندگی خود این دو اصل را رعایت نماید. در دوران باردرای تغذیه مناسب و خواب کافی دارای بالاترین میزان اهمیت است. زیرا در این دوران، علاوه بر مادر ، جنین تحت تاثیر این دو قرار می گیرد. مادر باید بداند که داشتن رژیم غذایی مناسب در دوران بارداری، سبب می شود تا جنین به طور مناسب رشد کرده و در ماه های اخر بارداری به درستی وزن گیری نماید.

همچنین به دلیل تغذیه جنین از مواد مغذی بدن مادر، به بدن مادر آسیبی وارد نمی شود.

خواب کافی نیز مانند تغذیه بسیار مهم است و مادران باید در دوران بارداری خواب کافی داشته باشند.

  • مشاوره 

ردیافت مشاوره در دوران بارداری ، سبب می شود تا از استرس های این دوران کاسته شود و مادر با آرامش بیشتری دوارن شیرین بارداری را بگذراند.

به همین دلیل کارشناسان مرکز مامایی رویان مهر سلامت، همواره به مادر عزیز توصیه می نمایند که در دوران بارداری حتما زیر نظر مشاور باشند تا از نظر روحی و جسمی تحت نظر باشند.

  • موسیقی 

از دیر باز موسیقی از جمله روش های ایجاد احساس آرامش در افراد به شمار می رفته و بسیاری از افراد در زمان هایی که دارای استرس شدید هستند، با شنیدن به آهنگ  و آوای موسیقی آرام می توانند بر استرس خود قالب شوند. کاربرد موسیقی  برای مادران باردار سبب می شود تا از استرس دوارن بارداری شان کاسته شود و برای جنین محیطی آرام را ایجاد نماید.

 

مقالات مرتبط

تاثیر استرس مادر بر جنین در بارداری

استرس مادران در دوران بارداری

راه های ارتباطی با مرکز مامایی رویان مهر سلامت

خانم زهره  شفیعی:  تلفن مشاوره تهران:84 12 230 909             

شهرستان:0748 907 909

خانم سکینه بهبودی :تلفن مشاوره تهران: 38 12 230 909
شهرستان:0738 907 909

 

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

Check Also

سلامت جنسی

آموزش سلامت جنسی و روابط زناشویی

سلامت جنسی | مشکلات جنسي تبديل به بخش تاريک زندگي هاي زناشويي در جامعه شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button